Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Siemens będzie zarządzał częścią sieci Polkomtela

Siemens będzie zarządzał częścią sieci Polkomtela

WitekT 11 Sierpnia 2006 13:34

0 0

Siemens i Polkomtel podpisały trzyletni kontrakt outsourcingowy na budowę i rozbudowę infrastruktury sieci mobilnej. Umowa obejmuje region południowej, wschodniej i centralnej Polski wraz z Warszawą i będzie realizowana od 1. października.

Siemens w ramach kontraktu dostarczy rozwiązanie "pod klucz", które obejmuje budowę nowych i modernizację istniejących stacji bazowych telefonii mobilnej drugiej i trzeciej generacji. Projekt obejmuje także pozyskiwanie odpowiednich nieruchomości, koniecznych zezwoleń, ponadto prace wdrożeniowe, koordynację dostaw niezbędnych materiałów oraz nadzór i realizację robót budowlanych.

W pierwszym etapie w ramach outsourcingu Siemens przejmie 21 pracowników Polkomtela, którzy dołączą do działu Project Management polskiego Siemensa.




Podobny kontrakt na obsługę sieci w północnej i zachodniej Polsce zdobył Ericsson, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Siemens to nowy dostawca dla Polkomtela, jednak wynika to zapewne z połączenia działów infrastruktury sieciowej Siemensa i Nokii, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Siemens, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1.  2006-08-11 13:44:17

    a ja czytałem że zajmnie sie tym Ericsson :/

  • 0

    2.  2006-08-11 13:44:46

    aha czy to dobrze czy nie ?

  • 0

    3.  2006-08-11 13:45:00

    kamil1221: podzielili się regionami. Poczytaj dokładnie obie wiadomości. :)

  • 0

    4. ~getITright  2006-08-11 14:36:48  host: phantom.teldom.pl

    nooo, to teraz dopiero im się zacznie sypać sieć :D jeżeli jakość tej obsługi będzie taka jak jakość telefonów siemensa... naszczęście u mnie na północy obsługuje normalna firma - ericsson

  • 0

    5. ~~nalesnik  2006-08-11 14:41:28  host: wap.plusgsm.pl

    Kurka mam nokie 6131 i plusa i w lodzi mam G znak ! w ERZE mam E ! Kiedz plus za edge sie wezmie ?

  • 0

    6. ~MiKO  2006-08-11 14:43:08  host: static-68-179-33-128.ptr.terago.ca

    Myślę, że to dobrze, że Polska podzielona. Polkomtel stworzył konkurencję i obie firmy Siemens i Ericsson powinny chcieć wypaść jak najlepiej w oczach Polkomtela. // mobiKAR.net mobilne KARAOKE

  • 0

    7. ~getITright  2006-08-11 14:51:35  host: phantom.teldom.pl

    @Miko - no może i dobrze, tylko wolałbym żeby to nokia konkurowała z ericssonem, a nie jakiś tam siemens

  • 0

    8.  2006-08-11 15:07:16

    są różne opinie o marce Siemens, ale może cos się polepszy w Plusie. Choć inni operatorzy jakoś nie muszą podpierać się wielkimi markami i dobrze sobie radzą.

  • 0

    9. ~dt  2006-08-11 16:12:09  host: wap.plusgsm.pl

    dla mnie to kiepska wiadomosc. Ja mam wciaz w pamieci siemensa i ich 3G dla Ery w W-wie bez videorozmow...

  • 0

    10. ~  2006-08-11 16:14:53  host: ip-193-239-80-120.merinet.pl

    Aleks -> to nie jest podpieranie się markami, a redukcja kosztów.

  • 0

    11. ~  2006-08-11 16:25:45  host: ip-193-239-80-120.merinet.pl

    -> dt: ten komunikat wcale nie oznacza, że Polkomtel będzie używał BTS-ów Siemensa. Chodzi tu o to, aby operator nie musiał się martwić pozyskiwaniem terenów pod nowe stacje, budową masztów, organizacją zasilania itp. itd.

  • 0

    12. ~  2006-08-11 17:23:13  host: chello087207208022.chello.pl

    będzie, będzie, nie wiem, wiecie (pamietacie) tak samo było z budowa na początku (pierwsze 2-3 lata) ery. Taki sam podział był - Siemens - Ericsson i podonie geograficznie (tylko wtedy Warszawe budował Ericsson) i najgorzej to nie wyszło.

  • 0

    13.  2006-08-11 19:30:24

    kurde czemu Siemens to od razu zly? Telefony to inna bajka...

  • 0

    14.  2006-08-11 22:56:09

    Witek: czy to znaczy że już Nokia w ogóle nie współpracuje w Polkomtelem?!

  • 0

    15. ~z  2006-08-11 23:37:48  host: rev-27.malnet.pl

    przecież po to kupiła Siemensa żeby sie Polkomtel nie połapał że to Nokia...:) ale zorientują się że to Nokia bo sprzęt nie nawali:):)

  • 0

    16. ~dt  2006-08-12 19:56:59  host: wap.plusgsm.pl

    #11- oj beda sie zajmowac sprzetem tez. Jedyne pocieszenie w tym ze Nokia polaczyla sie z Siemensem i jakos to bedzie.

Dodaj swoją opinię