Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sejm kupił 500 iPadów 2

Sejm kupił 500 iPadów 2

Q! 23 Grudnia 2011 13:57

0 0

Sejm rozstrzygnął przetarg na zakup tabletów dla posłów. Wybrany został sprzęt Apple w postaci iPada 2 w wersji 64 GB z modułem 3G.

Wraz z tabletem posłowie otrzymają również karty SIM z dedykowaną ofertą do transmisji danych. Miesięczny limit wynosić będzie 2 GB.

Oprócz tego do dyspozycji posłów oddana zostanie specjalna aplikacja, która ma ułatwić i usprawnić elektroniczny obieg dokumentów.




Wartość zamówienia nie została ujawniona, jednak według cen detalicznych wynosi ona około 1,75 mln zł brutto. Jeśli wynik przetargu nie zostanie oprotestowany przez konkurentów, to iPady trafią do sejmu w lutym 2012 roku.

Polska będzie jednym z pierwszych krajów, w których rząd korzystać będzie z tabletów. Obecnie są one wykorzystywane w amerykańskim Kongresie oraz niemieckim Bundestagu.

Źródło tekstu: wyborcza.biz     

Dodaj do:
w sumie: 98
  • 0

    82.  2011-12-26 22:53:12

    hmmm czytają to co tu piszą ludzie wnioskuję że legalizacja marihuany wniesie do budżetu potężną dawkę gotówki ;-))

  • 0

    83. ~  2011-12-26 23:05:14  host: t14-14.opera-mini.net

    słyszałem że mają zalegalizować jedzenie soli. Żart? Nie, wizja przyszłości.

  • 0

    84. ~?  2011-12-27 19:28:09  host: bbj94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobrze jest bawimy się. Milion tu milion tam. Tu 33 tysiące aktywacji dla kprm-u tu 500 ipadów 2 a Kowalski niech zdycha z głodu i robi na tych nierobasów. Deficyt jest kryzys w 2012 ma przyjść a my sobie kupujemy ipadziki.

  • 0

    86. ~wiewi2  2011-12-27 23:53:34  host: user-164-127-37-237.play-internet.pl

    DZIECI czy wnuki poslow i poslanek beda ZACHWYCONE gdyz do nich trafi na wlasnosc 70% iPadow bo poslowie beda woleli zostac przy sprawdzonych przez siebie

  • 0

    87. ~  2011-12-28 11:49:01  host: 91.230.122.251

    Również zgadzam się z przedmówca netbooki by były już po 1 tansze po 2 wygodniejsze,ale Polska ,, ma pieniądze'' to niech sb kupuje ipady :P

  • 0

    88. ~Malik  2011-12-28 16:26:38  host: 095160098167.warszawa.vectranet.pl

    Oj tam, podniecacie się, jakby to nie wiadomo jakie pieniądze były. To są drobniaki. Kowalskiego to kosztuje parę groszy, a i tak pewnie kupili minus jeden, bo przecież poseł Pawlak już ma swojego ;-)))

  • 1

    89. ~prawie pewien  2011-12-28 21:08:49  host: user-46-113-195-134.play-internet.pl

    @88 Uważam że Polacy to najgłupszy naród na świecie.

  • 0

    90. ~oszczędny  2011-12-28 23:18:58  host: host199-221.kaskada.net

    oszczędzamy dzięki Tuskowi! Drodzy internauci - on ma gdzieś nasze wpisy, on nawet nie zada sobie trudu poczytać naszych wypowiedzi.Bydlaki - pławią się w luksusach za nasze pieniądze.Jak długo jeszcze?

  • 1

    91. ~Iwona  2011-12-29 17:17:21  host: 91.220.164.251

    Skandal!!!

  • 0

    92. ~jak długo ?  2011-12-29 20:50:10  host: user-31-174-238-41.play-internet.pl

    do kolejnej kadencji i jeszcze dłużej BO, władzy raz zdobytej, TA partia nie oddaje. Zapomniałyście mądre wyborce ?

  • 0

    93. ~tyson  2011-12-30 08:01:49  host: public-gprs269861.centertel.pl

    Ipad 2 z 2 GB transmisji danych dla każdego Polaka niech sejm zakupi. Płacimy podatki, mamy ciąć pasa, likwidują ulgi podatkowe to niech nam te straty po części zrekompensują . Jesteśmy gorsi od nich ?

  • 1

    94. ~GaduAirowiec  2011-12-30 16:06:57  host: 130.138.227.40

    Skandal! Oddajcie iPady gimnazjalistom!

  • 0

    95. ~  2011-12-30 16:08:20  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    totalna impertynejca, dziś jadąć do pracy czytałem "metro". Głównym tematem artykułów były podwyżki; prawie "wszystkiego", więc jest to złodziejstwo,pańtwo prawa lecz jego twórcy są ponad. Aż dziw, ze w dzisiejszych czasach nie ma organizacji, która pomysłodawce tego projektu posadziła by na parę lat bądź obciążył solidną notą.

  • 0

    96. ~  2011-12-30 17:02:23  host: z27-15.opera-mini.net

    Długu publicznego mamy ponad 700.000.000 i nikt na to nie patrzy, boi się cięć, ale przyznawać se premie, telefony, tablety to chętnych w rządzie nie brakuje... Eh...

  • 0

    97.  2011-12-31 17:13:17

    3,5 kafla za jeden tablet? Toż to rabat dostali, że ho ho

  • 0

    98. ~mar_1  2011-12-31 19:44:56  host: acqs132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeżeli - jak zwykle - podstawowym kryterium wyboru była cena, to ciekawe jak wyglądała specyfikacja istotnych warunków zamówienia, że wygrał właśnie ten ''taniutki'' produkt Apple`a

  • 1

    99. ~atr  2012-01-02 16:14:12  host: 178.183.244.165.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Ludzie w końcu muszą się zbuntować i wyjść na ulice.

  • 1

    100. ~simplusowiec  2012-01-02 19:57:01  host: 62.87.232.103

    i po co im i pady oni nie zasługuja na nic , przeklęte marionetki ....

  • 0

    101. ~  2012-01-02 20:15:11  host: z52-08.opera-mini.net

    100. Na ulice to powinni, ale sami zainteresowani wyjść i zbierać na tablety co łaska od napotkanych ludzi. Jestem ciekaw, ile kasy by wtedy zebrali... I przez jaki czas.. Oczywiście po godzinach swojej pracy w sejmie.

  • 0

    102. ~  2012-02-29 21:26:47  host: ebw135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeśli tego typu urządzenie rzeczywiście było potrzebne to wystarczyło kupić 3 razy tańsze netbooki na systemie Windows... Problem w tym, że wszyscy wiemy, że jest to zbędny wydatek, że zmarnotrawiono kolejne pieniądze podatników ale "naszej władzy" to nie obchodzi. Żyją sobie z naszych pieniędzy, biorą co miesiąc pensje, diety i dodatki, które wystarczyłyby na wypłaty dla kilkunastu "zwykłych obywateli". No ale cóż zdychaj sobie obywatelu za 1200zł miesięcznie...

Dodaj swoją opinię