Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Siemens kładzie nacisk na szybką transmisję danych

Siemens kładzie nacisk na szybką transmisję danych

WitekT 25 Lutego 2005 11:44

0 0

Na zakończonym w Cannes światowym kongresie 3GSM World Congress firma Siemens Communications Group przedstawiła nowe produkty i rozwiązania dla operatorów telefonii komórkowej.

W ciągu trzech najbliższych lat w Europie zostanie odnotowany największy wzrost przychodów z usług bezprzewodowej transmisji danych. Należy się spodziewać szybkiego rozwoju usług bezprzewodowej transmisji danych. Do końca 2008 r. ponad 30% przychodów operatorów telefonii komórkowej — czyli dwukrotnie więcej niż dziś — będzie pochodzić z usług transmisji danych. Uważamy, że dzięki swojej ofercie firma Siemens sprawdza się doskonale jako dostawca i partner, który odegra główną rolę w kształtowaniu tego rynku — powiedział na konferencji prasowej w Cannes Lothar Pauly, prezes firmy Siemens Communications.

Jako jedno z najważniejszych osiągnięć firmy Lothar Pauly przedstawił kartę HSDPA, która umożliwia pobieranie danych z jeszcze większą szybkością.

Lothar Pauly zwrócił uwagę na ogromny potencjał sieci 3G/W-CDMA. Liczba użytkowników tych sieci będzie szybko rosnąć. Dziś na całym świecie korzysta z nich 16 mln osób, ale do końca 2006 r. liczba ta wzrośnie do 150 mln.

Simens i jego partner, firma NEC, należą jako dostawcy technologii 3G/W-CDMA do czołówki w tym segmencie rynku. W ubiegłym roku obie firmy podpisały większość kontraktów na sieci 3G/W-CDMA w branży. W sumie było ich siedem, w tym pierwszy kontrakt zawarty w Stanach Zjednoczonych, z firmą Cingular Wireless. Dzięki technologii HSDPA przyśpieszającej transmisję danych w sieciach 3G/W-CDMA, Siemens pomaga klientom jak najlepiej wykorzystać dostępne pasmo częstotliwości. Szybkość pobierania danych sięga w nich nawet 3 Mb/s, jest to więc szybkość porównywalna z osiąganą w sieciach DSL.
Siemens wprowadzi swoje kompleksowe rozwiązanie HSDPA do sprzedaży w drugiej połowie roku — obejmuje ono także kartę HSDPA przeznaczoną do stosowania w laptopach, podobnie, jak dzisiejsze karty w standardzie 3G/W-CDMA. Premierowy pokaz tej karty odbył się na targach w Cannes. Dzięki niej Siemens stał się jednym z pierwszych dostawców oferujących rozwiązanie kompleksowe. Operatorzy telefonii komórkowej mogą zintegrować to rozwiązanie ze stacjami bazowymi 3G/W-CDMA oferowanymi od 2002 r. przez firmy Siemens i NEC poprzez zwykłe uaktualnienie oprogramowania.

3G/W-CDMA, Flash OFDM lub WiMAX — operatorzy mają dziś do wyboru szeroką gamę bezprzewodowych technologii dostępowych na potrzeby usług transmisji głosu i danych. Technologie te dopełniają się nawzajem — w gęsto lub słabo zaludnionych regionach, zależnie od lokalizacji geograficznej, szerokości pasma i wymagań użytkowników. W opinii analityków firma Siemens ma w tym zakresie najlepszą ofertę produktów w branży. W Cannes przedstawiona została nowa oferta produktów SkyMAX firmy Siemens dla standardu szerokopasmowego WiMAX. Technologia ta zostanie wprowadzona na rynek w drugiej połowie roku, jako rozwiązanie kompleksowe, w pakiecie ze stacjami bazowymi i modemami — i będzie jednym z pierwszych tego typu rozwiązań na świecie.

Szybszy bezprzewodowy dostęp do Internetu, atrakcyjne usługi i efektywny system płatności to recepta na sukces oraz wyższe przychody w branży komunikacji bezprzewodowej. Tego typu rozwiązania w ofercie Siemensa są zgodne z obowiązującą tendencją konwergencji sieci. W kontekście tym coraz większego znaczenia nabiera technologia IP (ang. Internet Protocol).

Platforma IP-based Multimedia Subsystem firmy Siemens, zwana w skrócie IMS, umożliwia operatorom telefonii komórkowej szybkie i ekonomiczne udostępnianie szerokiej gamy aplikacji IP. Na platformie IMS działa na przykład system Push and Talk oferujący funkcję walkie-talkie w telefonach komórkowych.

Zarówno w sieciach przewodowych, jak i bezprzewodowych istnieje coraz większa potrzeba sprawnego naliczania opłat za usługi. Efektywne naliczanie opłat za kompleksowe usługi jest uważane za jedno z najpoważniejszych wyzwań, którym musi sprostać branża. Firma Siemens oferuje zaawansowane rozwiązanie w tym zakresie. System konwergentnego naliczania opłat firmy Siemens umożliwia klientom wystawianie tylko jednego rachunku telefonicznego — o przejrzystej strukturze, z podziałem na opłatę za użytkowanie telefonu przewodowego, Internetu i telefonu komórkowego, niezależnie od tego, czy klient korzysta z karty prepaid, czy też ma stały abonament. System konwergentnego naliczania opłat ułatwia także integrację usługodawców świadczących usługi transmisji danych, zwłaszcza małych firm udostępniających swoje usługi operatorom i otrzymujących pewien procent przychodów.

Źródło tekstu: Siemens     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-22-240-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.