Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sejm nie chce BTS-ów w uzdrowiskach

Sejm nie chce BTS-ów w uzdrowiskach

Ringu 4 Marca 2011 14:23

0 0

Sejm odrzucił poprawkę Senatu dotyczącą tzw. ustawy środowiskowej. Senatorowie chcieli złagodzić przepisy i umożliwić operatorom komórkowym stawianie masztów telefonii komórkowej w miejscowościach uzdrowiskowych - co obecnie jest zabronione.

Ponad 44 polskie miasta uzdrowiskowe borykają się z problemem słabego zasięgu sygnału telefonii komórkowej. Winę za to ponosi wprowadzona w życie w 2005 roku tzw. ustawa uzdrowiskowa, która zabrania operatorom budowy komórkowej infrastruktury sieciowej i modernizacji tej wdrożonej wcześniej, w tzw. strefie A obszarów uzdrowiskowych.




Na początku lutego Senat przygotował poprawkę do ustawy, która miała znieść zakaz budowy stacji bazowych w strefie A, o czym pisaliśmy więcej w tej wiadomości. Dzisiaj Sejm tę poprawkę odrzucił.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    22.  2011-03-04 16:54:06

    wychodzi na to, że powinniśmy podziękować za odrzucenie posłom pisu, sld i pjn :) to teraz czas na ustawę zakazującą używania telefonów komórkowych przez posłów w/w partii :-)

  • 0

    23.  2011-03-04 16:55:30

    fuj, psl a nie pjn głosował za odrzuceniem :)

  • 0

    24.  2011-03-04 16:58:03

    Zakazać tam też wjazdu pojazdów spalinowych!

  • 0

    25. ~Maciek  2011-03-04 17:00:01  host: ip-94-42-2-67.multimo.pl

    Poprawkę skrytykowali posłowie PIS. Jest to o tle ciekawe, że senatorowie tej partii 4 lutego zgłosili i głosowali ( 27 senatorów pis było za ) prawie identyczną poprawkę, ale przepadła w głosowaniu. Podwójna moralność: nasza poprawka dobra, ich zła? :-) Na nie zagłosowało też SLD, partia która stworzyła komisję innowacjności i nowoczesnch technologii :-)

  • 1

    26. ~M  2011-03-04 17:10:26  host: 77-254-231-102.adsl.inetia.pl

    Sku********

  • 0

    27. ~  2011-03-04 17:23:05  host: 87-205-58-70.adsl.inetia.pl

    @16 - po co te "mondrości" wypisujesz na portalu TELEKOMUNIKACYJNYM. Tutaj ludzie przejmują się takimi sprawami...

  • 0

    28. ~tl111  2011-03-04 17:41:49  host: 195.225.69.204

    Postuluję wciągnięcie Warszawy na listę uzdrowisk !!! Kto za ?

  • 0

    29. ~  2011-03-04 17:59:17  host: ip-89-174-40-61.multimo.pl

    Za mało posmarowali POsłom.

  • 0

    30. ~potter28  2011-03-04 18:33:21  host: wifi.malopolska.pl

    @28,24,19 Macie pełną racje ;) Co za zacofany kraj;/

  • 0

    31. ~  2011-03-04 18:36:52  host: 87-205-58-70.adsl.inetia.pl

    @29 - czytać ze zrozumieniem potrafisz, czy w lodówce też PO widzisz? Hint - to nie przez głosy PO tego nie uchwalono, no ale dla ciebie to nic nie znaczacy szczegół...

  • 0

    32. ~  2011-03-04 19:31:56  host: t14-15.opera-mini.net

    Wcześniej ktoś dał link dzięki któremu możemy zobaczyć jak się głosy klubów rozłożyły. Ale takim się nie wytłumaczy. To pewnie gatunek ludzi którzy twierdzą że jezus nie był żydem. Mi się wydaje że taki a nie inny rozkład głosów to może być efekt nie uwzględnienia poprawek opozycji i mogli, choć nie musieli, odrzucić dla zasady jak wy nam tak my wam. Albo są zwyczajnie głupi. Jedno z dwóch.

  • 0

    33. ~  2011-03-04 20:03:39  host: 153.etlink.pl

    @32 to sie nazywa polityka w .pl. A Napieralski i SLD pokazali, ze sa analogowi i korzeniami siedza w latach 50.

  • 0

    34. ~Maciek  2011-03-04 22:12:20  host: ip-94-42-2-67.multimo.pl

    Ze stron komisji Napieralskiego: Do zakresu działania Komisji należą sprawy innowacyjności, informatyzacji i rozwoju społeczeństwa informacyjnego Udział w konferencjach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Informatyczne w ramach obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce, maj 2011 r. nad którymi Komisja objęła Honorowy Patronat: "Miejsce i rola Polski w realizacji programu Europejskiej Agendy Cyfrowej". "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Polsce". :-)

  • 0

    35. ~paolo  2011-03-05 08:55:21  host: 77-254-142-34.adsl.inetia.pl

    a jak to ma się do uzgodnień w uke z operatorami w sprawie białych plam i mtru p 9,66gr? czyli dlaje białe plamy zostaną? fajnie, wolę niższy mtr :)

  • 0

    36.  2011-03-05 10:20:44

    35, dzięki osłom z pisu, sld i psl, którzy głosowali za odrzuceniem poprawki senatu operatorzy będą mieli mniej białych plam do inwestowania. Ale nadal jest ich dużo.

  • 0

    37. ~  2011-03-05 10:23:23  host: cable194106211-024.astral.lodz.pl

    Czemu wogole sluzy taki zakaz? Wzgledom estetycznym? To przeciez mozna rozwiazac inaczej.. Zdrowotnym? Jest wrecz odwrotnie, gdyz slabszy zasieg zwieksza moc nadajnikow telefonow.. Towarzystwo z Wiejskiej decydujac o naszym zyciu zbyt czesto obnaza swoja partyjna malosc, niewiedze, a wrecz glupote. Niedawno chcieli bysmy wozili ze soba alkomaty. Teraz chca zakazac sprzedazy alkoholu na stacjach benzynowych. W ich mniemaniu ma to poprawic bezpieczenstwo na drogach. Mam propozycje, by zakazac tam sprzedazy paliw i jestem w stanie zagwarantowac, ze unieruchomienie pojazdow bezpieczenstwo to poprawi..

  • 0

    38. ~  2011-03-05 10:33:44  host: cable194106211-024.astral.lodz.pl

    Czy decydenci zdaja sobie sprawe z tego, ze swoja decyzja moga opoznic wezwanie pomocy osobie pilnie tego potrzebujacej?

  • 0

    39. ~  2011-03-05 10:36:33  host: cable194106211-024.astral.lodz.pl

    A moze by wprowadzic podobne ograniczenia w Sejmie i okolicach? Nazwac to "strefa G" (glupota). Jestem bardzo ciekaw, czy gdyby troche pozyli w takim wykluczeniu nadal narzucali by swoje chore wizje innym..

  • 0

    40. ~aaa  2011-03-05 16:54:47  host: dynamic-78-8-171-143.ssp.dialog.net.pl

    telekomy włażą politykom w d... a powinny na Forum w Krynicy wyłączyć wszystkie maszty w okolicy. Jak uzdrowisko to uzdrowisko!!! Po takiej akcji i plamie w tydzień uchwaliliby co trzeba. Zamiast tego tele... ustawiają im przenośne stacje . Po co nich myślą wcześniej, że bez BTS-ów nie ma rozmowy !!!!

  • 0

    41.  2011-03-10 11:50:23

    38. - weź mnie nie rozśmieszaj... Pokaż mi jedno (!!) uzdrowisko, gdzie komórki nie mają zasięgu i nie można zadzwonić po pogotowie czy inne służby! Nawet w strefie "A" (ktoś w ogóle wie co oznacza ta strefa i jakie one są "wielkie"?) bez problemu korzysta się z 3G i HSPA, bo już w strefach "B" i "C" bez problemu można lokalizować stacje - no chyba, że ktoś (nie z definicji bynajmniej) udowodni, że jednak zalcza się je do uciążliwych. Pokrycie tych stref sygnałem sieci nie jest niczym nadzwyczajnym i proponuję przejrzeć mapki zasięgu operatoró w uzdrowiskach a potem chrzanić głupoty o cofaniu się czy uniemożliwianiu rozwoju.

Dodaj swoją opinię