Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sferia hurtownikiem?

Sferia hurtownikiem?

WitekT 21 Lipca 2009 09:59

0 0

Inwestycja w Sferię ma charakter strategiczny, a Internet (transmisja danych) to przyszłość. Zygmunt Solorz-Żak wierzy w tę inwestycję i dlatego się w nią angażuje. Inwestycje tego operatora na rozwój i budowę sieci to koszt rzędu kilkuset milionów złotych - mówi inwestor w wywiadzie dla Gazecie Prawnej.

Dziś mogę powiedzieć jedynie, że pierwszy etap zakłada budowę około 300 nadajników i powinien zakończyć się do końca roku - mówi Solorz-Żak.




Sferia chce wyjść z ofertą do końca roku. Pierwszym klientem będzie prawdopodobnie Cyfrowy Polsat, któremu Sferia umożliwi rozszerzenie oferty o dostęp do Internetu.

Ale chciałbym wyraźnie podkreślić, że sieć Sferii nie będzie dedykowana jedynie Cyfrowemu Polsatowi. Inne firmy będą mogły z niej korzystać na takich samych, biznesowych zasadach - dodaje Solorz-Żak.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1.  2009-07-21 10:13:58

    Witku, dowiedziałeś się czegokolwiek już o TT ---> Heyah?

  • 0

    2.  2009-07-21 10:15:29

    Artur051: nie, ten temat chwilowo spada na boczny tor, sirmark na urlopie, raport o przenośności - pamiętam i NA PEWNO napisze jak się w końcu zajmę.

  • 0

    3. ~mirekb  2009-07-21 10:21:40  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    z mnp to juz w sumie wiadomo jak jest..wiedziałem ze sferia bedzie robic duzy biznes i internet,tv,mvno od cp.target wiadomy:ludzie ze wsi ktorzy juz maja tv cp.cdma da rade..300nadajników cdma da zasieg na spokojnie w całym prawaie kraju.dobrze przekminione,podobnie jak z aero 2 gdzie bedzie udostepniał cp mvno 900gsm.to bedzie realna 5(piąta)oferta na rynku mno

  • 0

    4.  2009-07-21 10:33:28

    2@ Oke ;] W takim razie będę cierpliwie czekał ;)

  • 0

    5. ~aserty  2009-07-21 11:44:52  host: 188.33.23.233

    mirekb: "ludzie ze wsi ktorzy juz maja tv cp" czemu zakladasz ze ludzie na wsi maja cp? a w miastach to co? myslisz ze tylko kablowka???

  • 0

    6.  2009-07-21 11:51:13

    3. po prostu zakłada,że jak on mieszka w bloku,to wszyscy w miastach mieszkają w betonie - to taki wyznacznik "miejskości". A wszystko poza blokowiskami to już wieś zabita dechami przecież... A żeby pokryć "cały kraj" zasięgiem CDMA850,to trzeba ze 3-4k stacji mieć.

  • 0

    7.  2009-07-21 12:03:57

    Tp bis. :)

  • 0

    8. ~żaczek  2009-07-21 12:53:14  host: 77-253-109-208.adsl.inetia.pl

    Pan Solorz radzi bredzić. Chyba z fizyką u niego nie tęgo. Stawiając 300 stacji będzie miał trochę zasięgu i to w większych mastach. Ilość pasma jaką ma SFERIA była dobra pod usługi telefoniczne. Do transmisji danych na skalę masowa jest przydatna jak postawi stację co 500m. Ale wtedy potrzebuje dla pokrycia kraju ...kilkadziesiąt tysięcy. No chyba, że zamierza opowiadać o parametrach usług, których nigdy nie dostarczy... Chyba słoneczko postanowiło zajść z dużym hukiem.

  • 0

    9.  2009-07-21 12:59:07

    @8 - Sferia ma 4 kanały 1,25 MHz,a taki Centek dla swojego Freedoma Pro dysponuje trzema kanałami,w dodatku w niższym paśmie. Obecnie używany jest jeden kanał,i jakoś to działa. Sferia nie chce stać się alternatywą dla TP,dobrych sieci wlan czy kablówek,tylko ma zamiar wypełnić niszę rynkową,a udać się to może jedynie oferując pakiet TV+internet+telefon na bardziiej atrakcyjnych warunkach dla pojedyńczej usługi,niż OFPro. Dużo by zyskali oferując w ramach CP sferiową taryfę "Transfer Night".

  • 0

    10. ~  2009-07-21 18:23:31  host: ip-89-174-120-63.multimo.pl

    @3 Chyba nie wiesz co piszesz ;-P 6. wyjaśnił Ci jak wielkim dyletantem jesteś. I jeszcze jeden drobiazg. To nie będzie CDMA, ale WCDMA. No ale Ty przecież wszystko wiesz i to lepiej oraz wcześniej. @8. To ty bredzisz. Solorz mówi o pierwszym etapie, a nie o całej sieci. Aby komentować news, najpierw trzeba rozumieć co w tym newsie jest napisane.

  • 0

    11. ~Marian  2009-07-29 11:34:11  host: aeru83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pierwszy etap to rzeczywiście wcdma. Polsat mając mobilny internet w połączeniu ze sferią może naprawdę namieszać na rynku bezprzewodowego dostępu.

  • 0

    12. ~Jacek  2009-07-29 12:59:33  host: 77-252-32-89.ip.netia.com.pl

    @11 Sam jestem ciekaw tego zamieszania. Mam już telewizję cyfrową w Poslsacie, chciałem skorzystać z internetu mobilnego jednak obecne oferty są do niczego. W Erze za drogo, z Plusem nie chce mieć nic wspólnego w Play nie mam zasięgu. Polsat wydaję się być dobrym rozwiązaniem.

  • 0

    13. ~Kamil  2009-07-29 21:21:16  host: 94.254.209.195

    myślę, że w pewnym stopniu ta inwestycja polsatu zrewolucjonizuje rynek. jestem ciekawy co z tego wyjdzie:)

Dodaj swoją opinię