Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Siemens i Ericsson budują 3G dla Ery

Siemens i Ericsson budują 3G dla Ery

WitekT 5 Października 2005 00:16

0 0

Rada Nadzorcza PTC zatwierdziła dziś wcześniejsze decyzje Zarządu Spółki dotyczące przetargu na budowę sieci UMTS. Jutro zostaną podpisane umowy z dwoma wyłonionymi w przetargu dostawcami sprzętu i wykonawcami sieci UMTS w kolejnych miastach.

Według informacji zdobytych przez TELEPOLIS.PL jest to na pewno Siemens oraz, z bardzo dużym prawdopodobieństwem, Ericsson.

Umowy dotyczą budowy sieci UMTS w kolejnych 10 aglomeracjach: w Bydgoszczy, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Trójmieście i we Wrocławiu.

W dwóch miastach - Łodzi i Wrocławiu - sieć UMTS zostanie uruchomiona w najbliższym czasie, a w kolejnych - sukcesywnie, w miarę postępu prac. Po zakończeniu tego etapu w zasięgu sygnału UMTS Ery znajdzie się ponad 7 milionów mieszkańców naszego kraju, co zbliży Erę do wykonania zobowiązań zawartych w licencji na świadczenie usług UMTS (konieczności dostarczania usług UMTS na terenie zamieszkanym przez 20% ludności Polski).

Uroczystość podpisania umów z dostawcami infrastruktury UMTS odbędzie 5. października o godzinie 12:30, w siedzibie PTC. Wówczas oficjalnie zostaną także ogłoszone nazwy firm, które uzyskały kontrakty.

Źródło tekstu: Era, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1. ~Artur  2005-10-05 09:21:13  host: 217.153.68.220

    No i moj ulubiony portal telekomunikacyjny znow byl poerwszy. No, no... Brawo!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-210-75.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet