Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sklepy muzyczne w komórkach

Sklepy muzyczne w komórkach

WitekT 16 Sierpnia 2004 18:46

0 0
Muzyczny odłam brytyjskiego operatora telekomunikacyjnego mmO2 - O2 Music - rozpoczął oferowanie usługi zakupu i pobierania plików muzycznych prosto na telefon komórkowy. Usluga jest na razie dostępna dla mieszkańców Wielkiej Brytanii i Niemiec. Wraz z szerszym wejściem telefonii komórkowej trzeciej generacji (UMTS) na rynek europejski, klienci uzyskają dostęp do szeregu nowych usług, wśród których znajdzie się również możliwość zakupu i pobierania plików muzycznych. W zasobach muzycznego serwisu oferującego muzykę dla posiadaczy telefonów komórkowych znalazły się już utwory z wytwórni Sony BMG, Warner Music International, Universal Music International oraz z kilku mniejszych i niezależnych.

Siemens poinformował o integracji odtwarzacza 'O2 Digital Music Player' z telefonem SX1, stając się w ten sposób pierwszym producentem komórek, które zapewniają możliwość pobierania zabezpieczonych plików muzycznych, bez potrzeby posiadania osobnego odtwarzacza. Model SX1 dostępny od czerwca w Niemczech, w tym miesiącu zawita na Wyspy Brytyjskie. Jego użytkownicy mogą przeszukiwać katalog 100 tysięcy utworów, odsłuchiwać 30-sekundowe próbki, a także pobierać i odsłuchiwać zakupione pliki. Są one zabezpieczone systemem DRM autorstwa szwajcarskiej firmy Secure Digital Container. Ceny plików zawierają się w granicach od 1,21 do 2,74 USD. Płatności za muzykę uwzględniane są w rachunkach przychodzących co miesiąc do użytkownika.


Źródło tekstu: Internet Standard     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-108-238.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet