Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sejm odwołał Magdalenę Gaj

Sejm odwołał Magdalenę Gaj

WitekT 7 Lipca 2016 13:42

16 2

glosowanie gajmMagdalena Gaj została odwołana ze stanowiska Prezesa UKE. W Sejmie głosowało w tej sprawie 398 posłów. Za oddano 240 głosów, przeciw 123, wstrzymujących się było 35.

Zobacz: Magdalena Gaj złożyła rezygnację, jest wniosek w Sejmie o odwołanie.

Za odwołaniem głosował cały klub Prawa i Sprawiedliwości, a przeciw prawie cały Platformy Obywatelskiej. Dwóch posłów PO było za odwołaniem - Antoni Mężydło i Marek Wójcik. Magdaleny Gaj nie było na sali obrad.




Zgodnie z art. 190 ust. 4 Prawa telekomunikacyjnego, Prezesa UKE powołuje i odwołuje Sejm za zgodą Senatu na wniosek Prezesa Rady Ministrów. Kadencja Prezesa UKE trwa 5 lat. Po upływie kadencji Prezes UKE pełni swoją funkcję do czasu powołania następcy.

Zobacz: imienną listę głosowania.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: magdalena gaj | uke

w sumie: 36
  • 4

    17. ~pszemeq  2016-07-07 14:39:05  host: 212.160.172.84

    Będzie ktoś z namaszczenia :)

  • 3

    18.  2016-07-07 14:39:22

    @15
    Jak to kto? Pan Wice Prezes.

  • 2

    19. ~gajowy  2016-07-07 14:39:55  host: n27-04-05.opera-mini.net

    pani gaj teraz zostanie gajową

  • 3

    20.  2016-07-07 14:40:49

    pabloki: czy kadencja skończyła się po 5 latach czy wcześniej, do czasu wyłonienia następny Magdalena Gaj pełni obowiązki prezesa UKE.

  • 2

    21.  2016-07-07 14:41:24

    chlopaki_nic_sie_nie_stalo: masz raczej nieaktualne informacje. ;-) Nie będzie - najprędzej Marcin Cichy (UKE, UPC, MC).

  • 2

    22.  2016-07-07 15:07:59

    11@ widzę tutaj niewiedzę lub krótką pamięć. Proszę sobie przypomnieć w jaki sposób p. Anna pożegnała się z tym stanowiskiem w Wigilię gdzie PO od razu włożyła na to stanowisko panią Gaj. Poza tym Gaj sama zrezygnowała z tego stanowiska więc to była tylko formalność gdzie rezygnację musi poprzeć rząd

  • 1

    23.  2016-07-07 15:24:56

    @22 Andrzej24 coś naciągasz. Jakie od razu? PeŁo rządziło od 2007 roku, a Streżyńska siedziała na stołku od 2006, do tego obsada na stołku zmieniła się dopiero w lutym 2012. Faktycznie, od razu...

  • -1

    24. ~  2016-07-07 15:52:06  host: user-94-254-129-147.play-internet.pl

    Po co PO głosuje skoro wiadomo że PIS ma większość.

  • 0

    25.  2016-07-07 16:26:31

    Andrzej24 - no przypomnij proszę. Bo ja coś kojarzę, że po prostu kadencja jej się skończyła? A i tak któryś miesiąc potem jeszcze kierowała Biurem Szeryfa?

  • 1

    26.  2016-07-07 17:13:53

    23,25@ Tu macie cały artykuł na ten temat: http://tlp.is/ago

  • 0

    27.  2016-07-07 17:53:03

    @21
    No prosze... Byl juz dyrem w uke.

  • -1

    28. ~z  2016-07-07 18:28:07  host: 193-22-83-73.komster.pl

    Pani Gaj dlaczego przedwcześnie odchodzi czyżby były naciski,lub bardziej intratna fucha się wyłoniła dowiemy się za jakiś czas,co zwiedziła kawałek świata to zwiedziła tego nikt nie obierze.Myślicie iż nowy będzie lepszy mam wątpliwości,nakazy pójdą idą od znawcy rodeo.

  • 1

    29. ~lolik  2016-07-07 21:09:09  host: 212-106-25-102.adsl.inetia.pl

    Największą bolączką UKE jest biurokracja - to jak droga przez mekę z uwiązanymi kamieniami do butów
    Zrobiła się z tego urzędu przechowalnia papierologiczna. A Magdalenę dobiła aukcja LTE, z której nie było wyjścia. Budżet jest chyba tylko zadowolony

  • 1

    30.  2016-07-07 21:40:25

    Andrzej24 - no i? To pół roku po tym jak jej się kadencja skończyła było! Wybory szły! Nie pamiętasz? Wiedziała, ze jest byłym szeryfem, pełniącym obowiązki. Jaki Ty spisek zwietrzyłeś?

  • 0

    31. ~  2016-07-08 10:05:00  host: 159-205-35-131.adsl.inetia.pl

    Buhahahahahaha!

  • 0

    32. ~od_regulacji  2016-07-12 16:53:07  host: 84-10-25-214.static.chello.pl

    matko jedyna, tylko nie Cichy; fajny chłopak, ale o działaniu rynku uczyli go operatorzy i urzędnicy unijni; może w UPC nabrał trochę wyobrażenia, o rzeczywistości biznesowej, to jedyna nadzieja, ale ogólnie w kuzni talentów jaką było i jest UKE, największy nacisk położony był na impregnowanie półkul; w ich mniemaniu tak przygotowany osobnik oznaczany jest jako "twardy regulator"

  • 0

    33. ~2  2016-07-13 10:42:45  host: 185.32.49.130

    W końcu regulator z doświadczeniem z biznesu. facet był już kiedyś urzędnikiem i dodatkowo kilka lat pracował z KE przy roamingu.

  • 0

    34. ~idsoft  2016-07-15 10:17:24  host: 79.188.24.141

    Hurrraaaaa!!

  • 0

    35.  2016-07-15 12:21:10

    I bardzo dobrze. Nie odpowiednia osoba na stanowisku była.

  • 0

    36. ~MM  2016-11-22 20:47:30  host: public-gprs352794.centertel.pl

    ŻADEN Z WAS GO NIE ZNA. POWIEM, WAM ŻE ON OTELEOKOMUNIKACJI WIE TYLE CO MOJA TEŚCIOWA. Był pracownikem UKE a UPC go wzięła , żeby załatwiał im sprawy w UKE.

Dodaj swoją opinię