Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Siemensowi grozi wykluczenie z Transparency International

Siemensowi grozi wykluczenie z Transparency International

WitekT 11 Grudnia 2006 11:38

0 0

Siemens miał tajne konta, z których opłacał łapówkami nowe kontrakty. Grozi mu teraz wykluczenie z Transparency International.

Zeznania w tej sprawie złożył wysokiej rangi menedżer firmy, który został tymczasowo zatrzymany. Sam zgłosił się do prokuratury, opowiedział szczegółowo o aferze i został zwolniony z aresztu. Na wolności znalazła się druga osoba zamieszana w sprawę. W areszcie pozostaje jeszcze pięć.
Śledztwo dotyczy przelania do tzw. czarnych kas co najmniej 200 mln euro. Czarne kasy to tajne konta, które znajdowały się w Szwajcarii, Austrii i Liechtensteinie. Proceder ten trwał od początku lat 90., a środki pochodziły z działu łączności Siemensa. Były to pieniądze na łapówki za nowe kontrakty w ponad dziesięciu krajach Europy, Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

W związku z aferą niemiecki przedstawiciel Transparency International Peter von Blomberg oświadczył, że organizacja walcząca z korupcją chce wykluczyć Siemensa ze swego grona, bo do tego grona mogą należeć tylko firmy o nienagannej reputacji. Wykluczenie Siemensa utrudni mu uzyskiwanie kontraktów zagranicznych, zwłaszcza w USA.

Źródło tekstu: AFP, DPA, Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~xyz  2006-12-11 11:53:50  host: rev-27.malnet.pl

    no i co chłopaki? Jakieś mądre zdanie tutaj wpiszecie? Jedziemy z tym koksem na polskim podwórku?:)

  • 0

    2.  2006-12-11 13:19:07

    ino u nas na WIELKA skale i niemal wszyscy, wszedzie...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-158-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet