Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skarb Państwa zwróci podatek PTC

Skarb Państwa zwróci podatek PTC

sirmark 14 Sierpnia 2009 10:10

0 0

Jak wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, PTC nie musiała doliczać w latach 2002-2003 podatku VAT do rachunków za zagraniczne rozmowy, kiedy to obowiązywały stare prawo telekomunikacyjne i ustawa o podatku od towarów i usług. Skarb Państwa zwróci pobrany podatek z odsetkami - pisze Rzeczpospolita.

PTC obciążała klientów kwotą stanowiącą wartość usług wykonanych przez zagraniczną sieć. Do kwoty doliczała swoją prowizję (15%) i od niej naliczała podatek VAT, pozostawiając usługi wykonywane przez zewnętrzne sieci nieopodatkowane. Urząd skarbowy zakwestionował takie rozliczenia, uważając, że spółka kupowała usługi telekomunikacyjne, a następnie odsprzedawała je klientom, działając we własnym imieniu. Tym samym VAT powinien być zapłacony od całej kwoty.




PTC nie zgadzała się z interpretacją umowy roamingowej przez organy podatkowe. Twierdziła, że co prawda oferowała klientom możliwość dzwonienia z zagranicy, ale sama nie nabywała żadnych świadczeń.

Sprawa trafiła do WSA, a następnie do NSA, który przychylił się do zdania PTC i przekazał ponownie sprawę do niższej instancji. WSA dopatrzył się naruszenia zasady zaufania do organów podatkowych, gdyż organy podatkowe wcześniej nie kwestionowały postępowania PTC, a decyzje w sprawie opodatkowania VAT zagranicznych rozmów wydały jedynie względem spółki, nie podważając zachowania jej konkurentów, którzy nadal nie naliczali VAT.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12.  2009-08-14 12:08:19

    Roaming (10) cytuję: "Roaming PTC ma najtańszy jeśli chodzi o UE, bo w Heyah leci po takiej samej cenie jak w kraju" - co miałeś na myśli?

  • 0

    13. ~ratat  2009-08-14 12:11:24  host: dps65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ jojo - ale ten koleś z nr1 pisał o orange, do tego Ty podajesz ofertę promocyjną Playa,a nie stały cennik, i to chyba tylko dla prepaida, w abonamentach jest praktycznie tak samo. żeby nie rozmywać tematu - coś słabych speców ma skarb państwa, że tak się pomylili

  • 0

    14.  2009-08-14 12:19:19

    ratat (13) masz rację pisał o Orange i to mój błąd. ;-) Jednak porównanie do Play prepaid uwidacznia jeszcze bardziej, że "młoda" siec potrafi zaoferować znacznie korzystniejsze warunki W CENNIKU (to są stawki cennikowe Play) niż nawet taki Orange, a tym bardziej Era, która jako jedyna PODNIOSŁA ceny w prepaid. Inni przynajmniej tego nie zrobili.

  • 0

    15. ~  2009-08-14 12:21:05  host: v03-13.opera-mini.net

    Rozmowy odebrane w play są po 1zeta w taryfikacji co 30 sek w następujących krajach nie EU: CHORWACJA ROSJA TURCJA SZWAJCARIA KRAJE BAŁKAŃSKIE UKRAINA BIAŁORUŚ ANDORA NORWEGIA GIBRALTAR i O ILE SIĘ NIE MYLĘ USA I KANADA. Wielką trójca kasuje po około 5zł od razu za minutę oprócz plusa.

  • 0

    16. ~  2009-08-14 12:25:16  host: v03-13.opera-mini.net

    Pisząc oprócz plusa miałem na myśli że co 30 sekund

  • 0

    17.  2009-08-14 12:50:52

    No nie dziwię się... Jesli jakiś urzędniczyna "wyczaił" aferę i chciał sobie poprawić ranking na liście nagród... To PAŃSTWO zapłąciło za postępowanie nikomu niepotrzebne i za głupotę najpewniej urzędnika.

  • 0

    18. ~  2009-08-14 13:47:22  host: 87.116.202.77.kutno202.tnp.pl

    8 - sam żeś karzeł, Zdzisiu Nie nakręcaj nagonki na Play

  • 0

    19. ~Dematerializator  2009-08-14 14:26:55  host: hsa122.internetdsl.tpnet.pl

    Do 18-karzel karzel,wystarczy wejsc do salonu playa,Ci ludzie co tam pracuja nie maja pojecia o promocjach jakie maja

  • 0

    20. ~  2009-08-14 14:31:19  host: bxn90.internetdsl.tpnet.pl

    19 - to fakt wiekszosc z nich to ludzie z przypadku...

  • 0

    21.  2009-08-14 15:03:48

    19, 20- to może zrobimy test na obsługę klienta w Erze, Orange, Plusie i Play ? Kryteria- rzetelność informacji, miła obsługa (nawet w przypadku namolnych klientów), trafne sugestie itp. Ciekawe, z którego salonu wyszlibyśmy najbardziej zadowoleni, a z którego wku... na maxa ?

  • 0

    22. ~Dematerializator  2009-08-14 15:40:01  host: hsa122.internetdsl.tpnet.pl

    Andreas-podejmuje rekawice-akurat mam wyniki tajemniczych klientow za 1 polrocze tego roku we wszystkich sieciach.1 Era 89%,2.Plus 86%,3.Play 69% 4.Plus 68%.Jesli nie wierzysz podaj mejla to podesle Ci cale zestawienie.100% to maksymalne zadowolenie im nizej tym gorzej.We wszystkich salonach byly takie same kryteria.Wiec zanim cos napiszesz to sie zastanow nastepnym razem

  • 0

    23. ~Dematerializator  2009-08-14 15:43:52  host: hsa122.internetdsl.tpnet.pl

    edit:4.Orange 68:)

  • 0

    24. ~pes  2009-08-14 15:45:09  host: dqj60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 22 - 2 razy Plus? a gdzie orange? tak czy inaczej, Era jak widać najlepiej. a te zwrócone pieniądze mogą im tylko pomóc

  • 0

    25. ~impassive  2009-08-14 16:02:42  host: ip-89-174-122-203.multimo.pl

    PTC powinna dostać parę mld kary za spam esemesowy rozsyłany klientom, którzy zastrzegli, że nie chcą dostawać reklam.

  • 0

    26.  2009-08-14 16:56:54

    @25, a może 43 biliony ?

  • 0

    27. ~Miś  2009-08-14 17:07:22  host: 078088213152.walbrzych.vectranet.pl

    kefir - niedawno wróciłem z Egiptu i tak to właśnie wygląda - kilkadziesiąt procent!!! Orange Go: poł. wychodzące 8 zł, poł. przychodzące 5 zł, MMS 3 zł, SMS 1,50 zł. Tak-Tak: wychodzące 12 zł, przychodzące 8 zł, MMS 4 zł, SMS 1,95zł. Należy również dodać, że ERA jako jedyna sieć w Polsce pobiera również 4 zł za odebranie MMS-a w roamingu, a to jest już prawdziwy skandal!!! Kefir - gdzie Ty tu widzisz 30 groszy?! Wspomniałeś jedynie o UE, ale nawet tutaj, Era jako jedyna sieć w Polsce, podniosła swoje stawki przed wakacjami i tera w UE również mają najdrożej w Polsce!!!

  • 0

    28. ~Miś  2009-08-14 17:24:43  host: 078088213152.walbrzych.vectranet.pl

    Kefir - zanim się coś napisze, to trzeba to najpierw przemyśleć i spojrzeć na problem głową, a nie sercem... Co do Orange, to ma identyczne ceny zarówno w abonamencie jak i na kartę. Mam telefon na kartę zarówno Tak-Taku jak i w Orange, jednak na korzystanie w Egipcie z Tak-Taka po prostu nie było mnie stać i używałem wyłącznie Orange. Tak-Tak w nowej taryfie nawet w Polsce ma SMS-a do własnej sieci po 18 groszy i połączenia do Pleya po 79 groszy i to również jest najdrożej w Polsce!!!

  • 0

    29. ~  2009-08-14 17:45:21  host: ip-89-174-122-203.multimo.pl

    26. tesla, może być i biliony. Chamstwo spamEry przekracza wszelkie granice.

  • 0

    30. ~Jano  2009-08-14 19:17:38  host: anonymisierungsdienst.foebud.org

    Ostatnie zdania artykulu mowia same za siebie. Trudno darmo zeby doplacac za winy urzednikow. Juz dawno powinna byc odpowiedizalnosc urzednicza wprowadzona, ale widac jeszcze trzeba poczekac na to. Tymczasem plus dla Ery ze upomniala sie o swoje.

  • 0

    31.  2009-08-17 13:20:40

    Dematerializator- No to podaj link z tymi zestawieniami, bo pomyliłeś chyba punkty procentowe i 2 razy napisaleś Plus. Ogarnij się koleś !

Dodaj swoją opinię