Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skończył się IV Kongres Technologiczny

Skończył się IV Kongres Technologiczny

WitekT 18 Października 2005 15:06

0 0

18. października w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki odbył się IV Kongres Technologiczny, którego pomysłodawcą i organizatorem podobnie jak w ubiegłych latach był Polkomtel.

Przesłanie tegorocznej edycji to hasło Mobilność – Integracja – Nowe Możliwości, a partnerami Polkomtela w tym przedsięwzięciu były największe światowe firmy teleinformatyczne: Hewlett Packard, IBM, Intel, Motorola, Nokia, Oracle, Samsung, Siemens i Sony-Ericsson. Kongres Technologiczny tradycyjnie już stanowił unikalne forum dialogu wszystkich uczestników rynku – twórców i odbiorców usług i produktów tej branży. Kongres to także miejsce prezentacji zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych i teleinformatycznych przeznaczonych dla biznesu.

Polkomtel przestaje być zwykłym operatorem – dostawcą prostych usług jak rozmowy telefoniczne czy wiadomości tekstowe. Stajemy się uniwersalnym operatorem powszechnej komunikacji mobilnej. Szerokopasmowy dostęp do szybkiego Internetu stanowi bazę dla wszechstronnie rozumianej komunikacji. Dla telefonii mobilnej i konwergentnej, dla Internetu i telewizji, dla wideopołączeń i wideokonferencji. Dla dziesiątek pochodnych i zróżnicowanych usług, np. takich jak bezpieczne płatności przez Internet czy funkcjonowanie systemów ochrony budynków. To transmisja danych stanie się usługą o zasadniczym znaczeniu. Można się spodziewać, że w 2010 roku 12 procent wszystkich połączeń będą stanowiły wideopołączenia – powiedział Jarosław Pachowski, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Polkomtela.
Polski rynek znajduje się w zdecydowanej fazie wzrostu – tę opinię prezesa J. Pachowskiego potwierdził Robert Conway, Prezes GSM Association (światowe stowarzyszenie GSM), gość honorowy IV Kongresu Technologicznego. Conway podkreślił, że stojące przed Polską wyzwania w zakresie informatyzacji otwierają przed telefonią komórkową i oferowanymi przez nią usługami konwergentnymi ogromne szanse i możliwości.

Podczas Kongresu rozstrzygnięto także organizowany już po raz drugi konkurs Przedsiębiorstwo Plus Technologia. W tegorocznej, dwuetapowej edycji konkursu wzięło udział blisko 200 firm, przedsiębiorstw i instytucji, z których kapituła konkursu pod przewodnictwem prof. Józefa Modelskiego nagrodziła 6 rozwiązań w 3 kategoriach oraz przyznała 3 wyróżnienia. Dodatkowo w trakcie sesji plenarnej Kongresu przeprowadzono SMS-owy plebiscyt, w którym uczestnicy nagrodzili System Wspomagania Dowodzenia wdrożony w Wojewódzkiej i w Miejskiej Komendzie Policji w Poznaniu.

W sesji plenarnej Kongresu oraz w towarzyszących prezentacjach, pokazach i w seminarium uczestniczyło łącznie około 2500 uczestników – przedstawicieli kadry zarządzającej najwyższego szczebla, właścicieli i szefów małych i średnich firm, przedstawicieli instytucji i organizacji korzystających z rozwiązań i usług Plus.

Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-146-211.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~ | 2018-03-22 00:29:51

Najlepsza sieć w Polsce! Play #1.


~Nr14 to de_bil | 2018-03-22 00:11:45

Siałomi robią niezłe sprzęty


~Nr16 to de_bil | 2018-03-22 00:06:35

A mi się podoba, mam znajomych tam często dzwonimy


~Nr1 to de.b_il | 2018-03-22 00:01:40

Treść już napisałem powyżej


~Nr1 to Filtr przeciwspamowy | 2018-03-21 23:59:22

Za duży, gdzie ja go zmieszcze. Smartfony powinny byc do 5 cali a większe to już phablety, jak zwał tak zwał

Ankieta

Jak oceniasz ofertę abonamentową na komórkę w MultiMedia?

MultiMedia z nową ofertą na komórki

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet