Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sejm odrzucił poselski projekt nowelizacji PT

Sejm odrzucił poselski projekt nowelizacji PT

sirmark 9 Stycznia 2009 18:07

0 0

Sejm w głosowaniu w pierwszym czytaniu odrzucił poselski projekt nowelizacji prawa telekomunikacyjnego. W czwartek projekt rządowy skierowany został do komisji infrastruktury.

Sejm w czwartek skierował rządowy projekt nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego do komisji infrastruktury, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Wniosek o odrzucenie poselskiego projektu w czwartek zgłosiła Lewica, która uznała, że projekt nie jest zgodny z polityką obecnego rządu - np. zakłada dłuższy, czteroletni okres przechowywania danych o połączeniach.
PiS przekonywał, że rządowy projekt dotyczy tylko części związanej z dostosowaniem prawa do wymogów europejskich, a poselski - również konsumentów. Projekt ten zawiera przede wszystkim szerokie rozwiązania prokonsumenckie, a także ochronę abonentów, w tym projekt ten uwzględnia potrzebę usprawnienia mechanizmów regulacyjnych, jakimi posługuje się prezes UKE - powiedział w Sejmie Jacek Tomczak z PiS.
Dodał, że brak tych zmian spowoduje stagnację na rynku i nie będzie służyć polskim konsumentom. Służy tylko i wyłącznie jednemu podmiotowi, który konsekwentnie, przez różne mechanizmy, stara się blokować zmiany w polskim prawie telekomunikacyjnym. To jest TP SA i jego lobbystom.

Wiceminister infrastruktury Andrzej Panasiuk powiedział, że ocenia negatywnie projekt PiS, ponieważ nie był on poddany konsultacjom społecznym. Wyjaśnił, że należy pilnie wdrożyć do ustawy przepisy norm prawa europejskiego, ponieważ przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości toczy się kilka postępowań "odnoszących się do rynku telekomunikacyjnego".
Projekt poselski przedstawiony zawiera właśnie te zasadnicze sprzeczności z prawem europejskim. (...) Zapisy prokonsumenckie znajdują się zarówno w części europejskiej - odnoszącej się chociażby do szerszego zakresu regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych, do określenia istotnych postanowień umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, jak i możliwości zrywania umów - powiedział Panasiuk.

Zadeklarował, że dalsze zmiany w prawie telekomunikacyjnym przeszły już uzgodnienia i w styczniu lub lutym powinny zostać przyjęte przez rząd i przekazane do Sejmu. Do najważniejszych zmian należy umocnienie niezależności szefa Urzędu Komunikacji Elektronicznej i powrót do jego kadencyjności.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~Chrome_TP  2009-01-09 20:23:29  host: 212.160.172.70

  mhm w tym starciu 1:0 dla nas ? ;]

 • 0

  2. ~Jó  2009-01-09 22:45:10  host: ip-89-174-124-243.multimo.gtsenergis.pl

  Chrome_TP. Kogo miałeś na myśli pisząc NAS? Konsumentów czy lobbystów tepsy? pzdr

 • 0

  3. ~  2009-01-09 23:17:08  host: f96-043.opera-mini.net

  Glupie pytanie..ft rzadzi bo wie kto za co odpowiada a tworzenie prawa to piekna sprawa.dla madrych ludzi.takich jak np.Prezes UKE.nie znam zadnego urzednika w PL ktory z taka inicjatywa pracuje od lat.mirekb

 • 0

  4. ~ukenamuniu  2009-01-09 23:30:32  host: 86-59-n1.aster.pl

  -zek z Gór: Chrome_TP pisząc NAS miał na myśli PO, bo Sejm odrzucił projekt PiS-u.

 • 0

  5. ~Greg  2009-01-11 16:42:53  host: acui83.neoplus.adsl.tpnet.pl

  3: A skad wiesz, ze Prezes UKE jest madra? A moze jest tylko zlosliwa?

 • 0

  6. ~mua  2009-01-11 18:55:28  host: pirat.sze.warszawa.supermedia.pl

  @ 3 - MEGA ROTFL!!! Otworz oczy czlowieku i przestan bzdury wypisywac.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet