Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Serwisy społecznościowe najpopularniejsze w komórkach

Serwisy społecznościowe najpopularniejsze w komórkach

Ringu 24 Maja 2011 11:15

0 0

Na jakie strony internetowe wchodzą Polacy przez swoje komórki? Oprócz wyszukiwarki Google najpopularniejsze są dwa serwisy społecznościowe - Nasza Klasa i Facebook - wynika z raportu Opera Software.

Polska znalazła się na liście 20 krajów, w których użytkownicy mobilnej przeglądarki Opera Mini najczęściej korzystają z serwisów społecznościowych. Ponad 18% ruchu w polskim Internecie jest jest kierowana z i do takich portali jak Facebook, czy Nasza Klasa. 36% wszystkich polskich użytkowników Opery Mini korzysta z serwisów tego rodzaju.

Opera Software opublikowała także statystyki użytkowania swojej aplikacji w Polsce, które nie są związane bezpośrednio z mediami społecznościowymi.

Polacy przeglądają o 140,5% więcej mobilnych stron niż rok temu. Konsumpcja danych w kwietniu tego roku była o 118,6% większa niż w kwietniu 2010 roku.




Statystyczny Polski użytkownik aplikacji zużywa w ciągu miesiąca około 10 MB danych. Średnia strona ma objętość 33 KB, więc w ciągu miesiąca jeden internauta przegląda około 308 stron.

Najpopularniejsze w Polsce strony, na które wchodzą polscy internauci poprzez swoje telefony komórkowe (Opera Mini):
1. Google.com
2. Nasza-Klasa
3. Facebook
4. Wirtualna Polska
5. Wikipedia
6. YouTube
7. Onet
8. Allegro
9. Zapytaj.com.pl
10. Chomikuj.pl

Najpopularniejsze w Polsce telefony komórkowe, które służą do przeglądania mobilnego Internetu (dane na kwiecień 2011):
1. Nokia C3
2. Nokia 5130 XpressMusic
3. Nokia 2700 classicc
4. Nokia 6300
5. Nokia X3
6. Nokia X2
7. Samsung S5620 (Monte)
8. Sony-Ericsson K800i
9. Apple iPhone (bez podziału na wersje)
10. Samsung S5230 (Avila)

Źródło tekstu: Opera Software, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 1

    1.  2011-05-24 11:25:36

    Dziwne. Na facebooku czy nk.pl nie ma nic ciekawego ale ludziska tam zaglądają. Moda, nałóg czy jakiś "trynd"?

  • 1

    2. ~  2011-05-24 11:31:36  host: anubis.lot.pl

    nałóg raczej.

  • -1

    3. ~  2011-05-24 11:32:38  host: v21-16.opera-mini.net

    Ludzie które z tego korzystają to chyba Boty. Bo normalny człowiek w tym przypadku ja ze wsi nie korzystam z takich wynalazków cyberprzestrzenych cenię sobie tylko spotkania znajomości w realu.

  • 0

    4.  2011-05-24 11:41:36

    3- ludzie to boty ciekawe:D

  • 1

    5. ~adam  2011-05-24 11:46:26  host: riviera.nat.student.pw.edu.pl

    a nie dziwi was ta lista telefonów? Nokia C3 na pierwszym miejscu?

  • 0

    6.  2011-05-24 12:01:40

    Rcicho, to wszystko zalezy jakich "przyjaciol" masz dodanych. Czesc portali traktuje Facebooka czy Twittera jako nowoczesne kanaly RSS, ja wlasnie lubie Twittera, przyjemny, ascetyczny w formie, oszczedny w tresci, rzeczowy w przekazie, nie musisz myszkowac po stronach, wiadomosci same splywaja na telefon, czy to wyborcza.biz, Telepolis, spidersWeb, BlogPlay, rzecz jasna dlugo by wymieniac. Jesli masz Androida to sprobuj Twitterka, naprawde polecam, choc mowie teraz o dedykowanej aplikacji (sam uzywam Tweets60 na E5) a nie korzystaniu z serwisu przez www o ktorych jest news. Dodaj Samsung Polska na przyklad a dostaniesz osobista wiadomosc, "Dziekujemy za dodanie do obserwowanych" itd., mila i sympatyczna forma komunikacji z (potencjalnym) klientem.

  • -1

    7. ~  2011-05-24 12:13:17  host: v21-16.opera-mini.net

    Ludzie z miasta mają czas na takie duperele ja sobie na to pozwolić nie mogę.

  • 1

    9.  2011-05-24 12:24:29

    Wlasnie na Twitterku plynie info o polskiej (oficjalnej jak sie domyslam) prezentacji Playbooka od RIM. Fajna sprawa...

  • 0

    10.  2011-05-24 14:02:23

    zaskakujące jak się rozwija świat. Dawniej ludzie się cieszyli gdy mogli pisać smsy a teraz już prawie nie ma dobrej komórki bez internetu

  • 0

    11. ~wuzet  2011-05-24 14:26:50  host: user-31-175-116-158.play-internet.pl

    @1 na facebooku może być ciekawie- to zależy od ciebie i twoich znajomych + od stron ktore lubisz, tak wiec zgadzam sie z issa w 100%. W komórce mam internet bez limitu Heyah i to, że do portalu mam dostęp w każdej chwili to tylko plus. Nawet przestałem już uzywać GG, które kiedyś było dla mnie głównym kanałem komunikacji ze znajomymi.

  • 0

    12. ~Lillandr  2011-05-24 14:32:11  host: 94.75.84.90

    Chomikuj na 10 miejscu?! Ludzie sciagaja sobie pliki na komorke? I nie wiem co jest z tym zestawieniem telefonow ale nie znam nikogo kto by uzywal Nokii C3 :-/

  • 0

    13. ~  2011-05-24 14:36:08  host: dph199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @12 właśnie coś mi się nie zgadza- to chomikuj wygląda dziwnie. Dobrze jest od czasu do czasu wejść na FB poprzez komórkę, ale to przecież średnio wygodne. Już chyba lepiej zainwestować w net mobilny (tym bardziej że w wielu usługach jest dostępny netbook- w bussines everywhere jest to hp mini 210 3g) niż męczyć się na malym ekranie telefonu. Zdziwiona też jestem, że nk wyprzedziło Fb.

  • 0

    14. ~  2011-05-24 15:41:36  host: v10-16.opera-mini.net

    Do telefonów lupy dodają, żeby było coś widać?

  • 0

    15.  2011-05-24 23:44:57

    issa: Twitter tak, reszta juz nie. Nie bede doglebnie pisal jakie mam na temat reszty zdanie, bo znowu poleci komentarz ;)

  • 0

    16.  2011-05-27 14:07:22

    Podejrzanie wyglądają mi strony chomikuj i zapytaj- ktoś tam naprawde z komórki wchodzi? Facebook rozumiem, pozycję nk już niezbyt. Statystyczny Polak odwiedza 10 stron dziennie ;) Pakiet Heyah bez limitu danych zwalnia mi jakoś tydzień przed końcem okresu rozliczeniowego, wiec 10MB na pewno mi nie starczą.

Dodaj swoją opinię