Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sferia może korzystać z 800 MHz

Sferia może korzystać z 800 MHz

WitekT 14 Lipca 2014 13:37

11 2

Sąd Okręgowy w Warszawie cofnął zabezpieczenia, jakie na 800 MHz należących do Sferii uzyskało T-Mobile, które sądownie kwestionuje porozumienie telekomu ze Skarbem Państwa - wynika z informacji serwisu TELKO.in.

 

Zobacz: Sąd zakazał wykonania porozumienia Sferii.




Zainteresowane strony na razie nie komentują sprawy. Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że z końcem września Sferia wyłączy sieć CDMA. Zgodnie z decyzją rezerwacyjną wydaną przez UKE, telekom może rozpocząć wykorzystywać częstotliwości 800 MHz od 1. października.

Zobacz: TELKO.in: Sferia dostała decyzję rezerwacyjną.

Źródło tekstu: TELKO.in, wł     

Dodaj do:

Tagi: sferia | t-mobile | uke

w sumie: 22
  • -2

    3. ~Lola  2014-07-14 13:57:40  host: user-94-254-208-62.play-internet.pl

    Nic z tego nie rozumiem. Bardzo lakonicznie napisane. Czyli co, zabiorą T mobile i oddadzą Sferii?

  • 2

    4.  2014-07-14 13:58:40

    To ile pójdzie maksymalna prędkość LTE na tych 5 MHz? Dobrze liczę, że 37 Mbit? W tym kraju muszą kochać zębatego, skoro (znowu) dają mu takie fory. Nie bez powodu aukcja na LTE jest ciągle w zawieszeniu.

  • 0

    5.  2014-07-14 14:04:16

    A kto się może podpiąć pod sferię ?

  • 2

    6.  2014-07-14 14:06:14

    Lola: jak poczytasz polinkowane newsy, to wszystko powinno Ci się rozjaśnić.

  • 0

    7. ~  2014-07-14 14:15:34  host: public-gprs516846.centertel.pl

    czy to 800Mhz w sferii ma neutralnośc technologiczną ? jeśli tak no to to to hu hu hu sie inni przejechali i solorz wdroży lte.

  • 1

    8. ~  2014-07-14 14:17:33  host: n11-01-03.opera-mini.net

    @4 mogą zrobić też agregację z 1800 MHz. Zależy jaką przyjmą strategię.

  • 1

    9.  2014-07-14 14:24:56

    ~Lola - chcesz w każdym newsie historii całej sprawy? No nie przesadzaj... To się ciągnie wiele lat!

  • 1

    10.  2014-07-14 14:30:36

    I tak obstawiam, że będą jakieś odwołania, apelacje... Tak szybko się to nie zakończy.

  • -2

    11. ~  2014-07-14 14:48:01  host: n11-05-02.opera-mini.net

    100% LTE w całym kraju w Plusie,NetWorks bez szans gorszy od Play LTE :), oby tylko już T nie,udało się blokować konkurencji tylko dlatego, że T ma gorsze LTE od Plusa

  • 1

    12.  2014-07-14 14:50:38

    7: tak, rezerwacja jest neutralna technologicznie.

  • 0

    13. ~  2014-07-14 15:02:08  host: ackb212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to czekamy na LTE częstotliwości 800MHZ Plusa!
    @mirekb 2x 5mhz? Sferia ma tylko 5mhz zdaje się przecież?
    @zajadacz wygląda na to że te 5mhz maksymalnie pozwala wyciągnąć 36,7 Mb na technologi MIMO.

  • 1

    14. ~  2014-07-14 17:12:10  host: n11-05-02.opera-mini.net

    13,tu nawet nie chodzi już o szybkość tylko o pokrycie zasięgiem jak największej części kraju, a pasmo 800 w tym pomaga, gdyby był zasięg 800 wszędzie i nawet prędkość 3-5 mb płynnie to już by było ok do tego zasięgu LTE,który już jest czyli taki dual 1800-800 i by się przelaczało na 800 tam gdzie nie dociera 1800, to by już był duży +,tylko w tej sytuacji co z 3G 900 z Aero2 ? zostanie czy będą wygaszać ? no ale jest jeszcze 2G niewygaszone,to jak to będzie jak się będzie dublowało 2G 900,3G 900, 4G 800 ?

  • 0

    15.  2014-07-14 17:37:29

    Nic nie będą wygłaszać. Wszystko będzie działało razem :-)

  • 0

    16. ~p  2014-07-14 17:41:40  host: public-gprs515120.centertel.pl

    Prędko 2g nie wygaszą, nie mówiąc juz o 3g. Lte800 przydaloby sie na wiejskich terenach. Jeśli teraz transfery po umts900 wychodza ok 5Mb/s to gdyby nawet na tych 5Mhz daloby sie osiągnąć ok 8-10 to przy pingach w lte byliby super. Pozostaloby czekac aż plus dokupi chociaz te 10Mhz na aukcji i byliby jeszcze lepiej. Niech juz ten T-Mobile da spokój. Naprawdę przez ta sytuacje traca sporo klientow

  • 0

    17. ~K  2014-07-14 19:20:13  host: 178-37-119-184.adsl.inetia.pl

    Ciekawe czy Sferia będzie oferowała telefonię nomadyczną w innych strefach niż 22 i 29. Przy najniższym abonamencie za 6,90 zł mogli by wykosić stacjonarki Orange na kablu przy możliwości przenoszenia numerów.

  • 0

    18. ~  2014-07-14 19:47:31  host: n11-05-02.opera-mini.net

    17,po co ta telefonia nomadyczna skoro masz 2G 900 prawie w całym kraju ? poza tym kiedyś widziałem tą ofertę na stronie Sferi,jakoś nie zachwycała cenami

  • 0

    19. ~  2014-07-14 19:50:48  host: n11-05-02.opera-mini.net

    a T zamiast bawić się w ograniczenia konkurencji typu nie możecie używać 800 bo my nie mamy niech lepiej zrobi lepszą ofertę to może lepszą ofertą zyska klientów,a ograniczeniem konkurencji traci klientów

  • 0

    20. ~  2014-07-14 19:50:58  host: n11-05-02.opera-mini.net

    a T zamiast bawić się w ograniczenia konkurencji typu nie możecie używać 800 bo my nie mamy niech lepiej zrobi lepszą ofertę to może lepszą ofertą zyska klientów,a ograniczeniem konkurencji traci klientów

  • 0

    21. ~p  2014-07-14 22:27:52  host: apn-5-60-29-143.dynamic.gprs.plus.pl

    Nomadyki podobno do końca września. Tak na jakims forum czytalem. Oferta nie jest taka zla, biorąc pod uwagę ze dziala to na infrze plusa

  • 1

    22. ~Sergio  2014-07-15 13:53:47  host: afdt148.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~19 miałem nie odpisywać na posty z opery mini, ale nie mogę się powstrzymać, zobacz kto najbardziej oprotestowywał przetarg LTE 1800MHz który wygrał T-Mobile i Play, Polkomtel chwytał się wszystkiego czego się dało, byle LTE u konkurencji pojawiło się później, po tym wyroku sądu będzie tak samo, będą mieć 800MHz pierwsi i będą blokować aukcję rękami i nogami...

Dodaj swoją opinię