Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Siemens buduje sieć optyczną dla Netii

Siemens buduje sieć optyczną dla Netii

WitekT 21 Sierpnia 2004 12:13

0 0

Siemens Information and Communication Networks zakończył w czerwcu br. pierwszy etap budowy dla Netia sieci szkieletowej DWDM z wykorzystaniem rozwiązań SURPASS hiT wraz z systemem zarządzania TNMS.

Szkielet Sieci Optycznej Następnej Generacji został zbudowany w oparciu o system SURPASS hiT7500. Pierwszy etap realizacji umowy ramowej podpisanej w styczniu br. z operatorem Netia objął uruchomienie ogólnopolskiego pierścienia DWDM o długości sieci ponad 1500km i łączącego następujące miasta: Warszawę, Toruń, Poznań, Kępno, Jaworzno i Kraków. W pierwszej kolejności zostały uruchomione kanały 10 Gb/s, 2,5 Gb/s oraz 1 GE (Gigabit Ethernet). Docelowo system umożliwia rozbudowę do 40 kanałów, z których każdy oferuje przepływność do 10Gb/s.

Pierwszy etap budowy Sieci Optycznej Następnej Generacji w oparciu o rozwiązania SURPASS przebiegał zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Siemens wywiązał się z warunków kontraktu, udało się to dzięki dużemu zaangażowaniu zarówno pracowników Netii, jak również naszego partnera. Sieć Optyczna Następnej Generacji zbudowana przez Siemensa pozwala Netii na oferowanie szerszego protfolio usług szerokopasmowych, w tym realizację połączeń sieci LAN i sieci SAN, jak również usług dla operatorów takich jak dzierżawienie pasma powiedział Paul Kearney, Główny Dyrektor ds. Technologii Netia.
W ramach projektu został wdrożony system zarządzania TNMS w najnowszej wersji. System TNMS v.9.0 umożliwia zarządzanie nie tylko warstwą DWDM long distance, ale również sieciami SDH następnej generacji oraz Metro DWDM. System pozwoli na centralizację zarządzania elementami oraz usługami oferowanymi przez poszczególne poziomy sieci transmisyjnej.

Cieszymy się, że rozwiązanie SURPASS hiT docenione już wcześniej przez operatorów na całym świecie mogliśmy wdrożyć w sieci Netii. Jest to dla nas tym większy sukces, że projekt ten rozpoczął naszą współpracę z tym operatorem i przy wspólnym zaangażowaniu udało się nam dotrzymać napiętego terminu prac. - powiedział Robert Bondarenko, Dyrektor branży Information and Communication Networks firmy Siemens Sp. z o.o.

Źródło tekstu: Siemens     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-2-123.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet