Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Siemens zrezygnował z produkcji komórek Xelibri

Siemens zrezygnował z produkcji komórek Xelibri

sirmark 24 Maja 2004 17:51

0 0

Miały być rynkowym przebojem, który pozwoli niemieckiemu Siemensowi zwiększyć udziały w rynku telefonów komórkowych. Tymczasem linia komórek Xelibri okazała się rynkową klapą

Pomysł był prosty: telefon, który ludzie będą kupować nie dla funkcji, lecz dla wyglądu. Telefony z serii Xelibri miały zaskakujące kształty i kolory. Miały komponować się z ubraniami i nastrojem klientów (a raczej klientek). Jak przystało na modny gadżet, telefony Xelibri miały się pojawiać w dwóch kolekcjach: wiosennej i jesiennej, w każdej po cztery aparaty. Na dwóch ubiegłorocznych kolekcjach się jednak skończyło. - Nie będzie trzeciej - powiedział w wywiadzie dla niemieckiego "Handelsblatt" Axel Schafmeister, rzecznik Siemensa. Aparaty zalegały w magazynach, tak długo, że niemiecka firma musiała w ubiegłym roku dokonać poważnych odpisów finansowych.
Telefony nigdy oficjalnie nie trafiły do Polski. - Mieliśmy takie plany. Badaliśmy zapotrzebowanie i sprawdzaliśmy kanały dystrybucji. Xelibri miały być rozprowadzane poza siecią operatorów. Badania nie potwierdziły jednak zapotrzebowania - powiedziała "Gazecie" Anna Celary, rzecznik polskiej filii Siemensa.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet