Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sieci Wi-Fi najpopularniejsze w Londynie

Sieci Wi-Fi najpopularniejsze w Londynie

sirmark 17 Marca 2008 19:20

0 0

Mieszkańcy Londynu najczęściej korzystają z sieci Wi-Fi, spośród wszystkich miast świata. Ogólna liczba sesji, łączących komputery internautów z Londynu z sieciami bezprzewodowymi jest prawie 3-krotnie większa, niż w Singapurze, który zajmuje drugie miejsce na świecie pod tym względem.

W drugiej połowie 2007 roku w Londynie odnotowano prawie 30 tys. połączeń z sieciami Wi-Fi, i był to wzrost o 156% w porównaniu z analogicznym okresem, w roku 2006. Niemniej jednak, korzystanie z sieci bezprzewodowych w USA nadal jest prawie 4 razy częstsze, niż w Wielkiej Brytanii.
Na obszarze Zjednoczonego Królestwa liczba osób korzystających z Wi-Fi rośnie szybciej, niż w USA. Jest to spowodowane tym, że bezprzewodowy Internet jest udostępniany przez stacje kolejowe oraz lotniska. Londyńskie Heathrow, to 4 lotnisko na świecie, pod względem ogólnej ilości sesji Wi-Fi, która sięga prawie 42 tys. Istotna jest także rosnąca popularność połączeń z internetem przez telefony komórkowe, przede wszystkim za pośrednictwem technologii 3G.

Szczegółowe dane można znaleźć w raporcie opracowanym przez firmę iPass: iPass Mobile Broadband Index.

Źródło tekstu: 4Press, PC Pro, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~peacemaker  2008-03-17 22:15:30  host: host-79.173.30.129.tesatnet.pl

    no raczej nie dziwne ze w USA jest wieksz liczba sesji, wystarczy spojec na liczbe mieszkancow

  • 0

    2.  2008-03-18 07:41:14

    "no raczej nie dziwne ze w USA jest wieksz liczba sesji, wystarczy spojec na liczbe mieszkancow" - Zgadzam się jeśli porównuje się dane bezwzględne, ale powinno porównywać ilość na np 1000 mieszkańców. Inaczej niemal we wszystkich rankingach wygrają Chiny ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-195-140.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet