Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sieć Idea ułatwiła akcję ratunkową GOPR

Sieć Idea ułatwiła akcję ratunkową GOPR

sirmark 7 Lipca 2004 15:16

0 0

Dzięki usługom lokalizacyjnym Idei w ostatni poniedziałek 5.07.br. uratowano dwie osoby zaginione w beskidzkich jaskiniach!

Dzięki dobrej współpracy PTK Centertel z Beskidzką Grupą Górskiego Pogotowia Ratowniczego oraz wykorzystaniu usług lokalizacyjnych w sieci Idea w ostatni poniedziałek 5.07.br. uratowano dwie osoby zaginione w jaskiniach beskidzkich.
"Każdego roku jest wiele tego rodzaju wypadków i dzięki dobrej współpracy ze służbami ratowniczymi, udaje się nam z sukcesem wykorzystać usługi lokalizacyjne telefonii GSM do szybszego ratowania ludzkiego zdrowia i życia" - mówi Sławomir Wilk, dyrektor Okręgu Katowice Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel.

Jak wyglądał przebieg akcji ratowniczej:
* 5 lipca br. o godzinie 15.45 Beskidzka Grupa GOPR otrzymała informację o zaginięciu 2 osób w rejonie jaskiń beskidzkich, które wyszły 4 lipca br. o 12.00.
* O 16.30 ratownik Jacek Wachowski po zebraniu informacji i stwierdzeniu, że zaginione osoby posiadają telefony w sieci IDEA nawiązał kontakt z centrum operatora w południowej Polsce w celu określenia rejonu, z którego nadano ostatni sygnał z telefonów komórkowych tych ludzi. Gdy trwała weryfikacja danych równocześnie grupy ratowników przygotowywały się do wyjścia. Ustalono, że ostatni sygnał łączności był nawiązano z rejonu Jaskini Trzy Kopce.
* Tam też udali się ratownicy GOPR i około godziny 20.15 odnaleźli zaginionych, którzy bez odpowiedniego sprzętu i światła od ponad doby przebywali w jaskini.

Źródło tekstu: Idea     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet