Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Senat przyjął "małą nowelizację" Prawa telekomunikacyjnego

Senat przyjął "małą nowelizację" Prawa telekomunikacyjnego

sirmark 21 Grudnia 2006 23:15

0 0

Senat przyjął jednogłośnie tzw. małą nowelizację Prawa telekomunikacyjnego. Nowelizacja zmienia procedury przetargowe dotyczące rezerwacji częstotliwości. Senackie poprawki mają charakter redakcyjny.

"Mała nowelizacja" Prawa telekomunikacyjnego ma wejść w życie na początku lutego 2007 r.

Zgodnie z nowelizacją, tzw. minimum kwalifikacyjne w przetargach obowiązuje tylko wtedy, jeśli zapisano je w dokumentacji przetargowej, a prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) może zmienić warunki wykorzystywania częstotliwości radiowych, jeśli praca korzystających z nich urządzeń jest zakłócana.

Nowe przepisy przewidują też, że przetarg na wolne częstotliwości będzie się składał z kilku części. Najpierw zainteresowani złożą wnioski do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jeśli chętnych będzie więcej niż wolnych częstotliwości, UKE przeprowadzi przetarg lub konkurs.
Unieważnienie przetargu lub konkursu może nastąpić na podstawie decyzji prezesa UKE w sytuacji naruszenia przepisów prawa lub interesów uczestników przetargu.

Według UKE, nowelizacja doprecyzowując warunki i tryb urządzania przetargów ma zapobiec powszechnemu obecnie odwoływaniu się do sądów wszystkich uczestników przetargów od ich rozstrzygnięć.

Obecnie, według prezes UKE Anny Streżyńskiej, "większość z 300 przetargów ogłoszonych przez Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (zastąpiony przez UKE - PAP) i Urząd Komunikacji Elektronicznej została już oprotestowana"

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2006-12-22 07:46:10

    Niech lepiej zmienią prawo budowlane dotyczące BTS-ów to będzie większa korzyść dla końcowych użytkowników

  • 0

    2. ~mirekb  2006-12-22 09:28:07  host: apn-99-87.gprspla.plusgsm.pl

    to akurat dla konkurencji(p4)problem,zgadzam sie ale i w tym newsie duzo racji..wiemy ze wi-max to dobra technologia na net a np.ptc ma te czestotliwosci i je blokuje i zamiast robic rewolucje w dostępnie do neta promuje badziewny blueconnect,czy tez klon niemieckiego web'n'walk bc w telefonie...DT pokaze na co go stac jak Niemcy zaczna przewodniczyc UE..będezie ciekawie.pozdr

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet