Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Schwytano SMS-owego dręczyciela

Schwytano SMS-owego dręczyciela

LuiN 4 Czerwca 2010 11:01

0 0

Policja w Zielonej Górze ujęła mężczyznę, który od wielu tygodni dręczył kobiety głuchymi telefonami i SMS-ami. Tajemniczym "adoratorem" okazał się być 48-letni Niemiec, poszukiwany już międzynarodowym listem gończym za oszustwa i fałszerstwa - podaje TVN24.

Zatrzymany mężczyzna korzystając ze sprzętu teleinformatycznego i kilkuset kart SIM nieustannie dzwonił do swoich ofiar. Numery telefonów uzyskiwał z sieci. Potrafił wysyłać na dany numer kilkaset SMS-ów erotycznych przez całą dobę, a także przekazywać połączenia głosowe zamieniając numer ofiary prawdziwy seks telefon.

Na komisariacie funkcjonariusz przyjmujący zgłoszenie od jednej z poszkodowanych kobiet tłumaczył, by nie wnosić sprawy, bo będzie się ciągnęła miesiącami, a powódka będzie ciągana po komisariatach na zeznania - przy czym sprawa i tak będzie umorzona. Trudno się dziwić policji, skoro w polskim prawie wciąż brak jest zapisów dotyczących tzw. stalkingu.




Policji jednak udało się złapać sprawcę. Mężczyzna zostanie przekazany niemieckiemu wymiarowi sprawiedliwości, ale odpowie też za przestępstwa, których dokonał w Polsce.

Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski zapowiadał, że jeszcze przed wakacjami postara się o zmianę przepisów, tak aby były mechanizmy do skuteczniejszego ścigania i karania przestępców trudniących się stalkingiem. Regulacje te przydadzą się też Radiu Maryja, które również stało się ofiarą stalkingu.

Źródło tekstu: TVN24     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 1

    16. ~  2010-06-04 15:55:32  host: v05-16.opera-mini.net

    Powinni skurwielowi nogi z d. powyrywać! Zastanawiam się tylko jakim cudem uzyskał dostęp do jej konta na orange?

  • 0

    17. ~sgdjhdk  2010-06-04 16:33:58  host: chello089074076233.chello.pl

    ten gość to mały pikuś. Przeczytajcie co przez 5 lat wyprawia ta laska z artykułu z Wyborczej......masakra....ta laska cały czas działa.... http://www.tinyurl.pl/?IGdhO45z

  • 0

    18. ~  2010-06-04 17:19:19  host: chello089074158242.chello.pl

    to jak działa polska policja to jest dopiero bandytyzm: "Na komisariacie funkcjonariusz przyjmujący zgłoszenie od jednej z poszkodowanych kobiet tłumaczył, by nie wnosić sprawy, bo będzie się ciągnęła miesiącami, a powódka będzie ciągana po komisariatach na zeznania - przy czym sprawa i tak będzie umorzona. " za takie coś ten nierób z komisariatu powinien być wylany na zbity pysk, właśnie dlatego że ta pozostałość po PRLowskiej milicji, czyli dzisiejsza policja, którą kieruje człowiek który wstąpił do policji PODCZAS STANU WOJENNEGO, ludzie w Polsce nie mogą się czuć bezpiecznie, dzisiajesza policja to urząd statystyczny, bo głównie statystykami się zajmuję i to FAŁSZOWANYMI właśnie przez to że policjanci często namawiają żeby nie zgłaszać sprawy (bo to im psuje statystyki) a ludzie - durni - się dają namówić i nie zgłaszają, to jest NIE DO POMYŚLENIA żeby policjant namawiał do nie zgłaszania przestępstwa/wykroczenia, powinno się takich nagrywać na dyktafon i podawać do sądu ! dopero się chciało tyłki ruszyć jak nękana kobieta poszła do mediów - ot i cała polska policja, działa jak musi, albo jak jest jej wygodnie, np. łapiąc kierowców którzy o 10km prtzekroczyli prędkość itp...

  • 0

    19. ~  2010-06-04 17:27:25  host: chello089074158242.chello.pl

    @14 - jestem za tym żeby policja robiła CO DO NIEJ NALEŻY, a rejestracja pre-paidów jest niepotrzebna, bo po pierwsze każdy telefon da się namierzyć, nawet jak jest to niezarejestrowany pre-paid, a po drugie to jak wiadomo ten koleś miał jakieś klony kart sim i specjalne urządzenia, więc tutaj i tak rejestracja by nic nie zmieniła ! już żyjemy w państwie prawie policyjnym, a ty chcesz jeszcze bardziej ograniczyć wolności obywatelskie ?

  • 0

    20. ~  2010-06-04 17:31:41  host: chello089074158242.chello.pl

    @12 - a dlaczego by miały zmieniać ?! czyli co, niewinne obywatelki by miały się poddać TERRORYZMOWI jakiegoś buca ?

  • 0

    21.  2010-06-04 17:35:10

    Jakoś nikt nie pamięta o numerach IMEI z telefonów w których umieszczał tych kilkaset kart.Przecież to też pozostawia ślad u operatorów...Każda z tych dręczonych przez niego osób powinna wywalczyć wysokie odszkodowanie,tak,żeby do końca życia musiał spłacać zaciągnięte kredyty na ich pokrycie.

  • 0

    22.  2010-06-04 17:46:18

    #15: pod warunkiem że zmiana nr cokolwiek da. Skąd wiesz że stalker nie uzyska nowego numeru? W końcu nie każdy używa telefonu jedynie do kontaktów z mamusią :)

  • 0

    23. ~  2010-06-04 20:41:56  host: t20-08.opera-mini.net

    #19: Po pierwsze, nie krzycz na mnie. Po drugie, uczciwej osobie rejestracja numeru nie zaszkodzi. Przy darmowym przenoszeniu numerów wiele osób już to zrobiło. Po trzecie, w Policji występuje wiele nieprawidłowości z poprzedniego ustroju. Musi minąć jeszcze sporo czasu aby ich liczba spadła.

  • 0

    24. ~  2010-06-04 22:02:59  host: v03-15.opera-mini.net

    @18: Nie uogólniaj, nie każdy policjant jest taki jak w przytoczonej hoistorii... a gdyby nie stan wojenny to byś nie pisałbyś teraz tych swoich durnot... @23: ustroju, ustroju... co ma piernik do wiatraka?

  • 0

    25.  2010-06-04 22:27:21

    19 - Tak powinno się obowiązkowo rejestrować pre-paidy WSZYSTKIE i ewentualnie wprowadzić ograniczenia, np. do 5 kart SIM konkretnej oferty na kartę MNO, czy też MVNO. Nie twierdzę, że to 100% rozwiązanie. Jednak TO ZNACZNIE utrudniłoby co poniektórym cwaniaczkom takie "zabawy". A tak przy okazji. Z tego co widziałem dziś na TVN-ie, gostek korzystał przeważnie z kart SIM Play Fresh.

  • 0

    26.  2010-06-04 22:28:40

    19 - A tzw. "wolności obywatelskie" też powinny mieć rozsądne ograniczenia.

  • -1

    27. ~Łukasz_  2010-06-05 10:19:11  host: system-1.pansa.pl

    To już wiemy gdzie Play ma te 3 miliony SIM-ów :-)

  • 0

    28.  2010-06-05 13:23:46

    @26 jojo, rozumiem że ideałem dla Ciebie są takie "wolności obywatelskie" jak w: +53 i +850, tak? "Kto poświęca wolność w imię bezpieczeństwa nie zasługuje ani na wolność ani na bezpieczeństwo" - B. Franklin

  • 0

    29.  2010-06-05 21:06:30

    Aen Hen Cerbin - Fajnie, że potrafisz cytować, nie fajnie, że wkładasz mi w usta to, czego nie powiedziałem. Ja nie chcę "poświęcać wolności". Uczciwi ludzi nie mają czego się obawiać. Nic na takim rozwiązaniu nie stracą. Więc nie wiem co ma na celu przyrównywania mojej wypowiedzi do sytuacji panującej w obu tych państwach. Choć w sumie to nie wymieniałbym obok siebie Kuby i Korei Północnej. Bo to chyba jednak "drobna" różnica.

  • 0

    30.  2010-06-05 21:26:56

    Łukasz_ (27) - Trochę przesadziłem. Obejrzałem raz jeszcze ten materiał w interku i okazuje się, że było tam też sporo starterów Simplusa. Znacznie mniej Tak Taka i NOG-a, POP-a.

  • 0

    31. ~Ortografio!  2010-06-06 16:07:19  host: ql154.internetdsl.tpnet.pl

    "policja" - to słowo pisze się z małej litery.

  • 0

    32.  2010-06-06 18:14:16

    @jojo powiedziałeś, że "wolności obywatelskie powinny mieć ograniczenia" i to jest rdzeń Twojej wypowiedzi, prawda? Kwestia tego, co to są "rozsądne ograniczenia" niestety nie zdefiniowałeś, więc postanowiłem Cię uświadomić, że zakładanie obywatelom łańcucha w celu zabezpieczenia ich przed prawdziwym bądź wyimaginowanym zagrożeniem, w 100% przypadków kończy się zamachem na owe wolności obywatelskie. Oczywiście truizmem jest, że uczciwi nie mają się czego obawiać, jednak stwierdzenie, że nic nie stracą, prawdą jednak nie jest. Wolność jest po to aby z niej korzystać, zaś miejsce dla tego kto popełnia przestępstwo jest w ZK i jednak nadal posiadanie n-tej ilości kart SIM nie jest przestępstwem. Stalking (dręczenie innej osoby przy pomocy elektronicznych środków komunikacji) uprawiany przy pomocy n-tej ilości kart jest czynem który wprawdzie nie ma obecnie precyzyjnego zapisu w KK, ale jest w KW... Jeśli nie widzisz subtelnej różnicy między posiadaniem n-tej kart SIM a użyciem n-tej ilości kart w celu zaszkodzenia innym osobom, to mylisz niebo z gwiazdami... odbitymi nocą na powierzchni stawu.

  • 0

    33.  2010-06-06 18:16:35

    31 - i po co te wykrzykniki. Literówki się zdarzają.

  • 0

    34.  2010-06-06 22:14:19

    Aen Hen Cerbin (32) - To teraz Ty " o jaśnie oświecony" zdefiniuj mi, co jest rozsądnym ograniczeniem (oczywiście według Ciebie) w poruszonej w newsie kwestii. To, że wydaje Ci się, że jest to "zakładanie łańcucha" jest jedynie Twoją nadinterpretacją, nie żadnym uświadamianiem. Znajdź lepsze rozwiązanie i zaproponuj dręczonym osobom. Będą Ci zapewne bardzo wdzięczne, bo jak na razie poza atakiem na moja osobę sam niczego konkretnego nie proponujesz. Właśnie dlatego, że dostrzegam tę dość subtelną, aczkolwiek wyraźną różnicę, moją propozycją jest dość łagodne "ograniczenie" ale tylko dla osób uprawiających taki proceder, a nie przeciętnych użytkowników. A Teraz Ty mi wytłumaczysz wreszcie, co to miałoby być za ograniczenie? W jakim celu chcesz posiadać tyle kart SIM? Ja ograniczyłbym posiadanie nawet do 2 kart SIM jednej oferty. Po co więcej? A jeśli ktoś RZECZYWIŚCIE potrzebuje, to niech to uzasadni, a wtedy być może dostanie.

  • 0

    35. ~UWAGA  2010-06-07 10:21:42  host: 212.160.239.131

    #17 - Twój link jest szkodliwy?... Web reputation result: This URL is currently listed as malicious.

Dodaj swoją opinię