Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sieci stawiają na kobiety

Sieci stawiają na kobiety

sirmark 7 Marca 2008 10:16

0 0

Jak wynika z raportu Fundacji Partners Polska, kobiety płacą wyższe rachunki za telefon niż mężczyźni - pisze dziennik Polska.

Średnia wartość rachunku telefonu z abonamentem w 2007 r. to 91 zł. Kobiety wygadują zaś nawet kilkakrotnie więcej. Nie zawsze jednak tylko plotkują. Panie nauczyły się wykorzystywać telefon do załatwiania szeregu spraw związanych z prowadzeniem domu, takich jak płacenie rachunków, robienie zakupów czy kontrola nad dziećmi. Tymczasem mężczyźni w prywatnych rozmowach zwykle wykorzystują telefon po to, by umówić się na spotkanie - wynika z badań Fundacji.

Z zebranych informacji wynika także, że kobiety rozmawiałyby jeszcze więcej, ale nie chcą płacić wysokich rachunków. Dla operatorów to znak, że trzeba dla kobiet uszyć specjalną ofertę. Zwłaszcza że rynek telefonii komórkowej w Polsce (wart dziś ponad 23 mld zł) jest już dzisiaj nasycony.




Pierwszy zauważył to Polkomtel. Od października zeszłego roku kusi on kobiety ofertą Cafe Plus, w której godzina rozmowy w ramach sieci kosztuje tyle co 2 min. Plus nie chce wyjawić, jakie są wpływy z abonamentu dla kobiet, ani podać liczby użytkowniczek Cafe Plus. Za to planuje rozwój tej oferty.

Według danych Eurostatu średni czas rozmowy Polaka ciągle jest krótki i wynosi zaledwie 1,2 min. Równie krótko rozmawiają tylko w Luksemburgu (1,3 min). Największymi gadułami są Cypryjczycy, którzy spędzają z uchem przy telefonie średnio 6 min.

Źródło tekstu: Polska, PAP     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~V  2008-03-07 12:35:44  host: hyp-g-81.pabianice.msk.pl

    dziwi mnie tylko fakt że dopiero teraz to odkryto. Prawda ta jest od lat przekazywana z pokolenia na pokolenie w formie dowcipów i anegdot. Sam zresztą pamiętam już z czasów gdy zamiast komórki nosiło się żetony, że jeśli trafiło się na kobietę przy automacie telefonicznym to zazwyczaj długo się czekało żeby zadzwonić. :)

  • 0

    9. ~g  2008-03-07 12:39:02  host: dqf143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    rzeczywiście,jak ktoś ma dużo kasy do wydania i często dzwoni to taryfa relax jest doskonała - zwłaszcza jesli chodzi o międzynarodowe rozmowy

  • 0

    10.  2008-03-07 13:23:21

    pablo: z jednej strony wydajesz (ponoc, bo ci nie wierze, chocby po stylu pisania przedszkolaka :) srednio 800 zl za komorke (zakladam, ze masz jednego SIMa ?), a z drugiej strony nie myslisz. OK, moze nie lubisz oszczedzac, ale zawsze wydawalo mi sie, ze im wiecej ktos pieniedzy posiada, tym lepiej uczy sie nimi zarzadzac. Najprostsza metoda: sprawdzic spektrum polaczen, zobaczyc, do ktorych sieci dzwonisz najwiecej i kupic w nich aktywacje (przewaznie jest to jedna siec, badz dwie). W kazdej z nich wlaczyc (lub skorzystac z promocji) - zakladam, ze masz firme - usluge bezplatnych polaczen z wybranymi numerami w sieci (w kazdej funkcjonuje to troche inaczej) i tyle... dla wiekszosci uzytkownikow zaden z tych abonamentow nie musi byc wysoki. Przewaznie jednak najwiecej dzwoni sie do jednej, gora dwoch sieci. Alternatywnie - kupic abo z duza iloscia minut, np. wspomniana Ere Relaks, albo Playa za 150 (lub na karte i doladowywac takimi wartosciami - dodatkowo bonus z przychodzacymi jest dobra rzecza przy niektorych profilach uzytkowania) albo inny wysoki abo. Chyba, ze wydajesz srodki na uslugi dodane - wtedy pochwal sie na jakie.

  • 0

    11. ~marylka  2008-03-07 14:39:16  host: nat-tar.aster.pl

    wiadomo ,kobiety wiecej rozmawiaja poniewaz nie mozna poplotkowac przez 5 min trzeba przez poł godz. ja mam abonament w Plusie i moje rachunki nie sa az tak porazajace.akurat w sam raz ;-)

  • 0

    12. ~  2008-03-07 15:52:39  host: dzm50.internetdsl.tpnet.pl

    "Od października zeszłego roku kusi on kobiety ofertą Cafe Plus, w której godzina rozmowy w ramach sieci kosztuje tyle co 2 min." Nie rozumiem co w tym takiego wyjątkowego. Bez specjalnego abonamentu taką samą funkcjonalność daje 'zatrzymaj czas' za 9 zl mies. w Orange...

  • 0

    13.  2008-03-07 15:54:53

    Jakoś mnie to nie dziwi... Także nie wydaje mi się, żeby za 500 minut i 10000 esemesów płącić 800 zł - ja za 500 minut, bez esemesów, płacę 75 zł netto - a nie wszystko idzie na te 500 minut ;-) Nawet gdybym poza sieć dzwonił tylko, to nie wiem po jakiej stawce te 800 zł by wyszło... pablo - zejdź na ziemię. Co do długości rozmów - dawno takiej statystyki nie robiłem, ale z rok, może półtroa temu, miałem średnią powyżej 2 minut - z 10 może 15 sekundami. Przy czym, robiłem ją mnóstwem rozmów poniżej 1 minuty i kilkunastoma długimi - nawet po 30 i więcej minut ;-)

  • 0

    14. ~pablo  2008-03-07 15:59:29  host: aban136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wiesz jak sie ma przychody w granicach ..000 tysięcy miesięcznie to 800 złoty za telefon to nie jest dużo.Dziwi mnie fakt ze niektórzy potrafią ludzi oceniać po tym co piszą na forum.PLANET może ty masz problemy sam ze sobą bo sam piszesz jak przedszkolak.

  • 0

    15. ~  2008-03-07 16:02:06  host: aban136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    PLANET a czy w coś wierzysz czy nie to twój problem i mało mnie to obchodzi :)

  • 0

    16. ~dt  2008-03-07 17:14:24  host: wap.plusgsm.pl

    pablo co to za roznica kto ile zarabia? Tzn ze jak masz duzo kasy to musisz placic wiecej za to samo? Nic bardziej idiotycznego nie slyszalem...

  • 0

    17. ~pablo  2008-03-07 17:28:19  host: acus53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    taka ze dla jednej osoby jest to dużo a dla innej kropla w morzu :D

  • 0

    18. ~TWDonald  2008-03-07 22:51:11  host: ip-89-174-123-101.multimo.gtsenergis.pl

    Mężczyźni są oszczędniejsi - potrafią dobrać lepszą taryfę do swoich potrzeb :D

  • 0

    19.  2008-03-08 00:39:47

    pablo: sam fakt, ze chwalisz sie, ze rzekomo zarabiasz "..000 tysiecy zl" (czyli minimum 1'000'000 - zarabiasz milion zlotych miesiecznie ? :) A moze rocznie ? (wtedy to tylko skromne 83k miesiecznie, wybacz o prezesie) ;), powoduje, ze stajesz sie w moich oczach kolejnym "dzieckiem neostrady", ze zbyt wybujala wyobraznia. Chyba, ze masz na mysli inna definicje przychodu i nie mowisz tylko o sobie, ale wtedy doprecyzuj prosze swoja wypowiedz :) Zamiast jakiegolwiek profilu, spektrum polaczen, czy nawet ilosci minut wychodzacych (nie mowiac o to, o co prosilem, czyli uzywane uslugi dodane), doczekalem sie jedynie ogolnej odpowiedzi z wykretna proba wyjscia z nieco krepujacej dla ciebie (jak mniemam) sytuacji. Zaiste, zabawne. Zarzucasz mi tez ocenianie ludzi, po czym po chwili czynisz to samo :) Troche mi to zalatuje hipokryzja ;) A 800 zl nie jest dla mnie kwota duza - rowniez jako dodatkowy wydatek miesieczny - pod warunkiem, ze to byly dobrze wydane badz spozytkowane pieniadze (w domysle - finalnie generujace zysk, badz dobrze zainwestowane, chocby i dlugoterminowo). I dalej istotna jest kwestia, zeby wydatek byl zoptymalizowany - nie jestem zwolennikiem wyrzucania pieniedzy - dla zasady. Pomijam oczywiscie kwestie pozafirmowe, bo tam nie trzeba rozpatrywac wszystkiego w kategoriach pienieznych :)

  • 0

    20.  2008-03-08 11:37:39

    pablo: coś się mijasz z prawdą. Nie wiem jak można przy dzisiejszych stawkach wydzwonić 800 PLN-ów. Sam "jadę" na maxa z mojego telefonu, żona również lubi go dopaść i jakoś nie mogę przekroczyć 250-280 zł:)

  • 0

    21.  2008-03-08 13:40:30

    piotrM - można, można... Przykładem jest mój szwagier ;-) No ale nie co miesiąc i jest "usprawiedliwienie" - bardzo dużo dzwoni do Niemiec, gdzie ma siedzibę jego firma i spora ilość klientów ;-) Mimo "wybranego kierunku" całkiem sporo to wychodzi. Aha! Nie ma stacjonarnego (bo mieć nie może - brak możliwości technicznych) co dzisiaj jest popularne wśród dzieci zachwalających komórki, nie a też sensownego stałego dostępu do Internetu niestety - co wiąże się z brakiem kabla i zasięgu sieci radiowych. Więc pozostae dostęp "komórkowy". I odpada VoIP - co rówcnież dzieci zachwlają... Chociaż już mu wytumaczyłem jak można wykorzystać HSDPA od niedawna dostępne w jego okolicy i pewnie mu spadną trochę rachunki.

  • 0

    22.  2008-03-08 17:53:57

    wlo: sugerujesz VoIP poprzez HSDPA ? To i na UMTSie pojdzie... faktycznie, jesli ma duzo polaczen wychodzacych do Niemiec, to IMHO VoIP jest nieodzowny. A tak BTW, satelitarny net probowal ? Co prawda potrzebny jest jakis modem wysylajacy pakiety, ale mozna do tego celu wykorzystac komorke, jesli posiada HSDPA/UMTS to z uplinkiem nie powinno byc teoretycznie problemu. Niestety nie wiem, jak sie ma wtedy sprawa z pingami i staloscia transferu (bo samo pasmo jest teoretycznie szerokie) - bo od tego jakby nie patrzec zalezy komfort uzywania takiej telefonii...

  • 0

    23.  2008-03-08 18:38:31

    PLANET - tak... Pojdzie i na EDGE, ale co to za chodzenie ;-) Natomiast na UMTS tak - tyle, że nie było UMTS tam gdzie mieszka, a jak jjest, to już z HSDAP 7,2 - to miałem na mysli. Bez przesady z satelitą... Teraz już nie musi mieć - wystarczy UMTS z HSDPA. Poza tym... On więcej na jedzenie dla zwierząt wydaje niż większość z Polaków zarabia ;-) Więc on z tych co mogą sobie pozwolić na nie przejmowanie się o koszty ;-)

  • 0

    24.  2008-03-09 19:46:37

    no i swietnie wszystko wraca do normy, naturalnie ze kobiety predysponowane sa do dlugich rozmow nie tylko przez komorke :-)

  • 0

    25. ~lol  2008-03-10 16:51:04  host: 212.160.172.70

    pablo: jakos mi sie nie chce wierzyc ze ktos kto zarabia ..000 zl miesiecznie korzysta z neostrady - idz sie dziecko poucz na jutro do szkoly.

  • 0

    26. ~john  2008-03-17 23:35:39  host: chello089076058004.chello.pl

    dla kobiet chyba też jest robion blog theczasoumilacze.pl bo chłopaki prężą sięze hej na forkach hehe

  • 0

    27. ~miriusz  2008-03-21 23:39:55  host: aasb112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie wiem czy czasoumilacz jest postawieniem na kobiety ale mi się podoba :D

Dodaj swoją opinię