Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sieci komórkowe z Wi-Fi to przyszłość

Sieci komórkowe z Wi-Fi to przyszłość

WitekT 17 Września 2004 13:18

0 0

Łączność Wi-Fi w telefonach komórkowych to przyszłość. Na rynku dostępnych jest zaledwie kilka telefonów z tą technologią. Podstawową barierą jest cena oraz problem zintegrowania Wi-Fi i telefonii komórkowej w jednym, poręcznym terminalu.

Phil Solis z ABI Research mówi o kolejnym problemie - VoWi-FI (Voice Over Wi-Fi - przyp. red.) jest bardziej energochłonny od technologii transmisji głosu w sieciach komórkowych. Jednak projektanci już nad tym pracują.

Niektórzy operatorzy komórkowi nie mają jasnej strategii dotyczącej rozwoju ich sieci hotspotów albo też widzą w Wi-Fi zagrożenie dla przychodów z subskrypcji różnych serwisów.
Solid dodaje - Operatorzy komórkowi będą integrować różne technologie bezprzewodowe, aby zapewnić ciągłość połączenia z siecią bez względu na technologię. Moim zdaniem Wi-Fi i technologie komórkowe wzajemnie się uzupełniają.

T-Mobile jest operatorem najbardziej promującym usługi oparte o Wi-Fi, jednak przynajmniej 20-30 innych operatorów w najbliższej przyszłości pójdzie tą samą drogą, a przynajmniej planuje tak postąpić.

Operatorzy, którzy integrują Wi-Fi z usługami sieci komórkowych zwyciężą w boju o klienta, przede wszystkim dzięki znacznie bogatszej ofercie usług dodanych. Wi-Fi pozwoli także na utrzymanie stałego ARPU (Avarage Revenue Per User - średni dochód na klienta), który w ostatnim czasie systematycznie spada.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-93-19.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (13)

Archiwum Ankiet