Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Sinozęby" trzyma się mocno

"Sinozęby" trzyma się mocno

sirmark 6 Maja 2004 12:48

0 0

Handheldy, telefony komórkowe i akcesoria dla nich wyposażone w moduł komunikacji bezprzewodowej Bluetooth zyskują coraz większą popularność. Pomiędzy 2003 a 2008 roczny wzrost rynku Bluetooth ma utrzymywać się na poziomie 60%.

W ubiegłym roku na całym świecie sprzedano 69 mln sztuk chipsetów Bluetooth - blisko dwukrotnie więcej, niż w roku 2002. Wzrost popularności Bluetooth przewidywany jest we wszystkich segmentach zastosowań - od telekomunikacji, poprzez sprzęt audio, po komputery i konsole do gier. Znaczny wpływ na rozwój rynku wywrze fakt coraz częstszego montowania rozwiązań Bluetooth w samochodach, choć i tak w ciągu najbliższych 4 lat "sinozębemu" rynkowi będą przewodzić telefony komórkowe.
Oczywiście do wzrostu rynku przyczyni się też rozwój samej technologii. W tym roku do sprzedaży trafi sprzęt zgodny ze specyfikacją Bluetooth 1.2, w stosunku do aktualnie stosowanych rozwiązań poszerzoną m.in. o technologię AFH (Adaptive Frequency Hopping), zmniejszającą poziom zakłóceń pochodzących od innych urządzeń w paśmie radiowym 2,4 GHz. Według ekspertów, pozycji Bluetooth nie powinny też zagrozić rozwiązania Ultra-Wideband i 802.15.4, gdyż nie obsługują one transmisji głosu.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet