Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Siemens kładzie nacisk na szybką transmisję danych

Siemens kładzie nacisk na szybką transmisję danych

WitekT 25 Lutego 2005 11:44

0 0

Na zakończonym w Cannes światowym kongresie 3GSM World Congress firma Siemens Communications Group przedstawiła nowe produkty i rozwiązania dla operatorów telefonii komórkowej.

W ciągu trzech najbliższych lat w Europie zostanie odnotowany największy wzrost przychodów z usług bezprzewodowej transmisji danych. Należy się spodziewać szybkiego rozwoju usług bezprzewodowej transmisji danych. Do końca 2008 r. ponad 30% przychodów operatorów telefonii komórkowej — czyli dwukrotnie więcej niż dziś — będzie pochodzić z usług transmisji danych. Uważamy, że dzięki swojej ofercie firma Siemens sprawdza się doskonale jako dostawca i partner, który odegra główną rolę w kształtowaniu tego rynku — powiedział na konferencji prasowej w Cannes Lothar Pauly, prezes firmy Siemens Communications.

Jako jedno z najważniejszych osiągnięć firmy Lothar Pauly przedstawił kartę HSDPA, która umożliwia pobieranie danych z jeszcze większą szybkością.

Lothar Pauly zwrócił uwagę na ogromny potencjał sieci 3G/W-CDMA. Liczba użytkowników tych sieci będzie szybko rosnąć. Dziś na całym świecie korzysta z nich 16 mln osób, ale do końca 2006 r. liczba ta wzrośnie do 150 mln.

Simens i jego partner, firma NEC, należą jako dostawcy technologii 3G/W-CDMA do czołówki w tym segmencie rynku. W ubiegłym roku obie firmy podpisały większość kontraktów na sieci 3G/W-CDMA w branży. W sumie było ich siedem, w tym pierwszy kontrakt zawarty w Stanach Zjednoczonych, z firmą Cingular Wireless. Dzięki technologii HSDPA przyśpieszającej transmisję danych w sieciach 3G/W-CDMA, Siemens pomaga klientom jak najlepiej wykorzystać dostępne pasmo częstotliwości. Szybkość pobierania danych sięga w nich nawet 3 Mb/s, jest to więc szybkość porównywalna z osiąganą w sieciach DSL.
Siemens wprowadzi swoje kompleksowe rozwiązanie HSDPA do sprzedaży w drugiej połowie roku — obejmuje ono także kartę HSDPA przeznaczoną do stosowania w laptopach, podobnie, jak dzisiejsze karty w standardzie 3G/W-CDMA. Premierowy pokaz tej karty odbył się na targach w Cannes. Dzięki niej Siemens stał się jednym z pierwszych dostawców oferujących rozwiązanie kompleksowe. Operatorzy telefonii komórkowej mogą zintegrować to rozwiązanie ze stacjami bazowymi 3G/W-CDMA oferowanymi od 2002 r. przez firmy Siemens i NEC poprzez zwykłe uaktualnienie oprogramowania.

3G/W-CDMA, Flash OFDM lub WiMAX — operatorzy mają dziś do wyboru szeroką gamę bezprzewodowych technologii dostępowych na potrzeby usług transmisji głosu i danych. Technologie te dopełniają się nawzajem — w gęsto lub słabo zaludnionych regionach, zależnie od lokalizacji geograficznej, szerokości pasma i wymagań użytkowników. W opinii analityków firma Siemens ma w tym zakresie najlepszą ofertę produktów w branży. W Cannes przedstawiona została nowa oferta produktów SkyMAX firmy Siemens dla standardu szerokopasmowego WiMAX. Technologia ta zostanie wprowadzona na rynek w drugiej połowie roku, jako rozwiązanie kompleksowe, w pakiecie ze stacjami bazowymi i modemami — i będzie jednym z pierwszych tego typu rozwiązań na świecie.

Szybszy bezprzewodowy dostęp do Internetu, atrakcyjne usługi i efektywny system płatności to recepta na sukces oraz wyższe przychody w branży komunikacji bezprzewodowej. Tego typu rozwiązania w ofercie Siemensa są zgodne z obowiązującą tendencją konwergencji sieci. W kontekście tym coraz większego znaczenia nabiera technologia IP (ang. Internet Protocol).

Platforma IP-based Multimedia Subsystem firmy Siemens, zwana w skrócie IMS, umożliwia operatorom telefonii komórkowej szybkie i ekonomiczne udostępnianie szerokiej gamy aplikacji IP. Na platformie IMS działa na przykład system Push and Talk oferujący funkcję walkie-talkie w telefonach komórkowych.

Zarówno w sieciach przewodowych, jak i bezprzewodowych istnieje coraz większa potrzeba sprawnego naliczania opłat za usługi. Efektywne naliczanie opłat za kompleksowe usługi jest uważane za jedno z najpoważniejszych wyzwań, którym musi sprostać branża. Firma Siemens oferuje zaawansowane rozwiązanie w tym zakresie. System konwergentnego naliczania opłat firmy Siemens umożliwia klientom wystawianie tylko jednego rachunku telefonicznego — o przejrzystej strukturze, z podziałem na opłatę za użytkowanie telefonu przewodowego, Internetu i telefonu komórkowego, niezależnie od tego, czy klient korzysta z karty prepaid, czy też ma stały abonament. System konwergentnego naliczania opłat ułatwia także integrację usługodawców świadczących usługi transmisji danych, zwłaszcza małych firm udostępniających swoje usługi operatorom i otrzymujących pewien procent przychodów.

Źródło tekstu: Siemens     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy ponowne zlecenia Samsungowi produkcji procesorów do iPhone'ów to dobry pomysł?

Samsung chce ponownie produkować procesory dla Apple'a

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet