Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sferia wprowadza możliwość wysyłania faksów

Sferia wprowadza możliwość wysyłania faksów

WitekT 28 Lutego 2005 15:53

0 0

Od 1. marca Sferia rozszerza ofertę o usługę faksu.

Prace nad faksem Sferia prowadziła w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie Klientów tego rodzaju usługą. Faks jest wciąż bardzo popularnym urządzeniem, zwłaszcza wśród małego biznesu, zależało nam zatem na wzbogaceniu oferty o usługę transmisji faksowej. Wielu Klientów już wcześniej było zainteresowanych korzystaniem z faksu, liczymy więc, że udostępnienie nowej usługi znacząco wpłynie na zwiększenie liczby naszych Abonentów, tym bardziej, że rozszerzeniu oferty towarzyszy również, przeprowadzone jeszcze pod koniec ubiegłego roku, zwiększenie zasięgu Sferii. Dzięki temu usługę faksu możemy oferować także na nowych obszarach - mówi Władysław Bawiec, Prezes Zarządu OSP Polpager.

Wprowadzenie nowej usługi było możliwe dzięki zrealizowanej, w ramach podpisanego z Lucent Technologies kontraktu na dostawę sprzętu i usług, dalszej rozbudowie i modernizacji sieci. Instalacja nowych stacji bazowych pozwoliła objąć zasięgiem Sferii kolejne podwarszawskie miejscowości, natomiast dostarczony przez Lucenta moduł IWF (ang. InterWorking Function), umożliwia realizację transmisji faksowej.

Rozszerzenie oferty o faks poprzedziły przeprowadzone testy. Do bezpłatnego, testowego korzystania z faksu zgłosiło się w lutym blisko 50 abonentów Sferii. Pozytywne wyniki testu pozwoliły na wprowadzenie od 1. marca usługi transmisji faksowej do oferty usług dodatkowych Sferii.
Jak korzystać?

Sieć przenośnej telefonii stacjonarnej Sferia zbudowana jest w oparciu o cyfrową technologię CDMA 2000 1X. W systemie tym połączenia telefoniczne, z Internetem, a od marca również transmisja faksowa, odbywają się drogą radiową. Do urządzenia abonenckiego (terminala), służącego do połączeń telefonicznych i Internetu, dodana jest karta faksowa, która pozwala na korzystanie z usługi transmisji faksowej. Wystarczy tylko podpiąć do terminala telefaks.

Jak zamówić faks?

Obecni klienci usługę faksową mogą zamówić dzwoniąc z urządzenia abonenckiego pod bezpłatny numer 5555 do Działu Obsługi Klienta. Nowi klienci zainteresowani korzystaniem z faksu mogą zamówić usługę bezpośrednio podczas podpisywania umowy abonenckiej. Aktywacja usługi dla wszystkich Abonentów Sferii wynosi 49zł netto. Koszt wysyłania faksów w Sferii odpowiada cenie połączeń telefonicznych w wybranej przez Klienta taryfie telefonicznej.

Źródło tekstu: Sferia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~uzytkowniu  2005-03-01 09:06:00  host: nat-mo2.aster.pl

    jeszcze trzeba doplacic za podlaczenie faksu??? zdzierstwo. dosyc ze czekam na ta podstawowa usluge to jeszcze mam doplacac

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-238-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.