Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sklep z aplikacjami na Androida od Amazon

Sklep z aplikacjami na Androida od Amazon

Ringu 18 Marca 2011 19:30

0 0

amazon apps Amazon.com przygotowuje własną platformę, na której będzie sprzedawać aplikacje dla systemu Android - donosi AndroidNews.de. Wszystko wskazuje na to, że serwis ruszy lada dzień.

Platforma Amazona była przez jakiś czas dostępna w Internecie pod adresem: http://www.amazon.com/apps. Obecnie, po wpisaniu tego adresu na pasku przeglądarki następuje przeniesienie na stronę główną sklepu Amazon.

Serwis AndroidNews.de donosi, że w czasie działania strony dostępnych było 48 aplikacji. Duża część z nich była oferowana w cenie niższej niż na oficjalnej platformie Google - Android Market. Pojawiło się także kilka programów, których nie można pobrać z Marketu, m.in.: Call of Duty: Modern Warfare Force Recon, Brainwave Tuner, czy Highborn.




Większa konkurecja na rynku platform oferujących oprogramowanie mobilne na pewno będzie skutkowała obniżeniem cen aplikacji.

Twórcy aplikacji od jakiegoś czasu mogą się rejestrować na specjalnym portalu Amazona dla deweloperów. Warunki i oferta jest bardzo zbliżona do konkurencyjego Android Marketu.

Źródło tekstu: AndroidNews, wł     

Dodaj do:
w sumie: 10
  • 1

    1. ~  2011-03-18 19:53:25  host: nat-bem2-84.aster.pl

    no i dobrze, oby jak najwiecej bylo takich stron, to wtedy te wszystkie programy beda duzo tansze. tyklko zeby to oczywiscie dzialalao w polsce.

  • -1

    2. ~Wlodek  2011-03-18 20:02:20  host: aaye79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie wiem czy dobrze. Jeżeli dojdzie do fragmentacji rynku programów na Androida i tego, że w Amazonie (i przyjmijmy, że sklep Amazona będzie niedostępny w PL) będzie coś niedostępne w Markecie, to szlag człowieka trafi. Toshiba, LG, Samsung - własne sklepy. A ja chcę jeden ze wszystkim dla mojego Androida. Inaczej zostaje AppStore i przejście na iOS.

  • 0

    3. ~seidhe  2011-03-18 21:06:53  host: host86-142-5-187.range86-142.btcentralplus.com

    no coz... pierwszym takim czyms bedzie angry birds rio poczatkowo dostepne tylko w sklepie amazona i dopiero pozniej na innych platformach

  • 0

    4.  2011-03-18 23:01:47

    Z jednej strony dobrze, z drugiej... czeka nas Fragmentacja sklepów z podziału na CPU, jakim jest Tegra Zone (Qualcomm Zone? :D), HTC jakiś czas temu tez zapowiedział własny sklep z aplikacjami... Samsung... pewnie długo czekać nie będzie trzeba... plus Amazony i inne takie... pytanie czy to się dobrze skończy. Z jednej strony darmowe aplikacje od producentów dla danych telefonów byłby OK, z drugiej przy bardziej agresywnej polityce może to spowodowac, że niektórzy deweloperzy będą wydawać aplikacje tylko dla jednego sklepu. Trzeba mieć nadzieje, ze wiekszość jednak bedzie chciala zostać przy Android Market ze wzgledu na wieksza liczbe potencjalnych odbiorców.

  • 0

    5. ~issa  2011-03-19 09:24:12  host: 178.180.159.1.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Sam nie wiem czy ta koncepcja własnego sklepu z aplikacjami Amazona będzie długofalowo plusem czy minusem Androida. Nie jestem zdecydowanie "grajkiem", ale ostatnio zachwyciła mnie jakość Angry Birds na tablecie 7 cali i powiem szczerze, że miło by było gdyby pojawiało się coraz więcej takich dopracowanych, nawet płatnych pozycji. Wiem, że nie każdy potrzebuje tabletu, ale jeśli na 7 calach jest to już inny wymiar rozrywki, to co dopiero na 10 calach iPada z cała ich potężną bazą wysokiej klasy dopracowanych gier.

  • 1

    6.  2011-03-19 09:54:41

    Przede wszystkim spowoduje to utworzenie się rynku aplikacji dla urządzeń "without Google". W konsekwencji ich popularyzację i ogólne obniżenie cen urządzeń z Androidem

  • 0

    7. ~Miron  2011-03-19 11:00:45  host: sub208-158.elpos.net

    Te programy w Google Market sa i tak tanie jak barszcz....Zdecydowana wiekszosc z nich mozna kupic do 10zl...Amazon bedzie mial 10% taniej?

  • -1

    8.  2011-03-19 12:06:05

    A jakoś nikt nie mówi o bezpieczeństwie... Po ostatnich cyrkach z malware Google usuwało zdalnie zainfekowane aplikacje ze smartfonów dla bezpieczeństwa użytowników, inne sklepy nie będą miały takiej możliwości. Selekcja w Amazon AppStore ma być duża, ale nie uwierzę, że w końcu nic zainfekowanego tam się nie przedostania.

  • -1

    9.  2011-03-19 13:28:43

    Dla mnie to lekki absurd, na iOS mam jedno konto do wszystkiego, a tu muszę podawać dane karty do kilku sklepów i do tego pamiętać z jakiego sklepu kupiłem aplikacje jakby zmienił telefon i chciał znowu pobrać. Trochę spore utrudnienie jak dla mnie.

  • 0

    10.  2011-03-21 09:11:31

    9: Teoretycznie: prawda, a praktycznie: nikt nie każe z tego korzystać. Ja np. nie zamierzam. Android Market w wersji darmowej w zupełności mi wystarcza (gorzej z telefonem, miejsce na aplikacje nie jest z gumy).

Dodaj swoją opinię