Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skarbówka: wiemy z kim rozmawiasz

Skarbówka: wiemy z kim rozmawiasz

LuiN 6 Lipca 2009 08:51

0 0

Od początku 2010 roku urzędnicy kontroli skarbowej zyskają większe uprawnienia. Na ich żądanie operatorzy będą musieli udostępnić dane rozmówców, daty i godziny połączenia oraz czas jego trwania - pisze Gazeta Prawna.

Wszystko za sprawą wchodzącej dziś w życie nowelizacji ustawy o kontroli skarbowej, wynikającej ze zmiany ustawy Prawo telekomunikacyjne i kilku innych ustaw. Żądanie udostępnienia danych od operatorów odbywa się na pisemny wniosek Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej lub z jego upoważnienia.




Operatorzy sieci telekomunikacyjnych zobligowani zostają na podstawie ustawy do przechowywania danych bilingowych przez dwa lata. Od początku przyszłego roku urzędnicy kontroli skarbowej będą mogli też zażądać udostępnienia danych od operatorów pocztowych dotyczących okoliczności korzystania z ich usług.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 64
  • 0

    45. ~adek  2009-07-06 12:33:10  host: drs206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    issa- Tu Cię zaskoczę, bo nie jestem rolnikiem... Prowadzę własny biznes- sieć piekarnii, więc to co łączy mnie i Ciebie to tzw. samozatrudnienie, nic pozatym. Jak wiesz z czego robi się chlebek to zrozumiesz moją postawę wobec rolników, naprawdę nie jest im łatwo ! A Ciebie np. nie interesuje to, że za często pada deszcz, że upały są, burze, przymrozki itp. Ich tak, bo zebrany plon łączy się z tym w jaki sposób się na niego pracuje i jakie są warunki wokół niego.Mnie interesuje cena zboża-mąki itp. Ciebie nie wiem co może interesować, bo nie znam Twojej branży. Co to w ogóle jest to Wasze Centrum Rehabilitacji Rolników ? Jakiś ośrodek szkoleniowy ? Od tego są MDR-y.

  • 0

    46.  2009-07-06 12:37:18

    Niech wszyscy,którzy tyle tu mówią o przestrzeganiu prawa,doprowadzą do tego,że nasze pieniądze z podatków będą wydawane w RACJONALNY sposób,a później niech biorą się za zwykłych obywateli.Pamiętajcie: PRZYKŁAD ZAWSZE IDZIE Z GÓRY!!!

  • 0

    47.  2009-07-06 12:41:39

    ***adek - jestem stalym klientem warzywniaka (jako wegetarianin:) i tak sie zlozylo , ze nagminnie prowadzimy dyskusje z wlascicielka , ona sila rzeczy ma kontakt z rolnikami na gieldach , wiec moge powiedziec , ze los mojego menu jest w ich (rolnikow) rekach:) Jesli jestes piekarzem , to tym bardziej wiesz , co znaczy ciezka praca i naprawde nie rozumiem budzetowej wyrozumialosci dla rolnikow. No dobrze , rozumiem , jaka partia chcialaby popelnic polityczne samobojstwo uderzajac w (nienalezne) przywileje... Tylko mnie to jakos nie interesuje. To tyle tematem rolnikow , krusu i zus. Co to jest "Centrum rehabilitacji Rolnikow"? Jak sama nazwa mowi... Ichnie senatorium na naprawde niezlym poziomie (jedeno z ulubionych miejsc wypoczynku klientow z zagranicy) , lacznie z basenem i wszelkimi bajerami. Jedyne co potrafia to skarzyc sie , ze posilki maja gorsze od kliento komercyjnych. Na sugestie zeby doplacili , domyslasz sie jak reaguja...

  • 0

    48. ~adek  2009-07-06 12:58:56  host: drs206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    issa- no,no... czyżby okolice Twojego miejsca zamieszkania to wyspa Wolin ? ;) Wydaje mi się, że ten obiekt powstał z inicjatywy rolników wielkohektarowych, trafniej określanych mianem ,,farmerów,, i lobbujących samorządowców w Twoim regionie. Bliżej mi do małych i średnich rolników, bo z takimi prowadzę ineresy,a im nie w głowie senatoria. No nic, miło było podyskutować z Tobą, ale muszę jechać w teren. narka

  • 0

    50.  2009-07-06 13:24:00

    Adi - mieszkam na drugim krancu Polski , pewnie troche tych Centrow rolnicy maja w Polsce. Naprawde mam duzo szacunku dla osob ktore ciezka pracuja na siebie i swoje rodziny i jak sam wiesz , mieszkancy miast nie wygrzewaja sie w blasku wiekuistej koniunktury pod panskim okiem tej czy innej koalicji , ale dotykaja ich problemy i niepokoje o przyszlosc w takim samym stopniu jak rolnikow , i naprawde ciezko jest niekiedy pojac , ze skladkowa laska na tak pstrym koniu jezdzi. Dzieki za rozmowe , mam nadzieje , ze juz wkrotce bedzie tu na Telepolis , zupelnie normalnie ,a Sirmark z Witkiem skoncza to zenujace bezholowie nowymi zasadami i funkcjonalnosciami serwisu.

  • 0

    51. ~  2009-07-06 13:36:47  host: 212.160.172.70

    #49 samo sedno. ale kiedy ci prosti ludzie to dostrzega?

  • 0

    52. ~sebaa  2009-07-06 13:38:46  host: aauw86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ issa, jestem rolnikiem. Czepiasz się KRUS. Po części masz racje, bo ten system jest chory. Czy mam 2 hektary czy 150 płacę jedną składkę. A wiadomo, że generalnie zarabia się na "ilości". Jednak nie to jest aż tak absurdalne. Jest masa ludzi, którzy z faktem rolnictwa mają tyle wspólnego, że posiadają hektar ziemi a prowadzą inna działalność. Za niech trzeba się wziąć. To do nich dopłacacie. Ja generalnie mogę płacic ZUS. Mogę nawet 2-3 ZUSy jeśli będzie do tego ustawa mnie zobowiązywała. :) Ale tak logicznie biorąc. Kto za to zapłaci ? Ja ? Z pustego się nie naleje. Przełoży się to na ceny żywności. Więc w konsekwencji i tak wszyscy konsumenci za to zapłacą. A tak szczerze, czy wierzysz, że te pieniądze które są dotowane do rolnictwa, górnictwa, hutnictwa, kolejarzy do niedawna stoczniowców etc, to gdyby te wszystkie przywileje polikwidować, czy one się znajdą ? Załatają studnie bez dna jaką jest nasza dziura budżetowa ? Czy w tym chorym państwie rozejdą się ? I nie pisz proszę, że można importować żywność. Nie da się na taką skalę..

  • 0

    53.  2009-07-06 13:51:18

    ***sebaaa , mysle , ze masz racje. Czytalem przed chwila o wplywach z podatkow mniejszych o 46 miliardow i bedzie jak w powiedzeniu "po co wasze swary glupie , wnet i tak zginiemy w zupie". To jest nie do uratowania.

  • 0

    54.  2009-07-06 16:15:16

    ~adek - a moimi klientami są "rolnicy" posiadający po 50 hektarów pod szkłem... Tak więc nie uogólniaj, bo na rzeczy jest coś.

  • 0

    55. ~09.09.2009 H2O  2009-07-06 17:37:43  host: emc239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    > issa 44. Bo faktycznie tak będzie. Biblijne "znamię bestii" to nic innego jak microchip RFID firmy verichip tzw. "digital angel". Wkrótce pod pozorem walki z terroryzmem będzie wielkie chipowanie (wywiad z Aaronem Russo by Alex Jones) i wtedy wszystko będzie pozamiatane. Powodzenia w świecie totalnej inwigilacji wszystkiego i wszystkich, ja wysiadam ;)

  • 0

    56. ~  2009-07-06 18:42:42  host: t06-15.opera-mini.net

    Wpiszcie sobie np na youtube "new world order" albo "esoretic agenda" a wtedy spojrzycie na wszystko z innej perspektywy.Poprzez tworzenie ogromnych korporacji i gromadzenie wielkiego kapitalu ludzie pochodzacy z rodow ktore od zawsze mialy wplyw ma masy prowadza do gbalnego konfliktu,posczas ktoeego zagubieni ludzie poprosza o pomoc w jakiejkolwiek formie (leki,zywnosc) i wtedy zaoferuja to nam.Zachowaja sie jak bogowie ale za przyjecie nowej religii,nowego porzadku swiata kierowanego przez oswieconych Iluminati.Naleza do nich najbardziej wplywowi ludzie z polityki i biznesu i mediow ktorzy spotykaja sie potajemnie od zawsze a media o tym milcza.Umia Europejska,ONZ,WHO i tak dalej to narzedzia w legalmym darzeniu do celu.Wpiszcie sobie ma google "unia polnocno amerykanska” z nowa waluta amero to juz fakt no Bush to zatwierdzil.A najlepsze jest to ze uzywaja naszej nakwiekszej slabosci ktora jest ignorancja,bo kto by w to uwierzyl?No ale sa ludzie ktorzy znajduja na to dowody.Who uznala witaminy za nie zdrowe! A dopuscila do rynku i wspiera takie substancje jak rakotworczy aspartam! Coraz wiecej ludzi bedzie mialo raka co zwala ma zanieczyszczone srodowisko,a ich celem jest ograniczenie liczby ludnosci o 1mld by zachowac obecny poziom zycia pozostalym 5mldom.Wszystlo legalnie oczywiscie.

  • 0

    57. ~Blep  2009-07-06 20:16:28  host: 94.254.247.45

    Zastanawia mnie tylko czy jak mam jedno osobowa działalność, nie zatrudniając nikogo i 5 numerów na abonament to powinienem sie bac...?

  • 0

    58.  2009-07-06 22:35:58

    58: albo dzwonisz sam do siebie, albo dajesz telefony kontrahentom, albo zatrudnij 5 osob na stanowisko 'generator kosztow' ;)

  • 0

    59. ~nick  2009-07-06 23:44:02  host: aclf15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    14. wlo - w dupie byłeś, gówno widziałeś. Natomiast ryżego obłudnika trzeba było dawno temu zutylizować a nie głosować na tych POpaprańców.

  • 0

    60.  2009-07-07 08:36:46

    dzieki takim srodkom kontroli w dupe dostana maluczcy, wlasnie ci (#24) co w koszty wciagna pare FV za paliwo czy telefon, a nie ci co okradaja Polske na potege

  • 0

    61. ~  2009-07-07 13:22:46  host: 212.160.172.70

    huj w to za 3 lata koniec swiata nie dajcie sie zaobraczkowac tym microshitem a pojdziecie do nieba.

  • 0

    62. ~lol  2009-07-07 15:03:58  host: evt248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    strach myslec co bedzie dalej.. dlatego glosuje na jedyna partie wolnosciowa w Polsce

  • 0

    63. ~  2009-07-08 12:23:56  host: 212.160.172.70

    #62 nie ma takiej oni wszyscy sa od zakladania kajdanek i wprowadzaniu przepisow dzieki ktorym bogaci sie bogaca a biedni biednieja + wprowadzaja legalne trucizny typu aspartam do jedzenia.

  • 0

    64. ~Blido  2009-07-08 13:22:35  host: inet20909np-0.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Na razie skarbówka wie tylko do kogo, kiedy i ile dzwoniliśmy, ale następnym krokiem będzie nagrywanie rozmów. Albo jak za caratu, będzie w centrali siedział urzędnik, podsłuchiwał na żywo i sporządzał protokół z rozmowy :P

  • 0

    65. ~lol  2009-07-08 16:30:00  host: evl17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wierze, ze jest. nie mam ci tego jak udowodnic, bo oni jeszcze nie byli u wladzy, a w Sejmie tylko raz.. ;)

Dodaj swoją opinię