DAJ CYNK

Siemens zaprezentował nawigację na Javie

WitekT

Wydarzenia

Firmy Siemens Communications Group i Siemens VDO Automotive Group opracowały wspólnie kieszonkowe rozwiązanie nawigacyjne do telefonów komórkowych opartych na technologii Java.

Firmy Siemens Communications Group i Siemens VDO Automotive Group opracowały wspólnie kieszonkowe rozwiązanie nawigacyjne do telefonów komórkowych opartych na technologii Java.

Siemens Mobile Navigation to ekonomiczny system nawigacyjny klasy podstawowej — mały, lekki i przenośny. Nowoczesna bezprzewodowa technologia radiowa i satelitarna dostarcza do telefonów komórkowych z wykorzystaniem połączenia w trybie online najnowsze mapy i informacje na temat ruchu drogowego, przemieniając telefon w niezawodnego pilota.

Rodzina zamontowanych na stałe systemów nawigacyjnych wzbogaciła się o nowego członka: telefon komórkowy. Rosnąca mobilność oznacza wzrost zapotrzebowania na bezprzewodowe urządzenia nawigacyjne. Firma Siemens uzyskała już od niemieckiego klubu automobilowego ADAC najwyższe oceny za oparte na systemie Symbian rozwiązanie nawigacyjne do telefonów komórkowych. Teraz Siemens zaprezentował rozwiązanie do telefonów komórkowych z obsługą technologii Java. Ten najnowszy produkt uzupełnia ofertę firmy Siemens o rozwiązanie do nawigacji bezprzewodowej, które jest zgodne z otwartym standardem i może być wykorzystywane we wszystkich typach sieci.

Potrzebna jest tylko prosta, jednorazowa aktywacja i odbiornik GPS zainstalowany w samochodzie użytkownika automatycznie nawiązuje połączenie Bluetooth z jego telefonem komórkowym. Odbiornik w ciągu kilku sekund określa dokładne położenie pojazdu z wykorzystaniem sygnałów satelitarnych. Nawet jeśli użytkownik przerwie podróż i zaparkuje na podziemnym parkingu, urządzenie nie będzie musiało ponownie przeprowadzać złożonej procedury określania lokalizacji pojazdu, gdyż pamięć odbiornika umożliwia natychmiastowe odnalezienie tej lokalizacji. Przy wprowadzaniu docelowego miejsca podróży kierowcy mogą wybrać jedno z ostatnio odwiedzonych miejsc, lub po prostu wybrać kontakt z książki adresowej swojego telefonu. Lokalizacje lotnisk, stacji kolejowych i stacji paliw są zainstalowane fabrycznie, podobnie jak w konwencjonalnych systemach nawigacyjnych.

Po przeliczeniu trasy system podaje odległość i czas potrzeby na dotarcie do celu, po czym włącza tryb nawigacji. Intuicyjnie zrozumiałe strzałki i mapy pokazujące się na wyświetlaczu telefonu komórkowego, a także instrukcje głosowe, prowadzą kierowców dokładnie tam, gdzie sobie zażyczyli. Rozwiązanie nawigacyjne działa w trybie online. Trasa jest określana centralnie, na serwerze, który wysyła dane do telefonu komórkowego, zapewniając kierowcom dostęp do najnowszych map. Dzięki dynamicznemu określaniu trasy kierowca jest na bieżąco informowany o warunkach drogowych i natężeniu ruchu na trasie, a także o pracach drogowych i korkach.

Już ponad trzy miliony ludzi na całym świecie korzysta z rozwiązań do bezprzewodowej nawigacji satelitarnej. Według wyników najnowszych badań w ciągu następnych pięciu lat liczba ta zwiększy się ponad dziesięciokrotnie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Siemens, wł