Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Serce i Rozum śmieją się z "małego transfera" [wideo]

Serce i Rozum śmieją się z "małego transfera" [wideo]

WitekT 25 Września 2013 10:59

16 7

Plus reklamuje swój Internet LTE jako szybszy od Neostrady, a tymczasem Serce i Rozum odnoszą się do Baśki z reklam Plusa.

Zobacz: Orange nie podobają się reklamy Plusa o LTE szybszym od Neostrady .




Przyznam się, że lubię reklamę porównawczą. Niestety niewiele jest jej w Polsce, a jak już pojawi się to zamiast rzeczywiście pokazywać różnicę między usługami, moim zdaniem wprowadza klientów w błąd i narusza prawo. Tak, macie rację chodzi mi konkretnie o reklamę Plusa, który swoje usługi mobilne porównał ze stacjonarną Neostradą i wysnuł wnioski, co jest szybsze na podstawie speedtestów. Korporacje rządzą się swoimi prawami, dlatego z reklamą konkurencji zmierzymy się w sądzie, by sprawy nie zostawić bez reakcji. Nic nie stało jednak na przeszkodzie, aby Serce i Rozum dowiedziały się, jak jest naprawdę z tym transferem i ile kosztuje? Baśka, czy warto było rzucać chłopaka!? - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange.

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Źródło tekstu: blog.orange.pl     

Dodaj do:

Tagi: lte | neostrada | plus | rozum | serce

w sumie: 79
  • 0

    65. ~  2013-09-25 19:08:37  host: lh22121.voxility.net

    A wojna na bilbordy będzie? Obecnie w tym http://goo.gl/maps/GsVJi miejscu plus reklamuje swoje lte porównujac je do neostrady.

  • 0

    66. ~Calm7  2013-09-25 19:34:30  host: v28-08.opera-mini.net

    No właśnie, nie 49zł, bo chyba trzeba doliczyć 30zł miesięcznie..?

  • 0

    67.  2013-09-25 19:40:49

    Calm7: ale to osobna opłata jest - za Neo jest 49. :) Jak ty nic nie rozumiesz... ;)

  • 0

    69. ~Calm7  2013-09-25 19:50:34  host: v28-08.opera-mini.net

    Góral, a jak Ty rozumiesz osobną opłatę? Że nie trzeba jej płacić? Jak to Ty dobrze rozumujesz ;-)

  • 0

    70. ~  2013-09-25 23:01:09  host: adkr110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Za małego transfera to ma linia Tepsy, która osiąga 1,3M, a płaci się jak za 10M.

  • 0

    71. ~bewen  2013-09-25 23:20:59  host: acwr219.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do Calm7: Chodzi o to, że za samą usługę neostrada płacisz 49 zł. Można płacić 49 + 20 zł za zawieszenie linii.Osobiście mi za porównanie LTE z neostradą wystarczy przykład z mojego życia wzięty. Mieszkam ze szwagrem w jednym domu. On na dole, ja na górze. Ja miałem neostardę od zawsze 10 i wszystko chodzi aż miło. On po wprowadzeniu zamówił sobie LTE i jest kiszka. Transfer słaby, zrywa połączenie i jest słabo używalny.Oczywiście, wszystko pewnie zależy od miejsca, ale internet z limitem jest słaby.

  • 0

    72. ~Calm7  2013-09-25 23:46:20  host: v28-08.opera-mini.net

    ~bewen. To może inaczej: mam puste mieszkanie, chcę tylko neo za 49zł. Podpisuję umowę na te 49zł, i ile płacę ? 49zł miesięcznie ?

  • 0

    74.  2013-09-26 08:02:02

    Zawieszenie telefonu okolo 22 zl.

  • 0

    75.  2013-09-26 08:22:18

    17,50 zł netto. 21,53 zł brutto. Pierwszy miesiąc z abonamnetem musi być - może być ten za 32,36 zł brutto np. Aktywacja 10 zł brutto plus aktywacja neostrady - zależnie od okresu umowy terminowej. Analizowałem to w tym tygodniu - na stancji syn i jego kumple mają tylko linię telefoniczną ;-) Wrocław - podobno najlepiej rozwiięte technologicznie miasto? ;-)

  • 0

    76. ~Calm7 * Uważaj na ZIELONE !  2013-09-26 08:38:08  host: v28-08.opera-mini.net

    73). Dziękuję, nie mam więcej pytań :-) ..żadne 49zł, reklama reklamą, a życie swoje! :-O

  • 0

    77.  2013-09-26 08:46:15

    Calm7 - Netia bez telefonu daje internet na linii telefonicznej ;-)

  • 0

    78. ~Calm7  2013-09-26 08:50:54  host: v28-08.opera-mini.net

    wlo, trzymajmy się tej reklamy, i tych 49zł z reklamy ;-p

  • 0

    79.  2013-09-26 09:09:27

    Żartuję... Bo o ile dają, to jest to niedostępne ;-) Co do Tepsy i tego narzekania na "problem" łacza i opłaty za łącze, nawet jak się telefonu nie używa... To rzeczywiście niektórym może przeszkadzać - że niby w błąd wprowadza klientów. Ale czy na pewno? Tak - na pewno hipokrytów ;-) Bo co alternatywnego niby jest dostępne? Ta biedna Netia? Za ile i co oferują oraz jaki zasięg tej oferty jest? To jest jednak sztywne łącze i porównywanie z inną technologią sensu większego nie ma. Tamto jest taniej, szybciej, ale z limitem transferu - coś za coś... Ja jestem zdrowy, bo zdrowo do tego podchodzę. Wolę synowi (no może nie całkiem ja bo wszyscy będą solidarnie płacić) za zawieszony telefon płacić ale z niezłą szybkością 10 Mbps i bez limitów transferu, niż właśnie za szybszy (bo jest szybszy) ale jednak limitowany dostęp do sieci. Moja koleżanka ma iPlusa - bo musi, nie ma alternatywy tam gdzie mieszka. Jej syn używa w zasadzie tylko - nie wystarcza mu 17/50 GB na miesiąc. Nigdy nie wystarcza. A jest licealistą na razie jeszcze. Wystarczającego limitu za te 70 zł z groszami (neostrada + zawiezenie) nie ma nigdzie w ofertach bezprzewodowych. Ale też nie dla każdego i nie w każdej sytuacji jest dobra ta oferta.

  • 0

    80. ~Basiek  2013-09-26 12:41:42  host: apn-5-60-45-127.dynamic.gprs.plus.pl

    Baśka Szatan z pleya, Baśka z plusa i nawet z orandża jest Baśka. Teraz pewnie co drugi noworodek płci ż. dostanie Baśka na imię - no wiecie taka podprogowa zakodowana gra. Basia 4 ever.

  • 0

    81. ~Piotrek  2013-09-26 22:18:10  host: apn-77-113-24-163.dynamic.gprs.plus.pl

    Użytkownicy neostrady odnieśli swoje ego - do 10 X :D

  • 0

    82. ~  2013-09-27 23:03:40  host: acye224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No i dobra ta reklama bo taka prawda, Plus wprowadza ludzi w błąd nie mówiąc nic o limitach jak również o opcji Neostrady od której rzekomo (bo przecież nie od wszystkich?) jest szybszy internet w Plusie.

  • 0

    83. ~Namakon  2013-09-28 17:48:03  host: 81.219.84.18

    @80 "Baśka miała fajny biust..." jak to kiedyś śpiewali :P

  • 0

    84. ~Klient  2013-09-29 19:17:40  host: v44-16.opera-mini.net

    Chciałem kupić Neostradę za te 49 zł, ale powiedzieli mi, że się nie da i, że muszę do tego dokupić przynajmniej najtańszy abonament na telefon stacjonarny... No to się pytam ile ten tani abo. stacjonarny ma wliczonych minut. W odpowiedzi słyszę, że nie ma żadnych minut! :-/ Orange w ramach przyzwoitości powinien do tych tańszych abonamentów na tel. stacjonarny dołączać chociaż jakieś niewielkie paczki wliczonych minut - przez około 60 minut na stacjonarne by nie zbiednieli, a przynajmniej prezentowało by się to jak prawdziwy abonament na telefon stacjonarny, a nie tak jak teraz, jak opłata za utrzymanie łącza.

  • 0

    85.  2013-11-05 08:56:12

    Tak, tak, Neostrada wymiata z prędkościami, szczególnie z dala od miasta. Łącze wykupione 10Mbps a transfer jak osiągnie 3Mbps to musi być środek nocy. Za dnia nawet 1Mbps na Download nie uświadczysz.

  • 0

    86. ~ACTA michał boni niech się go..  2013-11-06 15:13:21  host: 77-253-117-119.adsl.inetia.pl

    ta netia z której piszę była kupiona kiedyś jako 2Mb, jednak technik uruchomił to i nie potrafił osiągnąć więcej niż 1,2-1,3Mbita/s. Ot, takie to korporacyjne porządki - szkoda że większość dostawców netu i telekomy walą po jakości, a nam pozostają obiecanki-cacanki. PS. już męczy mnie zmienianie operatorów - lista coraz krótsza, a i tak google szpieguje u wszystkich;(

Dodaj swoją opinię