Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sejm o "małej nowelizacji" Prawa telekomunikacyjnego

Sejm o "małej nowelizacji" Prawa telekomunikacyjnego

sirmark 7 Grudnia 2006 11:59

0 0

Przepisy zmieniające procedury przetargowe na wolne częstotliwości i kwestie dot. rezerwacji częstotliwości zawiera poselski projekt nowelizacji Prawa Telekomunikacyjnego, który Sejm odesłał w środę do komisji infrastruktury. Zaproponowane poprawki mają charakter redakcyjny.

Jest to tzw. mała nowelizacja, która miałaby wejść w życie na początku lutego 2007. Zgodnie z projektem przetarg na wolne częstotliwości będzie się składał z kilku części. Najpierw zainteresowani złożą wnioski do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jeśli chętnych będzie więcej niż wolnych częstotliwości, UKE przeprowadzi przetarg lub konkurs.
Unieważnienie przetargu lub konkursu, zgodnie z projektem, może nastąpić na podstawie decyzji prezesa UKE w sytuacji naruszenia przepisów prawa lub interesów uczestników przetargu.

Według prezes UKE, Anny Streżyńskiej nowelizacja ma zapobiec powszechnemu na polskim rynku "pieniactwu sądowemu" - odwoływaniu się od wszystkich rozstrzygnięć przetargowych do sądów, co sprawiło, że "większość z 300 przetargów ogłoszonych przez Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty i Urząd Komunikacji Elektronicznej została już oprotestowana".

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~intervoiager  2006-12-07 14:02:12  host: acgk2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jakie to ma znaczenie dla lokalnych sieci LAN?

  • 0

    2. ~mirekb  2006-12-07 14:28:57  host: blm236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zadne ale co z tego ten LAN niby jest jak komercyjnie go nie ma skoro np.era promuje swoj badziewny blueconnect z hsdpa z 1.8 Mb/s a majac czestotliwosci do Wi-Max nic z tym nie robi..to hamowanie rynku i Pani Ani idzie o to by procedury odwolawcze opow nie powodowaly takiego hamowania.kiedy wreszcie ten wi-max w erze Pani Aniu ruszy??duze kary i niech Pani rozbija ten oliglopol kochanej 3 a da szanse innym.nowym-to jest rozwoj.maly ale zawsze..

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet