Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skandynawski megatelekom

Skandynawski megatelekom

WitekT 19 Sierpnia 2004 19:48

0 0

Szwedzko-fiński operator telekomunikacyjny TeliaSonera chce przejąć norweskiego rywala Telenor - doniósł w środę szwedzki tygodnik finansowy "Affärsvärlden".

Telia i Sonera, przez wiele lat narodowi operatorzy w Finlandii i Szwecji, połączyli się w grudniu 2002 r. Telia prowadziła wcześniej rozmowy w sprawie fuzji z Telenorem, które jednak zerwano. Doprowadziło to do ochłodzenia stosunków handlowych między oboma krajami. Rząd w Oslo zarzucił Szwedom zbyt niską wycenę norweskiej spółki. Logika branżowa z 1999 r. przemawiająca za połączeniem Telii i Telenoru nie znikła - powiedział prezes rady nadzorczej TeliiSonery Tom von Weymarnz.
Telenor jest w 53,2 proc. kontrolowany przez państwo. Norweskie prawo zabrania państwu kontrolować mniej niż 51 proc. narodowego telekomu. Zdaniem analityków, choć transakcja miałaby sens ekonomiczny, na przeszkodzie mogłaby stanąć także niechęć Norwegów do sprzedawania rodzimych firm zagranicznym konkurentom.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-73-22.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy Internet LTE jest w stanie zastąpić Internet kablowy?

Test szybkości LTE sieci Plus

 

Zobacz wynik | Opinie (18)

Archiwum Ankiet