Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Senat nie wprowadził poprawek do Ustawy Antyterrorystycznej

Senat nie wprowadził poprawek do Ustawy Antyterrorystycznej

orson_dzi 17 Czerwca 2016 15:48

10 12

Podczas wczorajszego posiedzenia Senat bez poprawek przyjął projekt Ustawy Antyterrorystycznej. Trafi on teraz na biurko prezydenta.

Stosunkiem głosów 55, do 28 Senat przyjął bez poprawek projekt Ustawy Antyterrorystycznej. Trzech senatorów wstrzymało się od głosu. Nie odbyło się głosowaniem nad poprawkami zgłoszonymi przez Biuro Legislacyjne, przyjęte przez senatora Przemysława Termińskiego z PO oraz zgłaszanym przez posłów PO w trakcie obrad.




Jeśli ustawa zostanie podpisana przez prezydenta, to do 1 lutego 2017 roku posiadacze niezarejestrowanych kart SIM będą musieli je zarejestrować, w przeciwnym wypadku ich numery zostaną wyłączone. Oprócz tego, zgodnie z ustawą w celu zapobiegania, przeciwdziałania i wykrywania przestępstw o charakterze terrorystycznym oraz ścigania ich sprawców sąd będzie mógł zdecydować o blokowaniu treści w Internecie na 30 dni z możliwością jednokrotnego przedłużenia blokady o trzy miesiące.

Zobacz: Boni: rejestracja kart sparaliżuje rynek
Zobacz: Rząd przyjął projekt ustawy antyterrorystycznej
Zobacz: Numery na kartę wkrótce tylko na dowód

Źródło tekstu: PAP; wł     

Dodaj do:

Tagi: senat | ustawa antyterrorystyczna

w sumie: 58
  • 1

    42. ~Antek  2016-06-18 19:58:46  host: ip-94-42-10-137.multimo.pl

    41 Zmianie czego? Jedyne co mam zamiar zmienić to miejsce gdzie będę zmuszony rejestrować prepaidy, ale mam mały wybór. Ja sobie poradzę z namolną obsługą, ale sporo ludzi opy w ten sposób złapią na całkowicie nieopłacalne abonamenty i przy okazji podstępnie wyciągną od nich zgody marketingowe.

  • 0

    43.  2016-06-18 22:32:29

    No to czekamy na długoPiSa. Jak nie lubię mieszania polityki w telekomunikację, tak tym razem wmieszała się sama... Podzielam zdanie PLANET - ustawa nic nie da. To iluzoryczne poczucie bezpieczeństwa, w zamian za które, niektórzy ludzie są gotowi oddać swoją wolność i prywatność. Wydaje mi się, czy ktoś coś mądrego o takich ludziach powiedział w przeszłości?

  • -2

    44.  2016-06-18 23:00:01

    @43 Tak, Józef Piłsudski: "Naród wspaniały, tylko ludzie ku....wy" To aktualne będzie zawsze.

  • 0

    45.  2016-06-19 11:07:39

    42 - zmianie operatora oczywiście. Na takiego, który nie truje tylko robi co klient sobie życzy ;-)

  • 0

    46. ~do wlo  2016-06-19 12:21:01  host: 188.146.133.178.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @45. Nie wiem jak jest w plusie? bo miałem tylko na samym początku 98/99r. Tak to w ostatnich latach korzystałem z pozostałych operatorów i zawsze przy jakim kolwiek kontakcie telefonicznym lub w salonie, co bym nie załatwiał padały propozycję dodatkowych usług, ok 3m-ce temu przenosiłem nr na kartę i nawijka że karta jest dobra dlla dzieci więc mówię że to nr dla dziecka, to znowu propozycja mix itd.

  • 0

    47.  2016-06-19 12:36:53

    46 - mówiłem przecież - vide 41 ;-) Mix-a nigdy mi nie oferowali.

  • 0

    48. ~  2016-06-19 12:43:37  host: 188.146.133.178.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @47. Przepraszam dołączyłem do dyskusji... Napisałeś żeby zmienić operatora na takiego który nie "truje" myślę że każdy konsultant ma wyznaczony cel sprzedażowy i musi "truć"

  • 1

    49. ~staszek  2016-06-19 14:09:21  host: ipb31.internetdsl.tpnet.pl

    Komuś śni się NSA,jak najwięcej danych w ręku państwa,rejestracja kart,później internet rzeczy,ustawy inwigilacyjne,zbieranie metadanych i ich analiza,cóż Orwell miał rację i dobrze opisał świat,Nowy Wspaniały Świat:) (to akurat Huxlaya).Taka droga i takie samo tłumaczenie jak w Stanach, w imię bezpieczeństwa.

  • 0

    50. ~  2016-06-19 15:33:54  host: n06-01-02.opera-mini.net

    ustawa dobra to i poprawek nie trzeba wprowadzać. Proste a niektórzy szukają drugiego dna.

  • 2

    51. ~  2016-06-19 19:53:37  host: public-gprs200920.centertel.pl

    @36,44 Jedno nasuwa się po przeczytaniu twoich wypocin - pisał je idiota.

  • -2

    52. ~  2016-06-19 20:16:42  host: public-gprs200920.centertel.pl

    Durne platfonsy szczekają i kwiczą a karawana jedzie dalej. Taki alfons asf będzie kwiczał trzy kadencje, bo tyle przewiduję dla PiSu :)

  • -1

    53. ~klimass  2016-06-19 21:08:52  host: user-94-254-163-152.play-internet.pl

    Orson po co przecinek po 55? Jak czytam to od razu wiem, ktory artykul pisales Ty, chyba na lekcjach gramatyki i ortografii przysypiales ;)

  • -1

    54. ~  2016-06-20 01:27:44  host: user-94-254-178-245.play-internet.pl

    Dziwne, że nikomu spośród z krytykujących tę ustawę i widzących w niej zamach na demokrację, nie przeszkadza fakt, że prawie identyczną ustawę, również wprowadzającą obowiązek rejestracji kart prepaid, dopiero co uchwalili u siebie Niemcy!
    http://tlp.is/a96

  • 0

    55.  2016-06-20 09:26:23

    @54, ale co mnie interesują Niemcy? Równie dobrze możesz napisać o Korei, Chinach czy Rosji. Żyjemy w Polsce czy w tych krajach?

  • 0

    56. ~  2016-06-20 10:21:12  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    @48 Polecam Mobile Vikings. Nie trują, bo mają tylko prepaida, wszystko można załątwić online i mają fajne oferty. Byłem u nich 2 lata, ale zmieniłem na abo, bo potrzebowałem telefonu.

  • 0

    57. ~nokian  2016-06-20 10:48:54  host: nat1011.top.net.pl

    Ciemnogród w tym rządzie. Straszenie ludzi i temat zastępczy bo rząd i tak się wali. Mając takich wspaniałych ministrów od wszystkiego i niczego trudno utrzymać władzę to się straszy ludzi. A gdzie są te służby co Antoni w poprzednich rządach rozłożył na łopatki.. nie ma bo nie chcą pracować z człowiekiem sprawnym inaczej. Rozwalić Polskę i polskość, zgnoić wszystkich to jest naczelne hasło PIS a właściwie jednego człowieczka bez którego nic się w Polsce nie zrobi. A naiwni ludzie to kupują. Po co nam straszenie i wojna z sąsiadami Polski. Poprzednio jak było to było ale żyło się lepiej bez nadmiernego skubania ludzi ze wszystkiego. A karty będą rejestrowane na Antka zameldowanego pod mostem ... gdzieś w kaczorlancj.

  • 0

    58.  2016-06-20 10:54:42

    divhashmorex - jakoś nie widziałem w Polsce protestów... Ciekawe czemu?

  • 0

    59. ~  2016-06-20 12:37:36  host: 188.146.73.243.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Protestów przeciwko nie było bo nie ma rozgłosu, młyn się zacznie jak faktycznie poblokują nie zarejestrowanych, w co wątpię żeby zrobili, ponieważ każdy kto normalnie korzysta z telefonu doładowuję saldo.

  • 0

    60.  2016-06-20 12:40:39

    59 - zatem - dlaczego nie było rozgłosu? Przecież blokowanie usług to jedno, ale ustawa jako taka to drugie. Ktoś tam cos o wolności gadał, ale jakoś nie wywołała ogólnego poruszenia, czemu?

  • 0

    61. ~  2016-06-20 12:49:59  host: 188.146.73.243.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ciekawe pytanie...???

Dodaj swoją opinię