Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sferia chce mieć do końca roku 299 stacji bazowych

Sferia chce mieć do końca roku 299 stacji bazowych

sirmark 8 Września 2009 13:50

0 0

Jak wynika ze sprawozdania rocznego Sferii, operator zakłada dalszą działalność w dotychczasowych strefach: warszawskiej (22) oraz ostrołęckiej (29) oraz oraz budowę infrastruktury w całym kraju - pisze Parkiet.

Plan Sferii przewiduje, że wybuduje do końca roku 299 stacji bazowych. W sumie do 2011 roku postawi 817 takich obiektów w ramach strategii telekomunikacyjnej "dla spółek należących do tej samej grupy kapitałowej".




Sferia, której głównym akcjonariuszem jest Zygmunt Solorz-Żak(właściciel Cyfrowego Polsatu), współpracuje ze spółką Aero2, która to kojarzona jest także Solorzem-Żakiem. Aero2 wygrało częstotliwości 900 MHz w listopadzie 2008 roku, płacąc ponad 200 mln zł. W lipcu Aero2 odkupiło od włoskiej Eutelii udziały w spółce Mobyland, która w 2007 roku wygrała częstotliwości 1800 MHz.

Cyfrowy Polsat dzięki współpracy ze Sferią, chce w IV kwartale zaoferować szerokopasmowy dostęp do internetu. Sama Sferia w tym roku ruszyć ze świadczeniem usług w sieci mobilnej.

Źródło tekstu: Parkiet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17. ~  2009-09-08 18:00:54  host: p03-11.opera-mini.net

    W Orżnąć o tanim necie można zapominieć, u nich zawsze prestiż kosztuje, niestety. Plus teraz ma też okazję budować cdma, więc może coś być, ale znając życie to starzy operatorzy więc oferta będzie droga i prestiżowa. A i takie info na boku Heyah zmieniła taryfikacje internetu, już inne portale zamieściły to info.

  • 0

    18. ~Kriss  2009-09-08 18:03:52  host: public-gprs71161.centertel.pl

    Działa napewno 100 % :) miałem możliwość zapoznania się z funkcjownowaniem aplikacji właśnie na licencji Ery.

  • 0

    19. ~ttt  2009-09-08 18:58:29  host: aain245.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #2 i #10 - z bardzo dobrze poinformowanych źródeł wiem, że tych stacji jest aktualnie budowanych znacznie więcej i gdzieniegdzie są już na etapie zestawiania linków między tymi stacjami.

  • 0

    20. ~darek  2009-09-08 21:51:11  host: chello084010019038.chello.pl

    Ja kupiłem sobie Nomadica Hinsense za 20 PLNów na Allegro - nowiuteńki, w salonie za 7 PLNów starter i mam stacjonarny z zasięgiem po całej Warszawie. Oczywiście nie ruszam się z nim nigdzie poza dom, ale utrzymanie wychodzących wychodzi 5 zł za miesiąc, a samych przychodzących 1,25 zł miesięcznie. Rewelka ceny. I z każdej sieci komórkowej do mnie jest tanio, bo przeważnie stacjonarki są w pakietach wraz z rozmowami wewnątrzsieciowymi.

  • 0

    21. ~  2009-09-08 21:54:26  host: v01-07.opera-mini.net

    Internet syfu to kaszana a telefonia jest o.k

  • 0

    22. ~355  2009-09-08 22:52:46  host: 94.254.254.48

    *berdys - jest już w Ostrołęce, ale z numerem 22 nie zalogujesz się do nadajnika ze strefy 029 ... jak narazie

  • 0

    23. ~Gormar  2009-09-08 22:58:36  host: 217.96.62.235

    @22. Nie jak na razie, ale prawie na 100% nigdy. Aktualne prawo na to nie zezwala. Telefon z przypisaną strefą geograficzną nie może sobie "od tak" po prostu z migrować do innej. Może wprowadzą telefony z prefiksem 32 i wtedy stanie się możliwe używanie tego samego numeru w różnych miastach? Ale tak naprawdę to już ponad rok temu słyszałem pogłoski o rychłym uruchomieniu sieci Sferii w 6 największych miastach Polski i wprowadzeniu telefonii komórkowej.

  • 0

    24.  2009-09-08 23:03:09

    @17: Nie mogę znaleźć na www.heyah.pl jak zmieniła rozliczanie , ale zauważyłem, że w Taryfie Pakietowej jest teraz 40 gr/100 kB, chociaż w Multipakiecie było ,,tylko" 20 gr/100 kB.

  • 0

    25.  2009-09-08 23:08:37

    @23: Już znalazłem. Całkiem ciekawie to wygląda. Będzie można zaoszczędzić do 2900% na Internecie. Sami zobaczcie: http://www.heyah.pl/object.php/act/dow/oid/340a72be66229a8c00f98 a9151609fe6 . Teraz Playowi trudno będzie to przebić.

  • 0

    26. ~  2009-09-08 23:11:20  host: 94.254.254.48

    Gormar - wiem coś o tym, bo mam z tym do czynienia na co dzień :-) Z tego co wiem nadajniki są już w różnych miastach, natomiast kiedy wszystko ruszy ... konkretnego terminu nikt na razie nie podaje ... póki co jest cisza.

  • 0

    27. ~Gormar  2009-09-08 23:17:00  host: 217.96.62.235

    @25. Cytat z regulaminu do którego podałeś link: "Opłata jest pobierana za każde rozpoczęte 3000 kB pakietowej transmisji danych. Po zakończeniu sesji pakietowej transmisji danych różnica miedzy pobraną kwotą za każde rozpoczęta 3000kB a kwotą należną za pakietową transmisję danych zostaje niezwłocznie zwrócona na konto klienta.". Nie wiem, gdzie tu widzisz jakieś obniżki? Stawka nadal wynosi 2gr/100kb, ale od 5.10 za rozpoczętą sesję (oraz po przekroczeniu wielokrotności 3000kb transferu) będzie "z góry" pobierana kwota 60gr. Dopiero po zakończeniu połączenia różnica między faktycznie wykorzystanym transferem a pobraną opłatą zostanie zwrócona na konto w ciągu 24h.

  • 0

    28. ~Gormar  2009-09-08 23:25:40  host: 217.96.62.235

    @26. Dzięki za info (pomimo, że nieco enigmatyczne). Dobrze wiedzieć, że coś się wreszcie w Sferii ruszyło. Sam używam Nomadic'a na Kartę (mobilny numer stacjonarny) i bardzo sobie tą ofertę chwalę. Chyba nie wywołam burzy stwierdzając, że niemal idealnie komplementuje się z usługami pewnej sieci z wysokim MTR i jeszcze wyższymi stawkami za połączenie ustalonymi przez konkurujących z nią operatorów ;).

  • 0

    29.  2009-09-09 09:26:44

    @27: Tu widzę obniżkę, że przy długim korzystaniu z Internetu na komputerze, a szczególnie przy ściąganiu plików, koszt gigabajta(!) może wynieść nawet mniej niż 7 zł. Przy serfowaniu na komórce jest dużo gorzej, ale nadal można zaoszczędzić, chociaż zgadzam się, że powinni normalnie zmienić taryfikowanie z 2 gr/100 kB na 2 gr/3000 kb. Niektórzy chcieliby taryfikowania w Heyah co 1 kB, co przy braku pakietu jest czystą głupotą, bo niska jednostka rozliczeniowa jest korzystna tylko w pakietach, a bez pakietu sytuacja jest dokładnie odwrotna, bo lepiej płacić np. 1 gr/MB niż 1 gr/1 kB.

  • 0

    30. ~Gormar  2009-09-09 10:00:43  host: chaos.tpnet.pl

    @29. guegori czytaj uważniej, w skrócie: od 5.10 opłata za 3000kb nadal wyniesie 60gr. A za 1GB 200 zł. Więc lepiej nie ryzykuj ;).

  • 0

    31.  2009-09-09 12:26:04

    @29, Gormar: Masz rację. Źle to zrozumiałem :-/. Tak po przej***li, że mi się poj***ło w głowie :-/.

  • 0

    32. ~Gormar  2009-09-09 12:33:51  host: gaja.tpnet.pl

    @31. guregori, nie przejmuj się tym za bardzo. Przypuszczam, że masz numer w Heyah i jesteś z tego zadowolony. Pewnie spodziewałeś się polepszenia oferty i tak a nie inaczej zinterpretowałeś stwierdzenie o opłacie pobieranej za 3000kb (u góry było napisane, że opłata 2gr/100kb). Tutaj potrzebna była wnikliwa analiza, żeby zauważyć, że to jest jedynie opłata pobierana z góry. Sam na początku nie byłem pewny czy nie masz racji, ale jakoś nie mogłem w to uwierzyć :). Too good to be true.

  • 0

    33.  2009-09-09 12:41:37

    @31: Na szczęście się mylisz :-). Przeszedłem do Play, jak tylko zaczęli dawać darmowe środki za przeniesienie numeru. Gdyby taryfa Nowa Heyah została wprowadzona już w marcu, to nie zmieniałbym sieci. Teraz czekam na pakiety internetowe we Freshu. Oby rozliczanie było co 1 kB. Pozdrawiam.

  • 0

    34. ~  2009-09-10 15:00:48  host: dpu149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @17 płacisz nie za prestiż tylko usługę, inwestycja w cdma tania nie była i muszą na tym zarabiać. Ale po to chyba się bierze mobilny net żeby mieć go wszędzie i to jest właśnie przewaga buisness everywhere nad innymi.

  • 0

    35. ~Mario  2009-09-11 21:19:15  host: aq02.aqua.com.pl

    Oferta sferii razem z cyfrowym polsatem może być godna zainteresowania tym bardziej, że to polsatowi dość mocno zależy na mobilnym necie. dzięki współpracy ze sferią może stać się kolejnym (poważnym) graczem w mobilnym necie.

  • 0

    36. ~Gregory  2009-09-12 14:16:50  host: 94.254.157.43

    Dobra informacja, że Sferia rozwija swoją infrastrukturę. Mam telewizję w Cyfrowym Polsacie i czekam na internet który będą wprowadzać. Myślę, że będzie to ciekawe rozwiązanie.

Dodaj swoją opinię