Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sferia za 5 lat w całej Polsce?

Sferia za 5 lat w całej Polsce?

WitekT 7 Sierpnia 2007 13:18

0 0

Sferia chce w ciągu pięciu lat objąć zasięgiem sieci zbudowanej w technologii CDMA całą Polskę. Na razie działa tylko w strefie numeracyjnej 22. Choć te plany są znane od kilku lat, to dopiero teraz ma zostać naprawdę wcielony w życie, prawdopodobnie dzięki pieniądzom z giełdy - pisze Puls Biznesu.

Inwestycje Sferii od 2006 do końca 2008 roku mają sięgnąć 300 mln zł. Sferia w I półroczu 2007 roku miała 18 mln zł przychodów, EBITDA w tym czasie wynosiła 17 mln zł na minusie.




Do końca lipca Sferia miała 55 tys. klientów. 18% z nich to użytkownicy szerokopasmowego Internetu w technologii CDMA (maksymalne, teoretyczne prędkości to 2,4 Mb/s, a w III kwartale ma to być ponad 3 Mb/s). Na koniec roku spółka chce się zbliżyć do wyniku 100 tys. użytkowników. Zarząd twierdzi, że zainteresowanie dostępem do Internetu szybko rośnie, zwłaszcza pod Warszawą i na nowo powstających osiedlach, gdzie brakuje tradycyjnej infrastruktury.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2007-08-07 13:36:07

    Oby Sferii się udało bo te firmy które dostały licencje na Wimax to jaja sobie robią. Era nic nie ruszyła, podobnie Internet Partners. NASK kilka stacji uruchomił podobnie jak Netia.

  • 0

    2.  2007-08-07 14:14:02

    Mój brat będzie brał u nich net, ale sprzęt jest drogi, zobaczymy, jest w zasięgu tej sieci.

  • 0

    3. ~CzeSio  2007-08-07 14:15:37  host: 193.93.90.91

    Kiedy sferia będzie w częstochowie? bo kupil bym sobie palmtopa z CDMA :)

  • 0

    4. ~przemo  2007-08-07 14:29:35  host: 116.93.classcom.pl

    Za 5 lat piąty operator telefonii mobilnej hehe...

  • 0

    5. ~Brestinder  2007-08-07 14:45:01  host: 80.50.232.202

    byloby swietnie jagby zrobili siec komurkowa na cdma ;] zaraz by sie nam tu sharpy toshiby itp. zjecialy ^^

  • 0

    6. ~v-net  2007-08-07 16:10:58  host: 217.116.110.190

    Tylko, ze Sferia ma koncesje na telefonie stacjonarna mimo ze technologia jest komorkowa. I dlatego przenoszenie terminala podlega ograniczeniom. Trzeba zglaszac zmiane lokalizacji. Nawet jak zbuduja siec w calym kraju to bez zmiany zapisow koncesyjnych dalej nie beda mogli swiadczyc uslug komorkowych.

  • 0

    7. ~  2007-08-07 17:27:42  host: 213-238-64-212.adsl.inetia.pl

    te limity w ich ofercie dostępu do internetu powodują, że faktycznie przypominają bardziej sieć komórkową.

  • 0

    8. ~  2007-08-07 18:06:15  host: c61-15.icpnet.pl

    jak poczytacie regulamin korzystania z telefonii nomadycznej w sferii to nie jest zle, w najgorszym wypadku zerwie polaczenie gdy przekroczysz jakis obszar ale co najlpesze - gdy rozmowca ponownie zadzwoni to bez problemy sie znow polaczy az do kolejnej zmiany obszaru mozna gadac w cenie stacjonarnej!

  • 0

    9. ~kikulo  2007-08-07 18:26:53  host: chello062179023129.chello.pl

    ~v-net od dwóch miesięcy sprzedają normalne komórki (fakt, że chińskie) które działają na terenie całej W-wy i okolic, tylko mają nr z puli stacjonarnej.

  • 0

    10.  2007-08-07 18:47:21

    Jaki jest zasieg 1stacji cdma w terenie zabudowanym ? Hi hi znów o Aleksandrowie napisze i w temacie :-) coś w tym musi być bo Sferia u mnie w mieście ma zamiar postawić stacje cdma. Za 5 lat to umts naszych operatorów będzie już w każdym 10tys. mieście i większym ...

  • 0

    11.  2007-08-07 19:49:14

    szalony a ty nie miałeś przypadkiem zmienić IP na ere? :->

  • 0

    12. ~berdys  2007-08-07 20:01:39  host: 36.grybow.net.pl

    oj przydalby mi sie telefon "stacjonarny" ktory dzialal by mi w Nowym Saczu jak i w Katowicach ...tylko zeby byla mozliwosc uzywania wylacznie tel nomadycznego czy jak go tam zwia ;) bez obowiazku wykupywania terminala... bo z tego co czytalem, to wlasnie tylko w takiej konfiguracji mozna kupic ta usluge.

  • 0

    13.  2007-08-07 20:47:29

    Alienus - rzuca mną strasznie :-) między Era a Plusem i nie wiem bo wybrać ... To taki dylemat w stylu bo jest lepsze jajko sadzone czy gotowane ;D Jednego dnia wolę takie a innego dnia inne jajko :-)

  • 0

    14. ~ahan  2007-08-07 20:48:40  host: 87-205-32-134.adsl.inetia.pl

    *v-net - teraz już te zwykłe "srzynki" można już przenosić ( wg nowych regulaminów) i można korzystać wszędzie ... byle w zasięgu :D

  • 0

    15.  2007-08-07 20:53:44

    Szalony a jaki to konkretnie dylemat?

  • 0

    16.  2007-08-07 21:19:01

    A taki ze w mojej okolicy Plus ma extra zasięg gsm i super edge - non stop prawie 28kB/s i brak umts...a Era ma słaby zasięg gsm i do du...y edge ale za to lepszy zasięg umts/hsdpa...

  • 0

    17.  2007-08-07 21:39:07

    No to rzeczywiście klops :/ Ja tam na szczęście nie mam takich dylematów bo mam koło domu maszt plusa z UMTS i EDGE :) O ile EDGE się dosyć często przytyka nawet do 17 KB/s z powodu dużego ruchu w sieci GSM w okolicy to 3G zapiernicza non stop na 45 :) HSDPA 3,6 jest już podobno nieoficjalnie w całym Wrocławiu ale nie mam na czym potestować :(

  • 0

    18.  2007-08-07 21:50:22

    Hsdpa to bajka mi w Erze średnio leci 150-190kB/s ale bardzo często także mam 280-320kB/s a upload 45kB/s a edge w Erze mam 5-10kB/s tylko czasami 20kB/s.

  • 0

    19. ~  2007-08-07 22:02:10  host: chw132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Za 5 lat to 1/2 z nas bedzie miala Netie.

Dodaj swoją opinię