Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Serwisy społecznościowe dla dorosłych lub za zgodą rodziców

Serwisy społecznościowe dla dorosłych lub za zgodą rodziców

orson_dzi 28 Kwietnia 2016 18:01

15 3

Unia Europejska chce wprowadzenia ograniczeń wiekowych dla użytkowników serwisów społecznościowych.

Powstająca właśnie regulacja Unii Europejskiej ma ograniczyć dzieciom dostęp do portali społecznościowych takich jak Facebook, Intagram lub Snapchat. Przepisy mają obowiązywać od 2018 roku i w serwisach będą mogły się zarejestrować osoby, które ukończą 16 rok życia lub też uzyskają na to zgodę rodziców.




Sposób weryfikacji wieku użytkownika będzie leżał w gestii właściciela serwisu. Jeden z pomysłów zakłada weryfikację na podstawie skanu dowodu osobistego. Patrząc jednak na emocje, jakie wywołuje konieczność rejestracji numerów na kartę już teraz można być pewnym, że ten sposób wywoła wiele kontrowersji.

Właścicielom serwisów z pewnością będzie zależało na przestrzeganiu przepisów. W przeciwnym wypadku zostaną oni ukarani grzywną, która ma sięgać nawet 4% ich globalnych przychodów.

Źródło tekstu: Financial Times; wł     

Dodaj do:

Tagi: snapchat | facebook | unia europejska | instagram

w sumie: 35
  • 1

    16. ~Centurion  2016-04-28 21:41:58  host: public-gprs377332.centertel.pl

    PS Dla tych, którzy z grymasem twarzy zapytają - jak Francuzi mogą jeść te ślimaki? Takie przypomnienie z historii ludzkości: otóż dostępne źródła i dowody wskazują, że ślimaki stanowił pokarm dla ludzi już ponad 6 tysięcy lat temu. czyli Francuzi nie są pierwszymi ich "smakoszami" :-)

  • 1

    17. ~  2016-04-28 22:12:01  host: 188.146.132.81.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    A ja tam się cieszę. Im szybciej upadnie FB, tym lepiej :)

  • 1

    18. ~Michał58825  2016-04-28 23:03:41  host: hst-46-166-173-65.balticservers.eu

    Jestem przerażony komentarzami na tym serwisie. Kolejna absurdalna regulacja, a wy jeszcze się cieszycie bo dzieciaki niby nagle się za naukę wezmą? Litości, gdzie wy żyjecie. Może jeszcze kolejny nakaz informowania o tym że strona wyświetla reklamy, obrazki, tekst i barwy? Banda ignorantów i tyle.
    Obowiązkowa rejestracja telefonów na kartę? "Brawo, super sprawa" - użytkownicy portalu najchętniej to chyba wprowadziliby licencje na telefony komórkowe, tylko dla nich, prawdziwych fanów telekomunikacji, a reszta plebsu niech dzwoni z budek.
    Oddawajcie resztki wolności za darmo, tylko na tyle was stać.

  • 0

    19.  2016-04-28 23:12:04

    Popieram. FB zarabia krocie dolary na nas a my im za darmo dajemy wszelkie informacje o sobie. Człowiek dorosły jeszcze czasem coś przemyśli zanim puści w internet a dziecko zostawione same sobie w lepione w ekran wrzuca co popadnie bez zastanowienia.

  • 1

    20. ~piotr  2016-04-28 23:53:14  host: public20483.cdma.centertel.pl

    Popieram pomysł w 100% Jest on bardzo dobrym rozwiązaniem :)

  • 1

    21. ~marecki21  2016-04-28 23:57:09  host: public20483.cdma.centertel.pl

    Ci co tak głośno krzyczą na tym forum i są oburzeni to pewnie jeszcze nie mają 18 lat :):)

  • 1

    22.  2016-04-29 00:11:32

    Już dawno na FB powinni założyć kaganiec. Nawet nie wiecie ile dzieci czasami przeżywają dramatów przez FB. Wystarczy że jakiś debil coś nagra ośmieszającego inne dziecko i zaczyna się problem. Tylko nie wiem jak miałaby wyglądać egzekucja tych rejestracji i czy oczywiście miałoby to wymierny efekt bo przecież jak jest z alkoholem. Zawsze może kupić ktoś z dowodem (tzn. pełnoletni bo dowód to może mieć nawet dziecko)

  • 0

    23.  2016-04-29 00:30:41

    Ludzie, ludzie, opanujcie się i przestańcie posługiwać stereotypami. Niejeden 40 czy 50-latek, to gorszy de.bili niż "dziecko". Ilu takich pluje jadem i hejtuje w całym internecie? Ich też planujecie w ten sposób wyłapać? Bo to nie tylko problem Twarzoksiążki. To, czy ktoś posiada kawałek plastiku i ma skończone ileś tam lat, wcale nie musi jeszcze świadczyć o tym, że jest dojrzały i automatycznie będzie się zachowywał rozsądnie/odpowiedzialnie.
    Niektórzy, tam w juuni jełropejskiej, chyba nie rozumieją czym jest internet. Nie tędy droga.

  • -1

    24. ~  2016-04-29 06:27:59  host: public-gprs377494.centertel.pl

    do DanielR: piszesz o sobie?

  • 0

    25. ~  2016-04-29 08:05:40  host: gkd115.internetdsl.tpnet.pl

    Obawiam się, że jednak większość zaangażowanych w temat to dzieci. Problemem nie jest tu dostęp czy jego brak do czegokolwiek. Problemem jest to, że ktokolwiek się zajmuje regulacjami, których być nie powinno, bo to rodzice powinni umieć wychować swoje dzieci i nie pozwalać na pewne rzeczy. Niestety rodzice tego nie robią. Znaczy nie wychowują i nie interesują się tym co dzieci robią. Ostatecznie mamy kolejne pokolenia wychowane wirtualnie i nierozumiejące wielu rzeczy.

  • 0

    26. ~  2016-04-29 08:11:47  host: gkd115.internetdsl.tpnet.pl

    Dodam, że zna 9-latka, który niezbyt dobrze rozumie co czyta i często nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie. No, ale konto ma fb ma. Za kilka lat nadal będzie takim 9-latkiem.

  • 1

    27. ~Master Chief  2016-04-29 09:18:26  host: h-78-11-51-226.nowarehabilitacja.pl

    Wciąż zapominam, że nawet beznadziejne instytucje od wielkiego dzwonu potrafią wśród tony głupich, szkodliwych inicjatyw rzucić jedną dobrą. Popieram rękami i nogami.

  • 0

    28. ~  2016-04-29 09:40:33  host: n27-06-08.opera-mini.net

    23). jeju, tu nie chodzi o plucie jadem i hejt...

  • 0

    29. ~mkkot  2016-04-29 10:20:47  host: user-94-254-243-246.play-internet.pl

    Zauważcie, że FB (stety niestety) często służy do komunikacji uczniom i studentom na tematy czysto szkolne. Ogólnie nie podoba mi się regulacja i popieram zdanie DanielaR. Sam przy tym korzystam z FB bardzo rzadko i niewiele, wiek mam pod 30. Konto na allegro za to miałem jako 14-latek, a pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po osiągnięciu 18 lat było założenie konta w banku. Nie podobają mi się ograniczenia wolności na podstawie wieku. Niech zrobią je na podstawie IQ, EQ i innych testów dla całej populacji.

  • 0

    30. ~APN  2016-04-29 10:32:14  host: apn-46-76-81-198.dynamic.gprs.plus.pl

    Dziecko w EU dawno jest towarem a nie osobą. Rozdawnictwo dzieci gejom porwania od rodzin , nakazy itd.
    Wasza Eu to stek bzdur zbiór okupowanych narodów pod dyktandem zwyrodnialców .
    Czy w EU jest demokracja nie ma , jest tyrania i plutokracja (w wikipedi objaśnienia).
    Każą nam myśleć i być tacy sami jak klony .
    Zero zasad moralnych to hasło główne Eu, tylko kasa $$$$$.
    Co do demokracji to kraj taki jak usa jest dowodzony przez Husajna Obamę takie imię dostaje tylko islamista . Nie znam katolika ateisty o takim imieniu a TY? W mediach milczą o jego prawdziwym imieniu....
    Dlatego jest taki cyrk z islamistami na świecie bo ich konie trojańskie są w niemczech i usa i te kraje nakazują innym co mają robić np. ogólnoświatowa rusofobia niczym nie uzasadniona . Usa toczy tysiące wojen i sankcji brak....toczy je tylko dla zysku i dyktatury.
    To wymaga zmiany myślenia i nie słuchania obłudników w TV to jest olbrzymi spisek na wolność ludzką ...

  • 0

    31. ~mamert  2016-04-29 11:32:09  host: ip-5-172-247-255.free.aero2.net.pl

    Wiem, że kolejny raz to powtarzam, ale warto. Przeczytajcie książkę Cyfrowa demencja.

  • 1

    32.  2016-04-29 12:23:21

    Spitzer opisuje coś podobnego co zaprezentowano w Sali Samobójców. Jest to fakt. Tylko że nie o tym tutaj mówimy. Moim zdaniem to nic nie pomoże. FB jest jedną z wielu platform, no najbardziej chyba popularną, ale są jeszcze inne kanały komunikacji. Dzieci są szczególnie podatne na wszelakie informacje pochodzące z sieci ponieważ nie są do końca rozwinięte emocjonalnie i nie potrafią logicznie oceniać zagrożeń. Tutaj jest ważna rola rodziców i nic tego nie zastąpi. A tak a propos to jeden Pan tutaj chyba powinien założyć spowrotem czepek z folii aluminiowej na głowę bo mu się kosmici do mózgu już dobrali :)

  • 0

    33. ~Rusikov  2016-04-29 12:38:47  host: 89.174.81.114

    Wg mnie do 16 roku życia wystarczyło by blokować dostęp do tego typu portali, 18 lat to już troszkę przesada.

  • 0

    34.  2016-04-29 14:00:54

    @24, a co? Ubodła prawda? Czy szukasz tylko zaczepki? Już nie chcę podpadać w skrajności, ale np. taki Hitler czy Stalin, to ile lat mieli, gdy zaczęli bawić się w rzez milionów niewinnych ludzi, rękami milion innych ogłupionych "dorosłych"? Dorosły nie może być debilem?

    @28, o co więc chodzi? Czekam na wyjaśnienia, które rozwieją moje wątpliwości. Serio.

  • 0

    35.  2016-04-29 14:01:06

    @24, a co? Ubodła prawda? Czy szukasz tylko zaczepki? Już nie chcę podpadać w skrajności, ale np. taki Hitler czy Stalin, to ile lat mieli, gdy zaczęli bawić się w rzez milionów niewinnych ludzi, rękami milionów innych ogłupionych "dorosłych"? Dorosły nie może być debilem?

    @28, o co więc chodzi? Czekam na wyjaśnienia, które rozwieją moje wątpliwości. Serio.

Dodaj swoją opinię