Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Serwis Muzyka Google Play dostępny w Polsce

Serwis Muzyka Google Play dostępny w Polsce

LuiN 28 Maja 2014 08:50

2 4

Google zdecydował się po trzech latach udostępnić dla mieszkańców Polski w pełni działający serwis Muzyka Google Play. Pierwszy miesiąc jest darmowy.



Muzyczny serwis Google'a łączy w sobie zasadę działania iTunes czy Muzodajni (zakup pojedynczych utworów po 3 zł) i serwisów strumieniowych takich jak Deezer, Spotify czy Wimp. Dodatkowo biblioteka w chmurze pozwala zapisać do 20 tys. utworów już przez nas posiadanych i odtwarzać je w dowolnym miejscu na urządzeniach z Androidem lub iOS (bezpłatna usługa).




Pełny dostęp do biblioteki muzycznej Google'a (na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych) będzie kosztował od 15. sierpnia 19,99 zł miesięcznie, a więc tyle samo co dostęp do innych popularnych serwisów strumieniowych. Jeśli ktoś zamówi usługę przed tą datą, przez pierwszy miesiąc będzie mógł testować ją za darmo, a przez kolejne miesiące pobierana będzie mniejsza opłata, w wysokości 15,99 zł miesięcznie.

Zasoby biblioteki Google'a to obecnie około 20 mln utworów, podobnie jak Spotify (40 mln subskrypcji, w tym 10 mln płatnych), Deezer chwali się biblioteką 30 mln utworów.

Aplikacja Muzyka Google Play dostępna jest w każdym telefonie z Androidem z zainstalowanymi usługami Google'a.

Źródło tekstu: Google, wł     

Dodaj do:

Tagi: deezer | muzyka google play | spotify

w sumie: 23
  • 1

    5. ~Jeremy  2014-05-28 10:45:56  host: azo195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Warto zauważyć, że ceny są trochę bardziej zróżnicowane. Te 3-4 zł za kawałek to maksymalna cena, wiele jest tańszych. Podobnie całe albumy, które wyceniono od 11 do 35 złotych (przynajmniej te, które sprawdzałem)

  • 1

    6.  2014-05-28 11:07:03

    3-4 zł za piosenkę? To wolę płytę kupić ;-)

  • 0

    7. ~kamil  2014-05-28 11:14:34  host: rev-077079210222.atman.pl

    Gdzie mozna aktywowac taka usluga i w jaki sposob?

  • -2

    8.  2014-05-28 11:17:41

    Nie wróżę sukcesów. W PL raczej torenty + serwery typu catshare, bitshare, chomikuj, netload, turbobit i dziesiątki innych.

  • 0

    9.  2014-05-28 11:22:40

    Pragmatyk - Polak z natury jest mądry, nie przepłaca ;-)

  • 0

    10.  2014-05-28 11:27:47

    Nokia Mixradio -> dobra jakośc, za darmo i 2godzinki słuchania zużywają 20-30MB :D

  • 0

    11.  2014-05-28 11:51:42

    Super. W moim telefonie w Google Play muzyka nadal jest widoczna tylko ta, którą mam w telefonie. Ktoś się orientuje jak mogę zakupić tę od Google?

  • 0

    12. ~Adam M  2014-05-28 12:39:35  host: h6-52.net.euron.pl

    @11 - kliknij na ikonkę ustawień (na lewo od ikonki słuchawek na górnym pomarańczowym pasku) i tam w ustawieniach dodaj konto. Aplikacja domyślnie nie dołącza konta do tej usługi i trzeba to zrobić ręcznie.

  • 0

    14. ~Adam M  2014-05-28 13:19:23  host: h4-52.net.euron.pl

    a masz aktualna wersję?

  • 0

    15.  2014-05-28 13:28:40

    A14 - Zainstalowałem aktualizacje (andek 4.4.2 na G2).

  • 0

    16. ~Adam M  2014-05-28 13:32:22  host: h4-52.net.euron.pl

    to teraz zerknij do pomocy i rób krok po kroku zgodnie z tym co tam napisane

  • 0

    17. ~Jacek  2014-05-28 13:33:56  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @3 Jak nie bylo jak bylo.Miales na dole opcje "zrealizuj kod" i to bylo od dluzszego czasu dostepne a jak nie wierzysz to prosze bardzo http://tlp.is/2ne

  • 1

    18. ~eg777  2014-05-28 15:20:24  host: 87-207-165-165.dynamic.chello.pl

    Gdzie należy składać wyrazy dziękczynienia dla gogla za ten "wspaniałomyślny" uczynek? Już po 3 latach, no i tak tanio ...

  • 0

    19. ~  2014-05-28 15:30:43  host: 77-255-38-133.adsl.inetia.pl

    17. Jak widać masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem ja nie pisałem o tym że nie było takiej funkcji tylko piszę że pojawiła się ta funkcja w opcjach płatności a tu jej na 100% nie było http://tlp.is/2nj

  • 0

    20.  2014-05-28 18:58:20

    Na tą chwilę spotify dla mnie jest dużo wygodniejsze. Dlaczego? Mogę za darmo słuchać wszystkich utworów online, a do tego jeśli chcę kupić premium nie muszę płacić kartą kredytową tylko kupuję kod. Prostsze 100 razy.

  • 0

    21.  2014-05-28 19:01:49

    Potwierdzam, za muzykę można zapłacić kodem. Czyżby Google lada chwila wprowadzi 'gift cardy' do Polski?

  • 0

    22. ~eee  2014-05-28 20:40:00  host: host-81-190-158-174.olsztyn.mm.pl

    20: Kupowanie kodu prostsze od płatności CC? Popularna opinia, ale nigdy nie zrozumiem. Przepisanie numeru karty, daty ważności i kodu CVV chyba przerasta niektórych.

  • 0

    23. ~davvid  2014-05-29 00:56:56  host: host-87-101-26-209.proxnet.pl

    strasznie dużo transferu idzie przy słuchaniu, ale za to jakość świetna. Czy te 16 zł będzie pobierane co miesiąc automatycznie, czy trzeba będzie samemu klikać?

  • 0

    24. ~mistrz  2014-05-29 07:52:55  host: 89-65-170-231.dynamic.chello.pl

    Davvid marsz do szkoły uczyć się czytać ze zrozumieniem

  • 0

    25. ~davvid  2014-05-29 12:21:28  host: host-87-101-26-209.proxnet.pl

    oj :(

Dodaj swoją opinię