Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Siemens na pokładach Airbusa

Siemens na pokładach Airbusa

WitekT 12 Lipca 2005 11:12

0 0

Siemens i Airbus podpisały umowę na mocy której niemiecki producent sprzętu komórkowego dostarczy technologię, która już w przyszłym roku pozwoli pasażerom samolotów dzwonić ze swoich telefonów komórkowych podczas lotu.

Dostarczana przez Siemensa technologia ma być zintegrowana z elektroniką samolotu i pracować bez groźby zakłócenia systemów pokładowych. Umieszczane w samolotach stacje bazowe będą komunikować się z siecią naziemną z wykorzystaniem komunikacji satelitarnej. Stacje mają zapewnić komunikację nie tylko komórkom, ale i łączność dla komputerów przenośnych. Wartość kontraktu nie jest znana.
Obecnie tego typu połączenia są zakazane ze względów bezpieczeństwa, w obawie o zakłócanie pokładowego sprzętu przez działanie przenośnych telefonów. Konkurent Airbusa, Boeing także rozważa wprowadzenie niebawem usług komórkowych. Obecnie oferowana w Boeingach usługa Connexion pozwala na łączenie się z Internetem. Specjaliści z firmy OnAir (spółka joint venture Airbusa i SITA) oceniają, że rynek komórkowych połączeń z pokładu samolotów będzie warty w 2009 roku około 1,6 mld dolarów.

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet