Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Siemens i Bird nawiązują współpracę na rynku chińskim

Siemens i Bird nawiązują współpracę na rynku chińskim

sirmark 12 Maja 2004 13:43

0 0

Siemens mobile, dział telefonii komórkowej firmy Siemens AG, oraz czołowy chiński producent telefonów komórkowych Ningbo Bird Co. Ltd. (Bird), będą wspólnie rozwijać i oferować na rynku telefony przenośne. Firmy podpisały list intencyjny w sprawie utworzenia strategicznego i długoterminowego partnerstwa. Bird otrzyma od Siemensa podstawowe zaplecze techniczne, w tym tak zwaną platformę służącą do produkcji telefonów komórkowych. Wykorzystując ją, Siemens i Bird wspólnie opracują nowe telefony komórkowe, które sprzedawane będą następnie pod marką Bird. Dodatkowo, w ramach współpracy, produkty Siemensa dostępne będą w sieci handlowej Bird, liczącej w Chinach 30 tys. sklepów.

Bird i Siemens mobile, wykorzystując swe doświadczenie w zakresie telefonii komórkowej, będą wspólnie rozwijały nowe linie produktów, przeznaczone zarówno na wewnętrzny, jak i międzynarodowy rynek. W celu wsparcia możliwości handlowych obu firm, Bird rozpocznie sprzedaż oraz promocję produktów Siemens mobile w swej ogólnokrajowej sieci 30 tys. placówek, zwiększając dostępność telefonów komórkowych Siemensa na rynku chińskim.

Do tej pory, Siemens mobile wraz ze swymi produktami był obecny głównie w rozwiniętych miastach oraz metropoliach u wybrzeży wschodnich Chin. W wyniku porozumienia, dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży Bird, znacznie rozszerzy się dostępność oferty telefonów komórkowych Siemensa. Wzrost sprzedaży możliwy będzie m.in. dzięki obecności w mniejszych chińskich miastach, posiadających ponad milion mieszkańców, a także w rejonach wiejskich, które cechują się w Chinach największym przyrostem użytkowników telefonii komórkowej. Możliwość szybkiej ekspansji handlowej na terenie całych Chin, ze szczególnym uwzględnieniem regionów o wysokiej dynamice wzrostu, stanowi podstawę wykorzystania rozwijającego się potencjału tego rynku.
Nawiązana współpraca oraz możliwości obu firm, w tym jakość i zaawansowana technologia platformy komórkowej Siemensa, a także rozbudowana sieć handlowa firmy Bird, połączona z gruntowną wiedzą i zrozumieniem potrzeb lokalnych klientów, zapewni obu firmom przewagę konkurencyjną zarówno w Chinach, jak i na rynkach międzynarodowych. Siemens wykorzysta także swą wiedzę oraz globalną obecność aby wspierać wysiłki firmy Bird zmierzające do rozszerzenia sprzedaży swoich produktów na rynkach światowych.

W przeszłości, Bird wykorzystywał już moduły bezprzewodowe Siemensa jako podstawę technologii swoich własnych telefonów, był także kontraktowym producentem telefonów komórkowych Siemens mobile.

Chiny z ponad 280 milionami abonentów telefonii przenośnej są największym i najbardziej atrakcyjnym światowym rynkiem usług telekomunikacyjnych. Ocenia się, że do 2008 roku liczba użytkowników telefonii komórkowej w tym kraju zwiększy się do około 435 milionów.

Źródło tekstu: Siemens     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-73-22.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy Internet LTE jest w stanie zastąpić Internet kablowy?

Test szybkości LTE sieci Plus

 

Zobacz wynik | Opinie (18)

Archiwum Ankiet