Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Senat poluźnił restrykcje dla BTS-ów w uzdrowiskach, teraz pora na Sejm

Senat poluźnił restrykcje dla BTS-ów w uzdrowiskach, teraz pora na Sejm

WitekT 4 Lutego 2011 17:36

0 0

Senat przyjął poprawkę do tzw. ustawy uzdrowiskowej, która zrównała zasady lokalizacja nadajników sieci radiowych w tzw. rejonach A i B miejscowości uzdrowiskowych - pisze serwis rpkom.pl.

Wykreślony został ścisły zakaz lokalizacji w strefie A. Nadajniki w tej strefie będą podlegały weryfikacji, jako urządzenia o znaczącym oddziaływaniu na środowisko, co daje szansę, że jednak będą uruchamiane.




Teraz ustawa wróci do Sejmu, który może przyjąć lub odrzucić poprawki Senatu. Jeżeli poprawki zostaną odrzucone, będzie to oznaczało całkowity zakaz lokalizacji urządzeń radiowych w strefie A.

Szerzej o problemach związanych z tzw. ustawą środowiskową pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 1

    1. ~dt  2011-02-04 18:12:28  host: wap.plusgsm.pl

    oby w koncu ktos pomyslal i wzial pod uwage to ze im dalej od nadajnika tym gorzej i takie zakazy tylko pogarszaja sprawe

  • 1

    2. ~Adam  2011-02-04 18:43:58  host: static-208-25.is.net.pl

    Co za bzdury w tej ustawie. Nie ma żadnych dowodów, że stacje BTS/NodeB źle oddziałują na środowisko. Powinni określić, że źle oddziałują na nasze oczy w pięknych miejscach psując ich widoki... i tyle! bo o to im wszystkim chodzi, tym którzy władają takimi parkami itp.

  • 1

    3. ~rubicon  2011-02-04 20:14:13  host: ip-89-174-124-70.multimo.pl

    słowo "poluźnił" jest akceptowane w użyciu potocznym, ale ma brzmienie raczej kiepskiego autoramentu... Naczelny Portalu włada językiem doskonale i zapewne weźmie pod uwagę, że w tytule newsa ,odpowiedniejszy dla powagi Senatu Rzeczpospolitej zwrot "złagodził rygory" sprawił by dorosłym czytelnikom więcej przyjemności :). Choć znacznie bardziej powadze naszych ciał ustawodawczych szkodzą codzienne popisy partyjnych ojców narodu wszelkiej maści.

  • 0

    4. ~  2011-02-05 02:45:51  host: z04-10.opera-mini.net

    A to w Krynicy, w górach nie ma zasięgu ? Napewno jest ! U mnie w wieżyczce Kościoła jest zainstalowany bts/node-B sieci Era i bts Orange. Jest to w odpowiednim kolorze, że trzeba się wnikliwie przyglądać żeby to dostrzec. Także można stawiać i uruchamiać nadajniki tak aby były mniej widoczne gołym okiem. :)

  • 0

    5. ~Aleks  2011-02-05 10:59:12  host: m030.c148.petrotel.pl

    Nadajnika nie chcą postawić bo to źle działa na zdrowie, ale zasięg to chcą mieć.... Polska logika...

  • 0

    6. ~berdys  2011-02-05 14:00:35  host: ip-89-174-119-218.multimo.pl

    w krynicy jest zasieg ale jest miejscami tak slaby, ze az sie dziwie. Za to Wysowa Zdroj o okolice- slabe zasiegi- a to tez uzdrowisko.

  • 0

    7. ~berdys  2011-02-05 14:02:51  host: ip-89-174-119-218.multimo.pl

    w kazdym razie zadne ustawy nam tu nie pomoga ( w galicji ) bo zeby tu byc pewnym zasiegu trzeba miec telefon satelitarny. Z tego powody ja i kilku moich znajomych go ma. Operatorom dziekujemy, pocaluja w dupe wujta tymi swoimi obiecankami o zasiegu w mniejszych miejscowosciach

  • 0

    8. ~berdys  2011-02-05 14:04:11  host: ip-89-174-119-218.multimo.pl

    ale nawaliłem błędów ;)

  • 0

    9. ~hefe784  2011-02-05 15:14:44  host: fip130.internetdsl.tpnet.pl

    Z tymi Dziurami to wszędzie problem z płynnością przełączania też.A kiedy zasięg 3G w całej Polsce?? Chyba tylko na papierze :) Jak mój kolega mówi "Nie przejmuj się to tylko Polska"(Banda Złodziei)!!To wstyd żeby tak ograniczać Polaków do nowych technologii.Internet też kulawy zaledwie 1Mb na wsiach przez Neostradę pytanie Gdzie te Obiecywane 20 Mb.Po prostu Żenada!!

  • 0

    10.  2011-02-05 16:38:32

    To, że mieszkasz na jakiejś wsi, gdzie jeszcze nie było modernizacji sieci TP nie znaczy, że gdzie indziej nie można się już cieszyć szybszym internetem. Także żadna żenada, bo i tak TP wszystko robi szybciej niż było to zaplanowane...

  • 1

    11.  2011-02-05 16:55:09

    No rzeczywiście czasem przesadzają... Nie życzę nikomu inwestować na terenach objętych jakąkolwiek ochroną - firmom i osonbom fizycznycm, a już w Naturze 2000 to w ogóle ;-) Najlepiej żeby wszyscy tam mieszkający zajęli się turystyką... Tylko znowu jest problem, bo żeby obsłużyć przyjezdnych w okolicy raczej o wątpliwej atrakcyjności, trzeba zbudować oczyszczlnię scieków, zbudować pensjonat (a nie każdy zna się i ma w tym przyjemność, na usługiwaniu gościom z metropolii) - a to jest inwestycja mogąca znacząco oddziaływać na środowisko... Pięknie ;-) Co do uzdrowisk - nie są to aglomeracje nie wiadomo jakie, żeby zlokalizowany poza uzdrowiskiem nadajnik 900-megahercowy tego nie obsłużył. Trochę mnie dziwi cała ta "afera". Już nie mówię o zkazie lokalizacji naajnika w centum uzdrowiska - jednak nie można jednakowo traktowaćwszystkich przedsięwzięc okrteślonych w rozporządzeniu. Co innego synteza chemiczna, lotniosko, koksownia, cementownia a co innego przekaźnik GSM albo parking (!!!) o powierzcni pół hektara ;-)

  • 0

    12. ~nyczaj100  2011-02-05 23:05:37  host: 87-207-102-102.dynamic.chello.pl

    Chyba poszli po rozum do głowy i zrozumieli, że brak nadajnika zwiększa promieniowanie telefonu, który szuka dalej położonego BTS. A to zdrowia uzytkownikowi komórki nie doda. Inna sprawa to fakt, że nadajniki muszą być kontrolowane pod kątem lokalizacji, promieniowania i wyglądu. Problemy te zostały rozwiązane (można zakładać na budynkach małe estetyczne mikrokomórki).

  • 0

    13. ~elvis  2011-02-05 23:10:56  host: dto31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    4- wiem o czym mowa, bo u mnie Plus ma swoje nadajniki na kominie ciepłowni, a 2 km dalej Era ma nadajniki na zabytkowym dworcu pkp, umieszczone dyskretnie, że tylko wnikliwe oko to dostrzeże. :-) Tak więc nadajniki to nie tylko 60 metrowe maszty kratownicowe.

  • 0

    14.  2011-02-06 12:01:48

    Dobrze,że w senacie są ludzie normalni - jest szansa :-)

  • 0

    15. ~hefe784  2011-02-06 12:04:21  host: user-188-33-126-209.play-internet.pl

    do BED; To że mieszkam na wsi to i ludzie to nikomu na wsi się nie należy dostęp do 3G albo internetu 20Mb.Koleś idź po rozum do głowy gdzie twoja Logika....Chyba w podstawówce została :)

  • 0

    16. ~bociek  2011-02-07 10:24:22  host: 212.160.172.70

    "zasady lokalizacja nadajników" ?!

Dodaj swoją opinię