Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Siemens wysłał 1Gb/s w eter

Siemens wysłał 1Gb/s w eter

WitekT 9 Grudnia 2004 21:00

0 0

Eksperymentalny system zbudowany przez firmę Siemens ustanowił rekord szybkości transmisji bezprzewodowej. Niemieckie rozwiązanie oparte na nowym typie inteligentnych anten i technologii OFDM przesyłało dane z szybkością 1 Gb/s.

System Siemensa operuje w paśmie 5 GHz, szerokość pasma to 100 MHz. Wykorzystana technologia OFDM (ang. Orthogonal Frequency Division Multiplexing) polega na tym, że nadajnik dzieli informacje na partie przesyłane różnymi subkanałami. Informacje są ponownie komponowane w całość przez odbiornik. Druga technologia wykorzystana w rozwiązaniu Siemensa to inteligentne anteny, podobne do dostępnych już na rynku produktów z technologią MIMO (ang. Multiple Input, Multiple Output). Jedna antena zostaje tu zastąpiona kilkoma, z których każda przesyła sygnał. Połączenie tych dwóch technik pozwala na możliwie najbardziej efektywne wykorzystanie dostępnego pasma.
System zostanie zaprezentowany publicznie podczas 3GSM World Congress 2005 w Cannes. Doświadczenia zdobyte podczas jego przygotowania zostaną oczywiście wykorzystane w przyszłych rozwiązaniach. Obecnie stosowane technologie transmisji bezprzewodowej osiągają transfer na poziomie do 54 Mb/s.

Źródło tekstu: 4Press, Siemens     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet