Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sekundowe taktowanie i obniżki w Ipfon

Sekundowe taktowanie i obniżki w Ipfon

WitekT 10 Lipca 2006 10:09

0 0

Od 1. sierpnia Ipfon wprowadzi sekundowe naliczanie rozmów, obniży ceny o 20%, a także ogłosi specjalną promocyjną ofertę. Te zmiany to prezent dla klientów z okazji pierwszych urodzin.

Nowe stawki Ipfon za minutę połączenia lokalnego, międzymiastowego i za granicę to 9 gr brutto (wcześniej 11 gr). Obniżce uległa także cena za minutę rozmowy na telefon komórkowy: z 78 gr do 68 gr brutto. O 50% spadną ceny usług menu głosowego IVR.

Z okazji pierwszych urodzin Ipfon ogłosił także specjalną promocję na najmniejszą na świecie bramkę VoIP – Linksys SPA1001. Będzie ona sprzedawana w lipcu w cenie 199 zł brutto, wraz z pakietem 100 minut do wykorzystania na rozmowy.




Sekundowe naliczanie rozmów i obniżki cen to najważniejsze zmiany, jakie zdecydowaliśmy się wprowadzić z okazji pierwszych urodzin Ipfon. Były one bardzo oczekiwane przez naszych klientów i cieszymy się, że dynamiczny rozwój sieci pozwolił nam te oczekiwania spełnić. Nowe stawki, w połączeniu z sekundowym naliczaniem, sprawiają, że IPFON ma obecnie najlepszą ofertę na rynku - powiedział Przemek Siwek, dyrektor ds. rozwoju sieci Ipfon.

14. lipca 2005 roku zostało wykonane pierwsze połączenia w sieci Ipfon. W sumie – w pierwszym roku działalności – w Ipfon zostało wykonanych ponad 20 mln połączeń, a na korzystanie z usług operatora zdecydowało się kilkanaście tysięcy klientów. Ich liczba co miesiąc przyrasta w tempie 30%.

Źródło tekstu: Ipfon     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~kz1976  2006-07-10 10:12:07  host: acwu194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    yes,yes,yes :)))

  • 0

    2.  2006-07-10 10:23:49

    Mam nadzieję, że kiedyś będzie można przenieść numer z tepsy do obojętnie którego operatora voip.

  • 0

    3. ~10  2006-07-10 11:18:08  host: nat01.rtk.net.pl

    do Tomek_19: tak - ja też bym czekał - ale &TP już mnie rok temu w marcu zdenerwowała swoim wysokim rachunkiem (ponad 500zł - w marcu go spłaciłem - i w marcu mi się skończył 30 dniowy okres wypowiedzenia - (a rachunek przyszedł mi chyba w grudniu lub styczniu)) jak miałem DWiW i dzwoniłem od 20-8rano i w weekendy i święta i o żadnej innej porze.
    Także od tamtej pory numer nie jest problem. A o ile w telefonii stacjonarnej prawie nie ma konkurencji - o tyle telefonia internetowa - konkurencja jak się patrzy. na samej stronie www voip net pl ( www.viop.net.pl) jest wypisanych coś koło 28 polskich operatorów voip i coś koło 18 zagranicznych (patrząc jeszcze z innej perspektywy, w Actio podpisali umowe na darmowe połaczenia z 306 operatorami voip (wykorzystujący protokół SIP) daje to pewne wyobrażenie już o ilości operatorów internetowych).
    I co najciekawsze - coraz więcej w związku z tym operatorów ma naliczanie sekundowe w standardzie:), (i numer miejski za free:)) od sierpnia dołacza do Nich także IpFon:)))

  • 0

    4. ~  2006-07-10 11:45:39  host: external.ciech.waw.pl

    połączenia do sieci komórkowych 0,56 zł 0,68 zł
    połączenia do sieci kom. z prezentacją numeru 0,73 zł 0,89 zł
    Nie wiem dlaczego ale zaraz mam skojarzenia ze sponsorującymi literkami - F C i T

  • 0

    5.  2006-07-10 11:47:28

    external: ewidentnie dobre skojarzenie. Moje jest takie samo. ;)

  • 0

    6. ~  2006-07-10 12:01:52  host: nat01.rtk.net.pl

    do 4 i 5: jak się dobrze wykombinuje to w niektórych telefoniach voip można dzwonić na telefonie stacjonarne za 4,5gr/min brutto a na numery kom. polskie 35gr/min brutto - i mi to "rybka" czy to jest z jakiś tam FCT czy też nie - ważne że mam tanio i jakość rozmów dobra:))

  • 0

    7. ~marco  2006-07-10 12:17:40  host: 97-211.echostar.pl

    Co to jest FCT? Wtajemniczcie mnie!

  • 0

    8. ~10  2006-07-10 12:57:12  host: nat01.rtk.net.pl

    do 7: już wyjaśniam: "Bramka FCT lub Interfejs komórkowy jest urządzeniem łączącym bezpośrednio centralę telefoniczną z sieciami komórkowymi poprzez telefon komórkowy. Jego zastosowanie pozwala kierować połączenia wychodzące z centrali abonenckiej do sieci GSM 900 oraz DCS 1800 z pominięciem sieci operatorów telefonii stacjonarnej. Takie rozwiązanie znacznie obniża koszty rozmów telefonicznych, zwłaszcza w firmach, które generują dużą liczbę impulsów do sieci komórkowych." - źródło - http://hal.wizytowka.pl/

  • 0

    9.  2006-07-10 12:58:04

    FCT to taka maszynka, gdzie jest wrzuconych kilkadziesiat/set kart sim i przez nia sie dzwonic na komorki (u danego operatora)

  • 0

    10. ~  2006-07-10 15:07:37  host: external.ciech.waw.pl

    I należy jeszcze dodać, że operatorzy strasznie tego nie lubią. Jest to zbrodnia numer dwa w katalogu czynów zabronionych abonentowi. To całkiem jak władza ludowa w czasach PRL nie lubiła tych co kupowali w sklepach i sprzedawali na bazarach... Podobna mentalność ;-)

  • 0

    11.  2006-07-10 15:37:14

    do 6: mozesz podać więcej informacji na temat tych operatorów voip o ktorych piszesz.

  • 0

    12. ~tkubon  2006-07-10 18:26:52  host: 82.160.250.233

    i tak wszelkiego rodzaju betamaxy czyli np. SparVoip wymiataja te oferte. No niestety za polaczenie na stacjonarne do 300min nie powinni operatorzy brac oplat i powinno to byc juz w standardzie, bo 11gr brutto za minute nawet z naliczaniem sekundowym to w tej chwili zadna rewelacja jest

  • 0

    13. ~ehmmmmnnn  2006-07-11 10:25:04  host: nat01.rtk.net.pl

    do ~tkubon: sprawdziłem niby tą rewelację z darmowymi rozmowami w betamaxie i niestety zawiodłem się:((
    Rozmowy wcale nie są darmowe tylko są pakiety rozmów nielimitowanych do poszczególnych krajów w europie i na świecie. i by dzwonić do Polski trzeba np zapłacić coś koło 157zł miesięcznie(!!) dla mnie to nie jest za free(!!) poza tym druga sprawa - jest możliwość za darmo przetestowania tego - więc wpisałem nr tel stacj. swojego i znajomego - niestety po minucie czy 2 nasz rozłaczyło i na czerwono pojawił się napis że czas testu mi się skończył - jesli chce więcej dzwonić muszę wykupić kredyt...
    Nawet nie próbuje tego zakupić - jakość rozmów słaba naprawdę słaba:((
    Bez porównania jakość rozmów jest lepsza w niektórych polskich telefoniach internetowych opartych na protokole SIP czy chociażby skype - chociaż nie jest oparty na SIP - to i tak jakość rozmów jest dobra.
    Ten niby betamax podobno oparty jest na protokole SIP - jednak jeśli tak - to dlaczego na moim teście - kiedy system im oddzwaniał od razu na 2 numery stacjonarne jakość rozmów była taka słaba?? czyżby twórcom betamaxu nie zależało na tym by pokazać się z jak najlepszej strony i od razu te próbne rozmowy oprzeć o ten protokół SIP??
    No chyba że był na SIP a mimo wszystko jakość była tak słaba?? jeśli tak - to nie ma co sobie zawracać głowy programami takimi jak np SparVoip - po prostu - szkoda czasu i pieniędzy...:((
    Inna sprawa ten paiet nielimitowanych rozmów tyczy się (przynajmniej w Polsce) tylko i wyłącznie rozmowami na umery stacjonarne)

Dodaj swoją opinię