Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sesame+ z Polski na Orange Fab w Paryżu

Sesame+ z Polski na Orange Fab w Paryżu

WitekT 16 Czerwca 2014 10:45

0 0

orange fab parism12. czerwca, podczas specjalnej konferencji w Paryżu, zostało zaprezentowane kilkadziesiąt projektów z całego świata w ramach programu Orange Fab. Wśród nich jeden ciekawy startup z Polski - Sesame+ - który pozwala na zastąpienie tokenów kodami USSD.

Sesame+ (S+) to aplikacja zapewniająca bezpieczeństwo usług świadczonych w chmurze, którą stworzyła firma GETYID Software & Service. Ma ona zastosowanie wszędzie tam, gdzie przechwycenie loginu i hasła grozi nieautoryzowanym dostępem do wrażliwych informacji - czyli często tam, gdzie jako dodatkowe ogniwo autoryzacji jest używany token.

Rozwiązanie polega na tym, że przed zalogowaniem się należy wpisać kod USSD (może być jako kontakt w książce telefonicznej), a później wpisać login i hasło na stronie. Użycie kodu na telefonie powoduje, ze logowanie jest możliwe - nie ma potrzeby przepisywania odpowiedzi, jak ma to miejsce przy klasycznym tokenie.
Rozwiązanie zapewnia także bezpieczeństwo poprzez analizę położenia komputera i telefonu, z którego wysyłany jest kod USSD. To pozwala na wychwycenie wszystkich anomalii takich, jak np. logowanie z Krakowa, a użycie komórki w Warszawie. Stąd rozwiązanie musi być mocno zintegrowane z infrastrukturą operatora.

Przez najbliższe 3 miesiące rozwiązanie ma być dopracowywane, a po wakacjach ma pojawić się komercyjna wersja. Orientacyjna cena Sesame+ to poniżej 10 zł miesięcznie za każdego użytkownika. Po stronie firmy wdrażającej odchodzą kwestie zakupu tokenów i całego procesu logistyki związanego z ich przydzielaniem, które jednak dzięki autorskim rozwiązaniom proxy mogą być stosowane jednocześnie, upraszczając ewentualny proces migracji.

Więcej szczegółów na stronie orangefab.pl.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | orange fab | sesame+

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-3-15.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon powyżej 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet