Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Siemens i Ericsson budują 3G dla Ery

Siemens i Ericsson budują 3G dla Ery

WitekT 5 Października 2005 00:16

0 0

Rada Nadzorcza PTC zatwierdziła dziś wcześniejsze decyzje Zarządu Spółki dotyczące przetargu na budowę sieci UMTS. Jutro zostaną podpisane umowy z dwoma wyłonionymi w przetargu dostawcami sprzętu i wykonawcami sieci UMTS w kolejnych miastach.

Według informacji zdobytych przez TELEPOLIS.PL jest to na pewno Siemens oraz, z bardzo dużym prawdopodobieństwem, Ericsson.

Umowy dotyczą budowy sieci UMTS w kolejnych 10 aglomeracjach: w Bydgoszczy, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Trójmieście i we Wrocławiu.
W dwóch miastach - Łodzi i Wrocławiu - sieć UMTS zostanie uruchomiona w najbliższym czasie, a w kolejnych - sukcesywnie, w miarę postępu prac. Po zakończeniu tego etapu w zasięgu sygnału UMTS Ery znajdzie się ponad 7 milionów mieszkańców naszego kraju, co zbliży Erę do wykonania zobowiązań zawartych w licencji na świadczenie usług UMTS (konieczności dostarczania usług UMTS na terenie zamieszkanym przez 20% ludności Polski).

Uroczystość podpisania umów z dostawcami infrastruktury UMTS odbędzie 5. października o godzinie 12:30, w siedzibie PTC. Wówczas oficjalnie zostaną także ogłoszone nazwy firm, które uzyskały kontrakty.

Źródło tekstu: Era, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Artur  2005-10-05 09:21:13  host: 217.153.68.220

    No i moj ulubiony portal telekomunikacyjny znow byl poerwszy. No, no... Brawo!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-216-155.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet