Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skończyć studia przez komórkę

Skończyć studia przez komórkę

LuiN 2 Listopada 2009 10:06

0 0

Dzięki partnerskiej współpracy firmy Ericsson z Państwowym Uniwersytetem Otwartym im. Indiry Gandhi (The Indira Gandhi National Open University - IGNOU) studenci z najodleglejszych zakątków Indii będą mogli uczestniczyć w wykładach za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Ericsson zbuduje środowisko trzeciej generacji, aby umożliwić studentom pobieranie treści kursów i wykładów uniwersytetu IGNOU oraz otrzymywanie powiadomień w formie komunikatów SMS.
Rząd Indii zaczął niedawno promować szkolnictwo wyższe, mimo że obecnie w kraju tym tylko 15% uczniów kończy szkołę średnią. Problemem Indii jest też brak nauczycieli z wyższym wykształceniem. 50% wykładowców w kolegiach nie ma nawet tytułu magistra.

Uniwersytet IGNOU stał się pionierem otwartej edukacji i nauki na odległość. Oferuje wiele programów akademickich zakończonych certyfikatami, dyplomami i tytułami naukowymi. Ma ponad dwa miliony studentów z Indii i 34 innych krajów. Według analiz, z nauki przez telefony komórkowe skorzysta około 2,5 mln studentów.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~  2009-11-02 10:56:13  host: www.krak.eu.org

  To już widzę te wykłady oraz laboratoria realizowane przy pomocy SMS-ów :)))) Nasze prywatne uczelnie z płatnymi studiami będą prawdziwymi krynicami mądrości w porównaniu z tym SMS-owym "uniwersytetem".

 • 0

  2. ~  2009-11-02 11:02:36  host: ip-94-42-9-185.multimo.pl

  wykladowcy nie maja nawet tytulu magistra no sory ;p tak to i ja moge wykladac chociaz jestem w trakcie licencjatu ;p

 • 0

  3.  2009-11-02 12:36:06

  I to jest wlasnie wbrew nazwi India 3 swiat... Dobrze ze wychodza z inicjatywa. CO do wykladowcow to tytul Licencjata maja napewno. Ale zabawne musi byc to, ze konczac uczelnie z tytulem licencjata mozesz od razu zaczac na niej wykladac ;)

 • 0

  4.  2009-11-02 21:01:33

  @3, Vincenzo: Na Politechnice Koszalińskiej są wykładowcy z tytułami inżyniera/licencjata i na innych polskich uczelniach też na pewno tacy są. Żeby uczyć innych trzeba chyba jeszcze zaliczyć jakiś kurs podyplomowy.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet