Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sieć komórkowa Google'a będzie płynnie przełączała się pomiędzy LTE i Wi-Fi

Sieć komórkowa Google'a będzie płynnie przełączała się pomiędzy LTE i Wi-Fi

LuiN 22 Kwietnia 2015 22:16

4 2

Projekt Fi to planowana przez Google'a sieć komórkowa, której usługi będą świadczone w USA. Jak przystało na Google'a, nie będzie to standardowe przedsięwzięcie.

 

Zobacz: Google uruchomi własną sieć komórkową w USA

Oficjalna data startu oferty nie jest jeszcze znana, znamy jednak już pierwsze szczegóły dotyczące sposobu jej działania. Google wykorzysta specjalnie zmodyfikowane karty SIM, które pozwolić mają na płynne przełączanie się usług pomiędzy zasięgiem LTE (MVNO) a łącznością Wi-Fi.




Użytkownicy będą mogli przenieść do usługi obecnie posiadany numer telefonu, ale w początkowym etapie Google będzie sam decydował, których klientów do siebie przyjmie - na zgłoszenia będzie odpowiadał w ciągu 30 dni, opierając swoją decyzję na kolejności zgłoszeń i dostępnej infrastrukturze w miejscu zamieszkania zainteresowanych.

Klienci otrzymają dostęp do ponad miliona hotspotów w całym kraju, a w razie wyjścia poza ich zasięg, rozmowy będą kontynuowane w oparciu o zasięg LTE dwóch partnerów Google'a - sieci Sprint i T-Mobile USA. Aby móc połączyć się z siecią Google'a będzie potrzebny smartfon Google Nexus 6.

Za 20 dolarów miesięcznie (prepaid) klient otrzyma nielimitowane rozmowy, SMS-y, udostępnianie Wi-Fi i międzynarodowy zasięg w ponad 120 krajach. Za każdy 1 GB w sieciach LTE będzie trzeba dopłacić 10 dolarów (zarówno w USA, jak i w roamingu), jeśli jednak ktoś nie wykorzysta w pełni takiej paczki danych, co miesiąc otrzyma proporcjonalny zwrot środków. W czasie wyjazdów poza USA szybkość Internetu będzie limitowana do 256 kb/s, natomiast rozmowy i SMS-y nie będą miały żadnych limitów.

Źródło tekstu: Mobile World Live, wł     

Dodaj do:

Tagi: project fi | google | motorola nexus 6

w sumie: 22
  • 1

    3.  2015-04-22 23:00:22

    Początkowo wydawało się ciekawie dopóki nie doszedłem do fragmentu, że Google będzie sam sobie wybierał klientów, a przy tym, że tylko Nexusy to parsknąłem śmiechem konkretnie.

  • -1

    4.  2015-04-22 23:01:41

    @2 naprawde jestes az tak...?

  • 0

    6. ~KrP  2015-04-22 23:17:48  host: 83-168-82-235.static.espol.com.pl

    "Google'a"? A cóż to za lingwistyczny twór?

  • 1

    7.  2015-04-22 23:20:02

    6, KrP - tu masz to ładnie wytłumaczone: http://tlp.is/634

  • 0

    8. ~Tomek  2015-04-23 06:24:58  host: google-proxy-66-249-93-249.google.com

    W Ameryce telefonia jest droga, ale pomyslcie jaka powierzchnie musza pokryc zasiegiem, to sa koszta.

  • 0

    9. ~  2015-04-23 07:50:35  host: secured-by.zenmate.com

    6. A u Was w Białymstoku jak to się odmienia?

  • 1

    10. ~  2015-04-23 07:52:30  host: secured-by.zenmate.com

    8. Droga telefonia? W 2010 roku moja znajoma w USA miała iphone'a i abonament no limit na wszystko za 50 dolarów.

  • 0

    11. ~AAA  2015-04-23 08:18:08  host: dynamic-78-8-238-194.ssp.dialog.net.pl

    "Za 20 dolarów miesięcznie (prepaid) klient otrzyma nielimitowane rozmowy, SMS-y, udostępnianie Wi-Fi i międzynarodowy zasięg w ponad 120 krajach. Za każdy 1 GB w sieciach LTE będzie trzeba dopłacić 10 dolarów (zarówno w USA, jak i w roamingu)

    źródło: http://tlp.is/636 to jest drogo????

  • 1

    12. ~user_delete27  2015-04-23 08:24:00  host: 167-rev186.markomp.net.pl

    @1 a u nas jakiś operator podobnie jak Verizon w Stanach rozdaje najbiedniejszym telefony? Chyba nie.
    @2 no faktycznie 10 $ to w USA majątek ;) porównaj jeszcze ceny paliw, ubrań i elektroniki użytkowej a przekonasz się jak bardzo w Polsce jesteś golony :)

  • -5

    13.  2015-04-23 08:28:12

    12 - ciekawe, ze człowiek w Stanach woli iść do więzienia, mimo, ze z niego uciekł, bo nie ma numeru ubezpieczenia... Piękne te Stany!

  • 1

    14. ~user_delete27  2015-04-23 08:38:44  host: 167-rev186.markomp.net.pl

    @13 Aleś porównał ;) Ciekawe że Polacy wolą uciekać z kraju niż tutaj mieszkać, i to wszystko pomimo tego że mają gwarantowaną "opiekę zdrowotną". Piękna ta Polsza!

  • -5

    15.  2015-04-23 08:40:31

    dziadek186 - więc jedźcie po telefony do Stanów!!

  • -1

    16. ~user_delete27  2015-04-23 08:49:04  host: 167-rev186.markomp.net.pl

    A na cholerę mi telefon który dostają ludzie korzystający z food stamps?
    Denerwuje mnie tylko jeżeli ktoś demonizuje USA. Większość czasu spędzam w Polandii ale na szczęście tutejszy US mnie nie grabi :) Chytry dwa razy traci :)

  • 1

    17.  2015-04-23 09:23:38

    30$ z roamingiem na świecie to grosze*

    *nie dotyczy cebulaków

  • 1

    18. ~Calm7  2015-04-23 09:47:41  host: 213.158.222.156

    telefony ze stanów działaja na innych czestotliwościach. u nas to nie za działa.

  • 0

    19. ~  2015-04-23 10:11:05  host: host-81-190-1-153.gdynia.mm.pl

    nie wierzcie google - ja mam coraz wieksze problemy z tym badziewiem

    telefon co jakis czas włącza wi-fi - to rozładowuje baterię, ale przy okazji BLOKUJE połaczenie przez karte (internet ale czasem tez głosowe), jest to jakaś *** aplikacja googla, której NIE MOŻNA zablokowac ani usunąć

    tak to będzie zapewne wygladało to płynne przełaczanie się

  • 0

    20.  2015-04-23 11:44:55

    Oblicz sobie stosunek ceny do zarobków i dolicz jeszcze ceny roamingu w naszych sieciach.

  • 0

    21.  2015-04-23 11:49:47

    Komentarz 20 dotyczy 1

  • -1

    22. ~makos  2015-04-23 11:55:31  host: 78.133.137.186

    @2, 1 - kocham przeliczanie cen z USD na PLN i porównywanie jak to oni mają drogo, nie biorąc pod uwagę, że zarobki zupełnie inne. 20$ to dla nich jak 20 zł dla nas.

  • 1

    23. ~  2015-04-29 06:47:22  host: abnv29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak już usługi oparte na Google to wiadomo że będą zbierać dane (inwigilować).

Dodaj swoją opinię