Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Siemens całkowicie wychodzi z telekomunikacji

Siemens całkowicie wychodzi z telekomunikacji

WitekT 26 Lutego 2008 11:15

0 0

Koncern Siemens zapowiedział likwidację tysięcy miejsc pracy w ramach sprzedaży swojego przeżywającego trudności działu telekomunikacyjnego SEC (Siemens Enterprise Communications).

W Niemczech zlikwidowanych zostanie do 2 tys. miejsc pracy, a w skali światowej - 3800. Z kolejnymi 3 tys. pracowników Siemens zamierza się rozstać, znajdując dla nich zatrudnienie w innych firmach, z którymi chce nawiązywać partnerstwo.

New York Times pisze, że redukcje dotkną przede wszystkim pracowników w Niemczech i Brazylii, gdzie w fabrykach Siemensa produkowane są telefony i firmowe sieci telekomunikacyjne.




Szef Siemensa Peter Loescher ujawnił, że do czerwca chce sprzedać cały dział telekomunikacyjny lub znaleźć dla niej partnera inwestycyjnego.

Przypomnijmy, że w połowie 2005 roku Siemens sprzedał dział telefonów komórkowych tajwańskiemu BenQ, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. BenQ Mobile dotrwała do 1. stycznia 2007 roku, kiedy to oficjalnie zbankrutowała. Nie było chętnych na jej kupno, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~Th0mas  2008-02-26 11:24:28  host: arn226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kit z Siemensem bo ich telefony to było samo dno, ale żal tych ludzi, którzy pracę stracą.

  • 0

    2. ~  2008-02-26 11:29:59  host: nat-tar.aster.pl

    Skoro rezygnują z telekomunikacji to co zostanie firmie Siemens?

  • 0

    3.  2008-02-26 11:39:56

    2: w cholerę rzeczy... Jakich? www.siemens.com

  • 0

    4. ~@2  2008-02-26 11:42:03  host: 170.252.72.61

    pociagi, przemysl ciezki, chemia, sprzet agd, turbiny (gotowe elektrownie), sprzet medyczny - czyli wszelkie nieregulowane branze gdzie nie dziala prawo: dostarczaj wiecej za mniej bo ludzie uwazaja ze za telekomunikacje mozna placic nic albo malo.

  • 0

    5.  2008-02-26 12:01:49

    2. chociazby bdb sprzet AGD...

  • 0

    6. ~Chrome_TP  2008-02-26 12:02:04  host: 212.160.172.70

    Mhm na szafach Siemensa pod neo nie hulają Liveboxy ;] nie da się tam ustawić o ile pamięć służy trybu multi standard...

  • 0

    7. ~  2008-02-26 13:21:27  host: krajan.fm.net.autocom.pl

    zlikwidują podukcję telefonów stacjonarnych?

  • 0

    8.  2008-02-26 13:35:15

    Zauważyłem błąd, SEC powinno byc zamiast SEN (tak mi sie wydaje)

  • 0

    9.  2008-02-26 13:36:49

    St-Jimmy: fixed, dzięki! :)

  • 0

    10.  2008-02-26 13:38:21

    siemens to potega niemiec..

  • 0

    11. ~Gal  2008-02-26 13:59:55  host: 213-238-115-21.adsl.inetia.pl

    Najgorsza tandeta. Centralka z telefonami za 100 tys zl - psuje sie non stop.

  • 0

    12. ~  2008-02-26 14:10:30  host: abxn151.neoplus.adsl.tpnet.pl

    co ty wiesz o siemensie?!? to jest jest firma pionierska! wszystko zniszczyl samsung!

  • 0

    13. ~kolo  2008-02-26 14:52:24  host: dyh78.internetdsl.tpnet.pl

    a ja jestem edwart z krainy kretek ha ha

  • 0

    14. ~Gal  2008-02-26 14:57:19  host: 213-238-115-21.adsl.inetia.pl

    Pionierski chlam.

  • 0

    15. ~Johny11  2008-02-26 16:40:11  host: ip-89-174-120-19.multimo.gtsenergis.pl

    szkoda bo dobre telefony Siemens robił.. a w szczególności te stacjonarne.. Jak ktoś wybierał pomiędzy niemiecką jakością a chińską ceną to nie ma co się dziwić że kolejny dział Siemensa padnie..

  • 0

    16. ~  2008-02-26 17:11:36  host: f142-153.opera-mini.net

    Bardzo żałuję tej decyzji siemensa. To jest jakaś paranoja, aby dobrowolnie rezygnować CAŁKOWICIE z najbardziej zaawansowanego działu współczesnego rozwoju technologi, tj z telekomunikacji. A przecież siemens miał tam 5 czy któreś miejsce na światowym rynku komórek, to zły wynik! Ja mam fonik cx65, jest super, jest niezniszczalny, super tani, ma super funkcje, jak na czasy, gdy wchodził na rynek, tylko z początku się z rzadka wieszal, ale samo mu to przeszło, wystarczyło go wtedy wyłącz. i włączyć.

  • 0

    17. ~TP  2008-02-26 19:35:04  host: gaja.tpnet.pl

    Do 6. Chrome_TP: Cosik mi się wydaje, że pamięć Cię myli. Przejdź się kilka pomieszczeń dalej i pokażemy Ci działające Liveboxy na Siemensie.

  • 0

    18. ~empireus  2008-02-27 04:16:58  host: ext116.opteris.pl

    Siemens kiedys tam, to byla faktycznie firma dbajaca o jakosc... Aktualnie nie kupilbym zadnego produktu, bo nie dosc ze strasznie drogie, to na dodatek jakoscia i funkcjonalnoscia nie odbiegaja od innych producentow. Co do telefonow stacjonarnych-mam Philipsa i Panasonica i jestem bardziej zadowolony, niz gdy mialem Siemensa Gigaset'a. Fakt faktem, ze i Panasonic jest potwornie drogi i na dzisiejsze czasy tak samo tandetny, ale widocznie mial lepszy marketing ;) Siemens jako firma niemiecka, po prostu nie wytrzymala azjatyckiej konkurencji :) Moze i niektorzy cenili sobie Siemensa, ale koszty produkcji w DE sa kilkukrotnie wieksze niz w takiej Korei/Chinach ;) Coz, czasy sie zmieniaja. Firmy chcace/zmuszone/majace swoje fabryki w DE staja sie malo konkurencyjne i albo sie przebranzawiaja, albo bankrutuja ;)

  • 0

    19. ~empireus  2008-02-27 04:20:03  host: ext116.opteris.pl

    ...albo przenosza produkcje do Chin, ale na to Siemens nie mogl sobie zbytnio pozwolic, bo by obywatele Niemiec zlinczowali zarzad Siemensa i zbojkotowali produkty ;D (przyklad Nokii, ktora na dodatek nie jest firma niemiecka, a jedynie majaca tam jedna z fabryk)

  • 0

    20. ~Mirek  2008-02-27 20:32:29  host: 61-dzi-22.acn.waw.pl

    Chrome_TP: Da się :p

Dodaj swoją opinię