Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sieć w gniazdku elektrycznym

Sieć w gniazdku elektrycznym

sirmark 17 Marca 2008 17:27

0 0

panasonic adapter Wielu użytkowników łączy się z Internetem korzystając z przewodowej sieci LAN. Nie zawsze jednak można położyć specjalne okablowanie, czy też skorzystać z sieci bezprzewodowych. Można za to skorzystać z urządzeń Panasonica, które do stworzenia sieci wykorzystują przewody elektryczne, szczególnie gdy cena jest atrakcyjna.

Adapter Panasonic BL-PA100KTA umożliwia rezygnację z niewygodnych kabli, tworzących sieć komputerową. Wystarczy wetknąć urządzenie do gniazdka elektrycznego, aby stworzyć połączenie z drugim, takim samym. W ten sposób można zbudować sieć złożoną z 16 pecetów, zaś połączenie możliwe jest dzięki technologii opracowanej przez Panasonic - HD-PLC (High Definition Power Line Communication). Największym minusem jest jednak to, że każde z urządzeń zajmuje na stałe jedno gniazdko elektryczne.




Pakiet startowy BL-PA100KTA składa się z 2 urządzeń i kosztuje prawie 150 dolarów, a w sklepie amazon.com można ten pakiet nabyć za niecałe 45 dolarów.

Źródło tekstu: 4Press, GadgetGrid, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15. ~  2008-03-17 19:46:43  host: nat-mo4.aster.pl

    Kolejna ciekawa rzecz to Netgear WGXB102 i XE103

  • 0

    16.  2008-03-17 19:49:07

    Telekomunikacja Polska od dawna sprzedaje takie coś do modemu Livebox ;-).

  • 0

    17. ~43wtg  2008-03-17 20:16:45  host: aasf18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie rozumiem na czym to polega. Wystarczy ze mam zwykle gniazdko elektryczne (takie do jakiego podlaczam np. lampke), to urzadzenie i laptopa z Wifi to mam juz neta? W jaki sposob to przerabia prad elektryczny na sygnal sieci Wifi. Jak to dziala?

  • 0

    18. ~haras  2008-03-17 20:16:45  host: 87-205-86-170.adsl.inetia.pl

    w tp (livebox) to są tylko wzmacniacze do wifi ale nie wykorzystuje kabla

  • 0

    19. ~wirusy  2008-03-17 21:10:53  host: cvq210.internetdsl.tpnet.pl

    żeby mi tylko wirusy z internetu nie przenikły do zapiekanki przez mikrofalówke :D

  • 0

    20. ~******  2008-03-17 21:16:55  host: 87-205-37-87.adsl.inetia.pl

    hmmmm... 45 dolarów kosztuje jedna sztuka a prawie 70 dwie... Inna sprawa że jest to już długo na rynku...

  • 0

    21.  2008-03-17 21:25:56

    ależ skąd, pomyśl nad innym rozwiązaniem: lodówka -> piwo -> biurko :> Albo zamrażarka -> Piekarnik (200*C, 10min) -> Biurko :> A o jeśli informacje o brakach w mojej lodówce i spalonej żarówce w kuchni wykradną hipermarkety?

  • 0

    22. ~toffi  2008-03-17 22:02:16  host: avy210.internetdsl.tpnet.pl

    powiem tak niech naiwniaki to kupują a nie pierdoły i farmazony opisuj a coraz mniej konkret a co do gniazdek to jest tak że z pokoju do pokoju tak ale do sasiada ju z nie i jakie transwery, porażka. Kabel to kabel a światłowód to jest to.

  • 0

    23. ~thonka  2008-03-17 22:08:57  host: 82-173.espol.com.pl

    kawal czasu temu bylo o takich urzadzeniach mowione, ale ceny nie zachecaly... dobre urzadzenia gdy mamy duzy dom lub np. tak jak u mnie trzeba podlaczyc dekoder telewizji cyfrowej by moc wykorzystac w pelni mozliwosci tego sprzetu, a rozklad mieszkania niebardzo pozwala na ukladanie kabli po podlodze, a tymbardziej na wiercenie miedzy pokojami. mogliby tylko pojsc dalej i zrobic z tego adapter/przejsciowke do ktorego moznabyloby podlaczyc nastepne urzadzenie nie blokujac tym samym jednego gniazdka.

  • 0

    24. ~Rumburak  2008-03-17 22:10:42  host: 77-253-179-210.adsl.inetia.pl

    Cudowny system, nowość ? Polska energetyka stosowała namistkę takich systemów sygnałów "po sieciach" od lat 50-tych. A wpiszcie sobie entuzjasci robienia linii przesyłowych przez instalacje sieciową w google - "PLC". Poczytajcie i dobrze się zastanówcie. Kolejna, wycofana i zakazana w cywilizowanych krajach, technologia - zostaje nam wciskana jak ciemnym murzynom z Afryki przez producentów sprzętu - coś muszą przecież zrobić z gratami niesprzedawalnymi na zachodzie. Cieszta się dalej....

  • 0

    25. ~st3tc  2008-03-17 22:51:13  host: 195.136.148.85

    to cholerstwo sieje takie zaklocenia RF ze ojej... KF totalnie nie do uzytku - sieczka. Stanowcze *nie* dla PLC/BPL ! :)

  • 0

    26. ~  2008-03-17 23:04:04  host: 82-173.espol.com.pl

    PLC moze i bylo tragiczne, ale kto wie jak to sie ma z tym ich HD-PLC? moze ma lepsze parametry, aczkolwiek kabli w domu to to ustrojstwo nie wymnieni :P tak nawiasem mowiac co za skonczony kretyn wymyslil zeby nazwac ta technilogie akurat HD-PLC a nie inaczej? nie mozna bylo nazwac po prostu PLC2... no tak popularny termin...

  • 0

    27. ~26  2008-03-17 23:08:33  host: god58.internetdsl.tpnet.pl

    HD jest teraz na topie :) telewizory HD, telewizja HD, aparaty maja mozliwosc wyswietlania zdjec w jakosci HD, kamery HD. gdzie nie popatrzysz to HD. Tylko patrzec jak pojawi sie papier toaletowy HD.

  • 0

    28.  2008-03-18 00:05:17

    a nie ma takiego cacka tylko o wiekszym zasiegu - zeby np do sasiadow dzielic net w ten sposob ??

  • 0

    29. ~lwlw  2008-03-18 08:21:14  host: ip-62-148-94-8.netia.com.pl

    Wszystko fajnie, tylko nie każdy wie jakie sieje to zakłócenia...

  • 0

    30. ~lwlw  2008-03-18 08:23:37  host: ip-62-148-94-8.netia.com.pl

    O, widzę że kolega spod #25 wie :-) Święta racja! Sorki, nie czytałem całości...

  • 0

    31.  2008-03-18 08:32:28

    Powiedzcie, gzie takie rozwiązania znajdują nabywców, ze produkują to jeszcze - i to tak renomowane firmy?

  • 0

    32. ~nazeer  2008-03-18 08:34:56  host: abzo239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a u mnie tepsowy zestaw 2 adapterów PLT za 199 zeta załatwia problem niewydolności WIFI via 2 stropy i 2 ściany nośne (o ściankach działowych nie wspomnę ;-) ) - dom był budowany w latach 80-tych kiedy nie myślałem jeszcze nawet o sieci na UTP czy nawet koncentryku ;-) Faktem jest że od pewnego czasu jedzenie podgrzewane w mikrofalówce jakoś inaczej smakuje, a piwo w lodówce pobłyskuje złowrogo ale to pewnie nic wspólnego z PLT... Niepokoi mnie tylko kaszel - co krztuchnę to zerami albo jedynkami albo i jednym i drugim hihihhi

  • 0

    33. ~  2008-03-18 09:11:06  host: 77-242-226-247.net.fone.pl

    Ten pomysł jak i sprzęt to jest elektryczny odgrzewany kotlet :). Troszkę już nieświeży.

  • 0

    34. ~  2008-03-19 16:30:11  host: w3cache1.tktelekom.pl

    a jeśli podłączyć krzesło do takiego gniazdka to.. Johny Mnemonic?

Dodaj swoją opinię