Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Seiko Epson lepsze od Samsunga

Seiko Epson lepsze od Samsunga

sirmark 16 Kwietnia 2004 21:11

0 0

We wtorek pisaliśmy o nowym wyświetlaczu LCD do komórek Samsunga, o rozdzielczości 400 pikseli na cal. Okazuje się, że Seiko Epson poszło jeszcze dalej i zaprezentowało ekran LCD o rozdzielczości 667ppi.

Jak podaje producent, nowy panel ma tak wysoką rozdzielczość, że ludzkie oko nie jest w stanie rozpoznać pojedynczego piksela. Model prototypowy o przekątnej 1,6 cala oferuje rozdzielczość 960 x 540 pikseli, co odpowiada jednej czwartej jakości HDTV. Ekran posiada plamkę wielkości 12um, podświetlenie LED, a jego jasność wynosi 300cd/m2. Dotychczas stosowane w telefonach komórkowych 2-calowe ekrany LCD miały rozdzielczość wynoszącą około 200ppi, tak więc nowe urządzenie jest co najmniej trzykrotnie lepsze. Producent nie ujawnił wielkości zużycia energii.

Nowość Seiko Epson posiada wysokotemperaturowy, polikrystaliczny, krzemowy wyświetlacz TFT, wykorzystywany typowo m.in. w projektorach, który w odróżnieniu od innych rodzajów paneli LCD umożliwia łatwiejszą redukcję rozmiarów i zwiększenie rozdzielczości.
"Obecnie, produkcja paneli LCD o rozdzielczości większej niż 600ppi jest możliwa tylko przy wykorzystaniu technologii wysokotemperaturowych polikrystalicznych wyświetlaczy Si TFT" - powiedział przedstawiciel Seiko Epson. Firma zdecydowała się zaprezentować swój prototyp, aby sprawdzić wielkość zainteresowania rynku małymi panelami LCD o rozdzielczości 600ppi i większej.

Jak podało Seiko Epson, zanim nastąpi komercyjna premiera urządzenia firma musi się jeszcze uporać z dwoma problemami: kolorowymi filtrami i ogromnymi kosztami produkcji.

Obecnie nie jest możliwa masowa produkcja kolorowych filtrów umożliwiających wyświetlanie obrazów w wysokiej rozdzielczości, a technologia wysokotemperaturowych polikrystalicznych wyświetlaczy Si TFT wymaga stosowania podłoża kwarcowego (zamiast szklanego), co ogromnie zwiększa koszty produkcji.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet