Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sieci świątecznie zapchane

Sieci świątecznie zapchane

WitekT 24 Grudnia 2004 16:35

0 0

Święta to gorący okres dla sieci komórkowych nie tylko ze względu na zwiększoną sprzedaż nowych aktywacji. Tradycyjne kartki świąteczne zostają powoli wypierane przez masowo wysyłane wiadomości SMS, które w tym okresie dosłownie zapychają sieć.

Stosunkowo najlepiej wytrzymuje to Era. W zeszłym roku podczas Sylwestra dla odciążenia sieci wyłączono raporty doręczenia wiadomości - teraz jeszcze tego nie zrobiono. W tej chwili wiadomości dochodzą do adresata w jakiejkolwiek sieci z opóźnieniem nie większym niż 20 minut.

Idea oszukuje w raportach doręczeń - mimo statusu dostarczona wiadomość jest buforowana w centrum. Opóźnienia sięgają nawet godziny.




Najgorzej w tej chwili wygląda sytuacja w Plusie - nie da się wogóle wysyłać wiadomości.

Bramki www wszystkich operatorów są albo nieczynne, albo nie sposób się do nich zalogować.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~Wesołych Świąt  2004-12-26 13:45:00  host: abj38.internetdsl.tpnet.pl

    Matti, to twoi znajomi mieszkają chyba daleko w Bieszczadach, skoro mają problemy z siecią. Ja w Wigilie nie miałem żadnych problemów

  • 0

    7. ~Radeczko  2004-12-26 13:47:00  host: pradnikf.gemini.net.pl

    Mam telefon w "taniej" Idei. Wsyłałem mnustwo smsów w wigile, bez problemów. Dochodziły do 1h do adresatów, nie miałem też problemów z wysyłaniem smsów z wewnętrznej bramki sms na wszystkie sieci. Co do Plusa to powiem tyle bo miałem go 2 lata, przed Ideą... Nie podoba mi się głos panienki na poczcie głosowej i w Boku :)

  • 0

    8. ~Precz z Ideą  2004-12-26 15:32:00  host: 195.94.216.178

    Jesteście śmieszni, znajomy wysłał mi z Ideii SMSa we wtorek dostałem go dopiero przy stole wigilijnym.

  • 0

    9. ~stz  2004-12-26 16:45:00  host: cia177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja wysłałem z Plusa dużo sms-ów i nie miałem żadnych problemów. Raporty otrzymywałem w ciągu jednej minuty. Natomiast chciałem się dodzwonić do kolegi w Ideii, to usłyszałem głos, że połączenie nie może być zrealizowane w tej chwili. Próbowałem około 10 razy, aż się w końcu udało. Kolega powiedział mi, że nikt do niego nie dzwonił wcześniej.

  • 0

    10. ~ksad  2004-12-26 23:01:00  host: dial-3409.zgora.dialog.net.pl

    Propozycja do wszystkich niezadowolonych z jakiejkolwiek sieci: zalozcie sobie wreszcie wlasna!!!

  • 0

    11. ~Art  2004-12-27 08:55:00  host: bre201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Blind: ale błędy robisz czlowieku! "kturzy"? "urzytkownikom"?

  • 0

    12. ~tomacisz  2004-12-27 09:14:00  host: 81.15.170.18

    Mam w Plusie i w Erze - i nie mam żadnych sentymentów. W Plusie totalna blokada, w Erze chodziło jak burza ... I tyle.

  • 0

    13. tomacisz  2004-12-27 09:15:38  host: 81.15.170.18

    ksad - chętnie tylko za co ja im płacę ? Spróbuj - będziesz czwartym opem - jak mi kaktus itd itd itd ;-))))))))))))))) kumasz blues'a ?

  • 0

    14. ~WitekT  2004-12-27 12:25:00  host: host-81-190-128-137.olsztyn.mm.pl

    Panowie, mała uwaga do newsa. Jak wiadomo, w całym kraju nie było identycznej sytuacji, a cały tekst jest pewną generalizacją i uogólnieniem. Zresztą polecam dzisiejszy tekst w Rzepie na ten sam temat. :)

  • 0

    15. ~pyp  2004-12-27 13:41:00  host: ayf100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ta notka to nie prawda. Mam w plusie nie miałem żadnych problemów z wysyłaniem SmS-ów ani dzwonieniem, Jedynie problemy miałem z wysyłaniem MMS-ów bo coś nie dochodziły. A o ile wiem Era i Idea miały większe problemy niż Plus.

  • 0

    16. ~:-X  2004-12-28 09:49:51  host: proxy2.tkdami.net

    ja mam w Plusie i jakos nie narzekam.sms'y mi bez problemu wychodzily i od razu dochodzily do adresata-może w przyszłe świeta należy pomyśleć żeby wysłać je wcześniej tj.kolo16-18-wtedy nie jest jeszcze tak przęciążona sieć:)

  • 0

    17. ~Dragon  2004-12-28 15:27:00  host: 80.48.239.194

    ten tekkst to po prostu sciema, wedlug mnie autor wysylal z jednego miejsca z wszystkich sieci, wedlug mnie wszystko zalezalo od miejsca i zeby taki news byl ok to trzeba by zrobic jakas srednia z przynajmniej 30 nadajnikow z calej polski. Ja np z Plusa wysylalem bez problemu caly czas a mama z Idei nie mogla wyslac sms-a przez 2 godz. Czyli sie to kompletnie nie zgadza z tym tekstem

  • 0

    18. ~dasti  2004-12-28 16:58:00  host: dk58.internetdsl.tpnet.pl

    może się nauczycie pisać poprawnie bo mnie krew zalewa

  • 0

    19. ~WitekT  2004-12-28 19:18:00  host: host-81-190-128-137.olsztyn.mm.pl

    Dragon: a czemu mówisz, że ściema? Jak widać to Ty słałeś z jednego miejsca i wyciągasz wnioski. Dla Twojej informacji - grupa około 20 osób rozpoczeła testy sieci w różnych godzinach i w różnych miejscach w Wigilię. Poszło spokojnie około 500 SMSów - na tej podstawie powstała ta wiadomość.

  • 0

    20. ~amit  2005-01-02 16:35:00  host: dfg6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    okolo godziny 23 w sylwestra wyslalem od kumpla (plus) mmsa na swoj telefon w idei i nie dostalem go do tej pory...minely prawie 42 godziny...

  • 0

    21. ~stz  2005-01-02 17:27:00  host: chn122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    amit: ale to jest wina Twojej sieci, gdyż na Ideę nie dochodziły w Sylwestra sms-y ani nie można było się dodzwonić. Ja za pierwszym razem połączyłem się z żoną zaraz po północy oraz za chwilę z bratem z telefonu Plusa na Plusa. Koledze, który chciał zadzwonić do swojej żony z Ideii na Erę to się nie udało. Pożyczyłem mu telefonu (Plus)i zaraz za pierwszym razem się połączył.

  • 0

    22. ~Dragon  2005-01-02 18:59:00  host: 80.48.239.194

    WitekT: mowie ze to sciema bo napisali "Najgorzej w tej chwili wygląda sytuacja w Plusie - nie da się wogóle wysyłać wiadomości" a ja wyslalem czyli to sciema gdyby napisali "Najgorzej wyglada sytuacja w Plusie- tylko w niektorych miejscowosciach mozna wysylac sms-y" wszystko byloby ok

  • 0

    23. ~WitekT  2005-01-02 23:28:00  host: host-81-190-128-137.olsztyn.mm.pl

    Dragon: sila rzeczy ta wiadomość jest w pewnym sensie uogólniona. Ale akurat w Pluse w pewnym momencie padły SMSC, więc przez pewien czas nie było fizycznej możliwości wysyłki wiadomości.

  • 0

    24. ~Dragon  2005-01-03 14:44:00  host: 80.48.239.194

    WitekT: uwazam ze to sciema poniewaz a tym newsie wyraznie pisze ze "Najgorzej w tej chwili wygląda sytuacja w Plusie - nie da się wogóle wysyłać wiadomości" a skoro ja wyslalem to ten tekst to sciema, sytuacja przedstawiona jest po prostu nieprawdziwa

  • 0

    25. ~wiloo  2005-01-06 09:12:00  host: tu22.internetdsl.tpnet.pl

    dzialo siw wam tak ze probujac polaczyc sie z jakims numerem polaczalo was z zupelnie inna osoba? mam telefon w plusie i zdarzylo sie to w wigilie i sylwestra. ostatnio patrze dzowni do mne mama, odbieram a tutaj jakas baba z ankieta :) PARANOJA TEN PLUS

Dodaj swoją opinię