Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sawicki: decyzyjność w dół struktury

Sawicki: decyzyjność w dół struktury

WitekT 4 Sierpnia 2014 09:11

1 1

Ostatnie zmiany w zarządzie Netii to wynik wprowadzanych zmian w strukturze organizacyjnej firmy. Zostaną w nim tylko dwie osoby - prezes Adam Sawicki i szef finansów Jonathan Eastick.

Zobacz: Zmiany w zarządzie Netii.

Chcemy być bliżej klienta i móc podejmować szybsze decyzje. Pełna struktura właśnie powstaje. Budujemy ją "od góry". Generalnie chodzi o zmianę sposobu działania. Decyzje niezbędne lokalnie nie muszą być podejmowane centralne - powiedział Sawicki w wywiadzie dla serwisu rpkom.pl.

Odnosząc się do kwestii ofert powiedział, że jest wielkim zwolennikiem bardzo dobrej segmentacji na rynku telekomunikacyjnym: trafiania z ofertą do odpowiedniej grupy użytkowników.
Dropss to pierwszy projekt prezentujący nasze nowe podejście do rynku. Staramy się pokazać, że można pewne rzeczy robić inaczej. Ten projekt dowodzi też, że - wbrew temu co się o mnie mówi - nie koncentruję się tylko na segmencie B2B. Ważną usługą pozostaje telewizja. Dlatego drugim istotnym projektem w segmencie klientów indywidualnych, który ruszy jesienią, będzie oferta operatora kablowego z wykorzystaniem sieci po dawnym Asterze. To będzie przygoda. Obiecuję ciekawe rzeczy - dodał prezes Netii.

Telekom analizuje także kwestię mariażu z biznesem komórkowym, bo jak powiedział Sawicki, wiele pozmieniało się w tej materii na świeci.

Zobacz: Dropss - nowa oferta internetowa Netii.

Operatorzy komórkowi coraz bardziej dostrzegają jak nieodzowna jest infrastruktura światłowodowa dla ich biznesu. Duzi gracze mobilni wymuszają jak najszybsze przeniesienie ruchu w sieciach danych z wież telekomunikacyjnych do sieci stacjonarnej. W tym obszarze to oni bardziej potrzebują operatorów sieciowych niż odwrotnie. Vodafone kupujący hiszpańskie ONO to przykład potwierdzający tę tendencję - powiedział Sawicki dodając, że dyskusja z radą nadzorczą dotyczy dwóch wariantów: rozwijania własnych usług bądź szukania powiązania z siecią komórkową.

Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:

Tagi: adam sawicki | netia

w sumie: 4
 • 0

  1. ~PotencjalnyAbonent  2014-08-04 09:28:16  host: user-46-112-117-241.play-internet.pl

  Przekażcie moje pytanie zarządowi Netii - kiedy na łączach własnych (CU, ETTH, PON) zostaną wprowadzone umowy na czas nieokreślony, możliwość łatwego dokupienia stałego IP w ofercie prywatnej i przestaniecie wciskać Netia Szrota na CU (wg regulaminu NS jest obowiązkowy na VDSL/ADSL Annex B), albo chociaż skończycie z opłatami za "aktywację NS" i zwrotem NS na koszt klienta?

 • 0

  2. ~K  2014-08-04 11:01:05  host: host31-42-29-169.tvkdiana.pl

  Pięknie napisane, ale coś tu nie pasuje. Wprowadzamy Dropssa ale bez możliwości telewizji. Nie żebym był wielkim zwolennikiem TV od Netii. A potem piszemy że ważną usługą pozostaje telewizja. Coś to się kupy nie trzyma.

 • 0

  3.  2014-08-04 12:53:09

  Oferta Netii po linii d. Astera? Konkurowanie z UPC na tym polu może być zabawne, raczej ta kablówka pałeczki pierwszeństwa prędko nie będzie chciała oddać.

 • 0

  4. ~pabloki, wypowiadam tmobile  2014-08-04 16:09:41  host: 37.31.1.28.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  @2 masz jakis tam poziom internetu w dropssie, masz tez namiastke tv- hbo go.

  Odchudzaja strukture , potaniając ja. Nie wiem co to ma znaczycz że pewne rzeczy chca robić inaczej. Nie wiem co innego jest w dropsie. Nie wyklucza mariażu z biznesem komórkowym... czyżby dwie bidy rynkowe(play i netia) miały podjąć na nowo współprace? CZy play miałby stać sie w dłuższej przyszłości operatorem hurtowym dla innych operatorów świadcząc ubocznie usługi " dla ludności"? Poczekamy , zobaczymy.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-96-198.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet