Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SGH-i550 - pierwszy smartfon Samsunga z GPS

SGH-i550 - pierwszy smartfon Samsunga z GPS

LuiN 11 Sierpnia 2007 17:48

0 0

samsung i550 Ostatnimi dniami Samsung zapowiedział już kilkanaście nowych modeli aparatów telefonicznych. Każdy niemal z nich miał w sobie coś wyjątkowego, nie inaczej jest tym razem.

Urządzenie oparte jest o Symbiana i interfejs Series60 i obsługuje praktycznie wszystkie standardy transmisji danych stosowane obecnie w świecie GSM, z HSDPA do 3,6 Mb/s włącznie. Za dokumentowanie otoczenia odpowiada aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 Mpix, z autofokusem i dodatkową kamerka do wideorozmowy. Zdjęcia czy nagrania wideo prezentowane są na dużym, 2,6-calowym ekranie LCD o rozdzielczości 320 x 240 pikseli.

Tym, czym szczyci się jednak koreańska firma, jest przede wszystkim wbudowany moduł GPS. To pierwszy "nawigacyjny" Samsung i słusznym krokiem było tu wybranie Symbiana, jako systemu operacyjnego, ze względu na duży wybór aplikacji nawigacyjnych.




W obudowie o wymiarach 115 x 53 x 13,8 milimetrów zmieszczono znacznie więcej. Zmieściły się dedykowane klawisze od obsługi odtwarzacza muzyki, przeglądarki internetowej i GPS-u, pojawił się czujnik jasności otoczenia. Za muzyczną stronę urządzenia odpowiada gniazdo jack 3,5 mm i radio FM. Nic nie można zarzucić niebagatelnym 128 MB pamięci RAM (dużo ponad standardy Symbiana), czytnikowi kart microSD i slotowi microUSB.

Samsung SGH-i550 w świetle powyższej specyfikacji, staje się jednym z najlepiej wyposażonych telefonów na rynku.

Źródło tekstu: mobile-review, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~r  2007-08-11 17:51:18  host: chello084010106085.chello.pl

    telefon ok tylko szkoda, że jednak dość brzydki w porównaniu z resztą samsungów

  • 0

    2.  2007-08-11 18:16:34

    Jak ja lubię komentarze o telefonach, w który autor za najważniejszą wręcz cechę uważa wygląd. Jak już do tego co widać mam się przyczepić to się zastanawiam czy będzie praktyczny...

  • 0

    3. ~r  2007-08-11 18:29:35  host: chello084010106085.chello.pl

    #2: do mnie pijesz? O ile pamiętam to nigdzie nie napisałem, że wygląd jest dla mnie najważniejszy. Niemniej jest ważny. Jeśli przy wyborze telefonu kierujesz się jedynie specyfikacją techniczną to mimo wszystko współczuję. I nie wiem po kiego zastanawiać się czy telefon będzie praktyczny? Nie masz nic innego do roboty? Wejdzie do sprzedaży to wtedy się poczyta jakieś testy, poogląda w salonie i wtedy będzie się można zastanowić czy jest praktyczny. Ja wygląd mogę ocenić od razu i stwierdzam, że jest do bani.

  • 0

    4.  2007-08-11 18:42:43

    Dopalilem sobie wczoraj NokiaMaps na e61 , dziala swietnie , czytelny , prosty w obsludze , szybki. Mieszkam na kompletnym zadupiu , i moze wszystkich ulic nie ma w pamieci , ale podaje obrys nawet nieutwardzonych drog , co mnie zdziwilo. Fajna zabawka.

  • 0

    5.  2007-08-11 18:52:47

    (nazw) ulic

  • 0

    6. ~  2007-08-11 20:22:23  host: p11-08.opera-mini.net

    W moim zadupi jest 1 ulica asfaltowa i żadnej polnej.

  • 0

    7. ~~szalony  2007-08-11 20:46:00  host: apn-99-5.gprspla.plusgsm.pl

    Issa zainstaluj sobie to - google.pl/gmm rewelacja :) Pozdrawiam

  • 0

    8.  2007-08-11 21:07:27

    Dzieki , mialem to , niestety nie mowi slicznym glosem "skręć w lewo" , "skręć w prawo" , "przerwa na RedBulla"... ;))) Jak tam 6120? Co nastepne?:-)

  • 0

    9.  2007-08-11 22:15:15

    Nic - telefon zmieniam w 2009r :-)

  • 0

    10.  2007-08-11 22:26:20

    Wierzę w to tak , jak w Twoją wypowiedź z forum Telepolis , że będziesz miał e61i do "grobowej deski" ;-)

  • 0

    11. ~szalony  2007-08-12 00:28:34  host: inet20909na-2.eranet.pl

    Miałbym na bank gdyby miała hsdpa ... A tak to lipa :/

  • 0

    12. ~ssik  2007-08-12 01:03:28  host: h230112.net.pulawy.pl

    toz to żywcem zerżniete z siemensa sxg 75!

  • 0

    13. ~r  2007-08-12 09:56:21  host: chello084010106085.chello.pl

    #12: mi jeszcze troszkę przypomina sagema Myx6

  • 0

    14. ~jojo  2007-08-12 10:10:49  host: efu165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niech ten Samsungs się opamięta! Nie wiem jak z jego praktycznością... ale mam nadzieję, że jeżeli chodzi o wygląd - to wyjątek od reguły!

  • 0

    15.  2007-08-12 11:02:38

    ***Szalony dla ***issy to polecam to http://www.mgmaps.com/download.php, też na mapach googla ale z gps w standardzie, a z nawigacją http://tiny.comm.pl/?gJ

  • 0

    16.  2007-08-12 17:14:16

    Cóż - nie da się ukryć... Piękne to to nie jest. Wygląda jak Sagem My-X 6:)

  • 0

    17. ~shazik  2007-11-11 19:09:11  host: 91.86.20.19

    zaje.. telefon!mam go od kilku tygodni!w porównaniu z nokią n95 pracuje szybciej,poniewaz nokie n95 tez mam.jedyne czego brakuje i550 to wi-fi...

  • 0

    18. ~kid  2009-05-20 15:22:41  host: host114.router2.tygrys.net

    @17 wi-fi jest, ale w modelu i550w (pewnie w jak wi-fi). pzdr!

Dodaj swoją opinię