Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Serwis Contails - synchronizacja i dzielenie się kontaktami

Serwis Contails - synchronizacja i dzielenie się kontaktami

sirmark 18 Lutego 2009 11:02

0 0

Gdańska firma Contails uruchomiła wersję testową internetowego serwisu Contails.com służącego do współdzielenia list kontaktów, które na co dzień rozproszone są w telefonach komórkowych, programach pocztowych, na stronach internetowych, w komunikatorach czy w notesach.

Dzięki Contails.com użytkownicy będą mogli bezpiecznie przechowywać i dzielić się w Internecie swoimi kontaktami jak również uzyskiwać kontakty swoich znajomych, w szczególności brakujące lub bardziej aktualne detale, np. nowy numer telefonu, czy adres e-mail. Dodatkowo, używając serwisu można łatwo i za darmo zsynchronizować listy kontaktów przechowywane w kilku miejscach, np. w pamięci kilku aparatów telefonicznych. Serwis został przygotowany w kilku wersjach językowych - polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej i hiszpańskiej.

Podstawową funkcją nowego serwisu jest gromadzenie i wymiana kontaktów z innymi. W tym celu Contails.com zostało wyposażone w bogaty zestaw narzędzi społecznościowych. Użytkownik może pozyskać wybrane kontakty od innej osoby lub porosić o dodatkowe szczegóły kontaktowe wspólnego znajomego. Dzięki Contails.com możliwe jest też stałe uzupełnianie posiadanych danych. System może m.in. wskazać, który z naszych przyjaciół zna poszukiwany przez nas adres czy numer telefonu.
Wśród wielu użytecznych funkcji jest m.in. etykietowanie kontaktów. Dzięki temu możliwe jest przypisanie wybranych kontaktów do wielu różnych grup (znajomi, praca, rodzina itp.). Użytkownikom kilku aparatów telefonicznych etykiety umożliwiają określenie, które kontakty powinny zostać załadowane do którego z aparatów, które do wszystkich, a które z nich są przeznaczone wyłącznie do importu przez program pocztowy.

Serwis jest obecnie w fazie intensywnego rozwoju. Już teraz udostępniony został publiczny interfejs API umożliwiający realizację podstawowych funkcji związanych z kontaktami. Trwają też prace nad dodaniem kolejnych funkcjonalności, m.in. automatycznego sugerowania znajomości, rozszerzonych możliwości synchronizacji.

Podstawowe funkcje Contails.com:
Dodawanie i import list kontaktów z telefonów komórkowych, programów pocztowych, systemów e-mail bezpośrednio lub przez import plików w popularnych formatach.
Łączenie kontaktów w znajomości z innymi użytkownikami serwisu
Określanie, którzy znajomi posiadają interesujący nas kontakt w trakcie wyszukiwania
Uzupełnianie posiadanych kontaktów z pomocą innych użytkowników, którzy na swoich listach mają kontakty do tych samych osób
Synchronizacja uaktualnianych kontaktów z listami w telefonach i w programach pocztowych
Etykietowanie kontaktów i grupowanie ich z przypisaniem do posiadanych aparatów telefonicznych, grup znajomych
Archiwizacja i eksport kontaktów umożliwiający załadowanie ich do nowego telefonu, import do programu pocztowego lub dowolnego systemu zarządzania bazą kontaktów

Źródło tekstu: Contails     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Solos  2009-02-18 12:32:32  host: 213.77.0.218

    Podoba mi sie. Chociaz w polskiej wersji strony dobrze jakby film byl po polsku :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-17-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet